mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:38:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Valjanje po kakcih in pobiranje hrane
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Valjanje po kakcih in pobiranje hrane  (Prebrano 13545 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« : četrtek, 14.11.2002 : 17:07:35 »

Obstaja varjanta, da psa odvadiš valjanje po raznih smrdečih zadevah? Naša kuža ponavadi to stori vedno, ko gremo na sprehod. Ker je v bližiini veliko divjadi, je tudi veliko "pridelka" in ona neizmerno uživa v teh vonjavah in enostavno ne more mimo brez da se ne bi "odišavila". To, da imamo v avtu vedno plastenko vode in brisačo je že stalna praksa, ampak jaz bi raje na kak drugi način rešila zadevo. Kakšna ideja?

Druga stvar je njena požrešnost. Ni mi prav, da pobira vse kar je užitno. Sicer ji to takoj potegnem iz gobca, ampak večino stvari konča v želodcu takoj ko opazim, da nekaj grize. Verjetno bi tu pomagala kakšna neprijetna izkušnja ali dve. Mogoče hrenovka s feferonom? Čeprav se mi zdi zadeva kar precej kruta  sram Izkušnje vsekakor dobrodošle!

Hvala in lep pozdrav!

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #1 : četrtek, 14.11.2002 : 20:11:18 »

DeeDee, mladi psi pobirajo vse kar najdejo. So kot mali otroci, ki morajo vse v usta nesit. Tako da se s tem, ko požere vse kar vidi ne ubadaj preveč, saj jo bo sčasoma minilo, obstajajo pa izjeme, ki še vedno pobirajo vse kar vidijo. Moj starejši pes je bil pravi obup, ko je bil mlad. Enkrat sem mu morala vleči iz gobca mrtvega ptiča, ki ga je pobral ob cesti. Ta mali je skoraj isti, vendar on večinoma trga zemljo in jo trese, kakšne odpadke pa pusti pri miru.

Lp
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #2 : petek, 15.11.2002 : 07:40:40 »

Valjanje po kakcih divjadi in podobnih zadevah je stara pasja navada in spremlja psa od njegovega nastanka.Divji psi in volkovi se povaljajo,da prikrijejo svoj vonj ko se priblizujejo plenu-divjadi.Ta navada je se je ohranila tudi pri nasih domacih ljubljenckih.S tem ni nic narobe,je pa neprijetno-smrad in umazanija.Psa imamo pod kontrolo,ko opazimo da se zeli povaljati izgovorimo odlocno in strogo NE !!!
Pobiranje stvari s tal ni zazeljeno.Pes lahko poje strup ali kaksno drugo svinjarijo,ki je lahko usodna.Vojska in policija uporabljata sibki elektricni tok,ki je napeljan v na tleh nastavljeno meso.Psa parkrat zdrma in kmalu ugotovi,da je pobiranje s tal povezano z neprijetnim in ne poskusa vec.Doma si pomagamo,da v tanek kos mesa zavijemo jezko kostanja,ostro zacimbo,....seveda ob pravem trenutku neprijetnost,ki se mu je zgodila podkrepimo z odlocno strogim NE !!!
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #3 : petek, 15.11.2002 : 08:17:32 »

Pozabila sem povedati, da je psička že odrasla (okoli dve leti) in sem jo dobila pred slabim mesecem.

Za enkrat se poslužujem le glasnega NE, če pride do valjanja. Ampak to ne pomaga kaj dosti, saj je v sekundi umazana. Pri pobiranju hrane je postopek enak in včasih celo sama spusti, ker ji potem dam priboljšek. Sem pa prepričana, da kakšnega lepega koščka mesa, ki bi bil lahko tudi zastrupljen, ne bi spustila. Tako da mi ne preostane drugega kot kakšna pekoča vaba  Tongue

Je kdo že sprobal kaj takega? So bili rezultati pozitivni?
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #4 : petek, 15.11.2002 : 08:26:02 »

Pri odraslih pseh je postopek solanja malo daljsi saj imajo ze izoblikovane navade.Vztrajnost,odlocnost,potrpljenje pa bo.Nastavi vabe,psa imej obvezno na povodcu in solaj.Veckrat na dan.
lp,MAT
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #5 : petek, 15.11.2002 : 09:00:53 »

DeeDee, nisem vedela da je psička že odrasla. Spomnim se, ko si pred kratkim pisala da ne veš če bi imela psa ali psico (mislim da si bila to ti  Huh) in sem tako predvidevala, da imaš mladega psa sedaj. Jaz bi tudi tako storila kot svetuje Mat.
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #6 : petek, 15.11.2002 : 10:19:14 »

Ewchy, ja jaz sem tista, ki je spraševala kakšen mesec nazaj  Smiley

Takrat smo res načrtovali mladička, vendar je bil splet okoliščin tak, da sem na koncu pristala na odrasli labradorki. Pa mi ni žal, ker se zelo dobro razumemo in nimamo večjih problemov z njo. Ima pa seveda svoje muhice - kdo jih pa nima  Grin

Hvala za nasvete!

Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #7 : torek, 19.11.2002 : 10:37:07 »

Hojla DeeDee  Grin
Midve sva zgleda na istem pristale.
No ampak moja nova psička že napreduje, če najde kako staro kost ali kej podobnega, jo na besedo fuj spusti, sicer z zelo težkim srcem, ampak spusti pa že, čeprav vedno najprej leti tja kjer je že kej najdla in poskuša, če mogoče tokrat ne bom opazila  Wink
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #8 : sobota, 23.11.2002 : 19:12:13 »

Jah, moja se tud "odišavi" (kot npr. danes  Roll Eyes ) na vsakem koraku in mi počasi, toda vztrajno žre živce!  Angry A ima kdo kakšen predlog, kako jo tega odvadit?  :-/  
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #9 : sobota, 21.12.2002 : 20:47:58 »

Ja, tud pri mojemu psičku se je pojavil ta problem. Mislim, da ga je treba naučiti ukazov SPUSTI in FUJ, ampak če je trofeja preveč privlačna nič ne pomaga. Moraš pa biti zvit, da mu jo vzameš...
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #10 : sobota, 28.12.2002 : 18:18:50 »

OJLA!
Tudi jaz imam podobne probleme s psičko staro 9 mesecev. Vendar pravijo, da je to normalno za mlajše pse. Dee Dee glede na to, da imaš staro psičko 2 leti in jo nisi ti vzgajala je drugače. Verjetno tam kjer je odraščala jo niso učili tega. Tudi moja psička je bila prej pri drugih lastnikih, še prej pa je bila najdena. Kaj je počela prej ne vem. Zato se trudim, da jo hitro potegnem stran ko hoče kaj pojest, ko pa je prepozno pa je prepozno.
Mislim, da je zelo dobro takrat psa zmotiti s čim drugim npr. briketi, igračka ali kar ima najraje. Ta nasvet s slabo izkušnjo, da daš kaj pekočega se mi zdi zelo fajn in jo bom tudi sama probala, upam da bo vžgal.
Smiley
Logiran
dzimi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #11 : nedelja, 13.02.2005 : 20:51:22 »

Torej za valjanje po iztrebkih ni nobene učinkovite metode? (razen tega da psa med dejanjem okregaš?) Precej nevzpodbudno