mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:02:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Klima v avtu - da ali ne?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Klima v avtu - da ali ne?  (Prebrano 11562 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« : petek, 22.04.2005 : 18:55:16 »

Nisem vedela kam s to temo, pa nikjer nisem našla nič o tem, zanima pa me sledeče.

Glede na to, da vsi govorijo kako vroče poletje nas čaka, me skrbi kako bo Bianca prenašala vožnjo v avtu.
Kaj menite o klimi v avtu, ali je v redu ali ne, saj sem do zdaj dobivala same nasprotujoče si informacije.  Undecided
Kakršnokoli mnenje je dobrodošlo, da me še bolj zmede, ali pa končno razsvetli kaj naj naredim. Wink


Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : petek, 22.04.2005 : 21:37:14 »

Jaz sicer pri svojem avtu ne morem izbirat, ker klime enostavno nimam. Sicer pa mislim da v kolikor upoštevaš pravilo, da klima ni vključena na prenizko temperaturo, recimo 22 stopinj klima, če je 30 zunaj je po vseh zdravstvenih standardih veliko prenizko in šokira organizem, tako pri psu kot pri človeku, torej če to upoštevaš in seveda da klima ali ventilacija ni nastavljena premočno, da bi se pes prehladil, ali vnel oči in ušesa ali kaj podobnega, mislim da za klimo ni ovir. Če ne pa tak kot jaz, vožnja zgodaj zjutraj ali pozno zvečer ko bo tak daleč.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : petek, 22.04.2005 : 21:54:49 »

Jaz vem, da ne kupim nikoli več avta brez klime Lips Sealed No, saj ga še nikoli nisem kupila brez klime Grin Wink In v najhujši vročini imam klimo naštimano tudi na 16 stopinj, ampak dejansko v avtu nikoli ni tako mrzlo, ker se avto segreva skozi okna (če se voziš v najhujši vročini). Me edino moti to, da nimajo avtomobili (vsaj manjši) "šob za zrak" tudi v prtljažniku Angry Angry

Smo šli recimo lansko leto v Oberwart na razstavo. V avtu nas je bilo: 4 osebe in 2 psa (ena majhna psička in moja Bina v prtljažniku). Nazaj smo šli okoli 16-tih, 17-tih. Se pravi v vročini (šli smo poleti). Šoferju in sopotniku spredaj je bilo cool, potnikom zadaj je bilo že malo bolj vroče, Bini v prtljažniku je bilo full full vroče. Pa je klima delala. Takrat ne vem, kako bi zdržali brez klime Lips Sealed Lips Sealed

Skratka, pri nas klima nikoli ne piha direkt na psa (ker je vedno v prtljažniku) Smiley, zato si avta brez klime ne predstavljam. Se mi zdi, da je to sedaj že neka obvezna oprema avtomobila Smiley Sploh če se vozi psa.

Lp jana
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #3 : petek, 22.04.2005 : 22:53:14 »

Jaz imam sicer tako pasmo (Buldoga),ki sicer ne najboljše prenaša vročino! Roll Eyes
Zato si sploh ne predstavljam, kako bi bilo brez klime......že s klimo je.....! Smiley
Jaz psa vozim zadaj v prtljažniku,tako da nikoli ne piha direkt v njega.Preden dam psa v avto,ga najprej 5 min. ohladim(klima na full) pol pa nastavim tam nekje na 20-22 stopinj.Tako da, če ne pretiravaš je klima čisto ok!
P.S.:Za nas je klima obvezna!  Cheesy

                            Lp, Sian.
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #4 : sobota, 23.04.2005 : 00:37:03 »

Definitivno s klimo. Pazit se je treba samo velikih temperaturnih sokov in to je to. Dobro je recimo, da se po koncani voznji v ohlajenem avtu najprej odpre okna, malo pocaka in sele potem izstopi. Ok, to se prakticira samo ob ekstremno visokih temperaturah, ki pa so (cisto mimogrede) napovedane za letosnje poletje. Pasje bo...  Tongue
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:24:55 »

Zivjo,

ima kdo klimo v stanovanju oz. kaksne so vase izkusnje s tem. razmisljam namrec o montazi, ker je poleti neznosno, zase ze vem, da bom prehlajena, ne bi pa rada, da bodo tezave pri psu. zanima me predvsem, kako prepreciti vrocinski sok/udar pred sprehodom.
hvala
tanja
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:37:32 »

najbolje, da psa sprehajaš na sprehode zelo zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. če ne zaradi drugega zaradi tačk. asfalt ima običajno za polovico stopinj več kot zrak. kar pri temperaturi 30 C pomeni okrog 60 C.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:41:14 »

Hja pri meni klima v vsakem primeru odpade, ker sem alergična in v roku 15 min dobim tako rdeče in zasolzene oči, da ne morem vozit.  Shocked
Tako, da je moja psička pač navajena na malo bol toplo poletno vožnjo. Pa nikoli ni bilo problemov, niti z našimi prejšnjimi psi (ko klime itak še ni bilo v avtomobilih). Tako kot ljudje, se tudi psi navadijo na vse vplive okolja. Pač moraš pazit, da na vsake toliko ustaviš in daš psu vodo....

lp
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:44:25 »

Hja, pri nas klime zal se nimamo...in se tako prilagajamo vremenskim razmeram. Na morje ali kaksne daljse voznje gremo ponoci oz pozno zvecer, vcasih tudi zjutraj, na sipah imamo sencnike, avto parkiram v senco, ventilator je na ful!Definitivno pa bo imel moj naslednji avto klimo! Tongue
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:58:44 »

babyjazz, hvala, nisem pomislila še na vroč asfalt, do prve zelenice je kar daleč... sicer pa verjetno tudi ostali poleti sprehaje pse takoj po službi, ali ne?
ali je lahko tudi pes alergičen na klimo?
tanja
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #10 : petek, 20.05.2005 : 12:55:31 »

najbolje, da psa sprehajaš na sprehode zelo zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. če ne zaradi drugega zaradi tačk. asfalt ima običajno za polovico stopinj več kot zrak. kar pri temperaturi 30 C pomeni okrog 60 C.
Tale matematika je pa nekaj novega!!!! Tongue Shocked
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #11 : petek, 20.05.2005 : 14:19:23 »

Klima v avtu? Da do neke mere, zmerno naravnana, da ni preveč agresivno. Lp
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #12 : sreda, 27.07.2005 : 21:35:31 »

Klima v avtu obvezna... sicer naš kosmatinko se vedno vozi v prtljazniku, tako da mu je se vedno bolj toplo, kot meni spredaj ko vozim.
Klima v stanovanju... bi imela ja, ce bi bil denar Grin Sicer pa sem trenutno ze 1 teden pri starsih (oz. v njihovi hisi, ker so sli starsi na dopust in nekdo mora tud za njihove kosmatince poskrbet), tukaj pa je klima tudi v hisi in moram rect, da vsi trije (moj pes in od staršev 2) hodijo ven samo lulat... danes jih tud na sprehod nisem spravla.. sploh nocejo ven.. tako da sem vsekakor ZA klimo v avtu in stanovanju!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : četrtek, 28.07.2005 : 13:12:19 »

Klima v avtu DA. Toda jaz vedno, kadar grem na daljšo pot, odprem tudi šipe za kakšen cm, da v avtu ni popolnoma suh zrak.

Klimo imam ponavadi na 23 - 24 stopinj, ne glede koliko stopinj je zunaj.

Psica se vozi na zadnjih sedežih - daljše razdalje, na krajše pa jo vzamem k spredi k nogam, kjer veselo gleda skozi odprto okno.

Sprva sem se bala da bi si prehladila oči, uhlje itd, toda do sedaj še nismo imeli teh problemov.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #14 : petek, 28.10.2005 : 07:29:00 »

 Zanimiva tema!

Mi imamo klimo v avtu in stanovanju in vam povem, da je ZAKON!
Tudi kadar gremo od doma jo pustimo vklopljeno, da Terryju ne bi bilo prevroče!

V avtu pa jo imamo naravnano odvisno od temperature(če je full vroče je pač na full).
Sicer pa se najraje hladi med vožnjo,tako, da gleda skozi okno.

Zaenkrat nismo še imeli težav s prehladi.

Sicer pa je Terry na klimo navajen od majhnega!



Lp

Damijana & Terry
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #15 : petek, 28.10.2005 : 14:18:56 »

Psica se vozi na zadnjih sedežih - daljše razdalje, na krajše pa jo vzamem k spredi k nogam, kjer veselo gleda skozi odprto okno.

Sprva sem se bala da bi si prehladila oči, uhlje itd, toda do sedaj še nismo imeli teh problemov.

Sicer pa se najraje hladi med vožnjo,tako, da gleda skozi okno.

Zaenkrat nismo še imeli težav s prehladi.

Na splošno odsvetujejo to, da bi pes gledal med vožnjo skozi okno ven (da ima glavo zunaj). Sicer ne vem točno zakaj, mislim da (tudi) zaradi vnetij, pa ker je bilo že več primerov, ko se je promet zgostil in je psu glavo odtrgalo (zaradi kakšnih tovornjakov).  Undecided
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #16 : petek, 28.10.2005 : 14:39:02 »

Jaz sem imela enkrat odprto zadnje okno (največ dva cm), naslednji dan sva morala iti k veterinarju zaradi prehlajenih oči.
Logiran
metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 25.12.2008 : 10:24:05 »

Čaw!
Jst že več kot dve leti vozim svojga psa v avtu.Na začetku sva mela avto,ki ni imel klime.Pa se spomnem,kok je blo psu vrože-dihu je ko zmešan.Zdej mava pa avto s klimo,naštimava tko,da ne piha v psa (sede na zadnjih sedežih) pa je.Za moje pojme je bolj imet klimo kot pa ne.Če psu ne bi pasal,se bi že umaknu,da ne bi pihal v njega.Moj se zmeri naštima,da piha vanj.Pa nisem imela nobenih problemov glede tega nap.,da se bi prehladiv al pa kej tazga.Doma imamo tud klimo (zadnje 2leti) pa mu tud paše,k piha vanj.Prej je nismo mel,pa vem kok mu je blo vroče sploh,k ma dovgo dlako.Za moje pojme je dobro imet klimo. lp.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Klima v avtu - da ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines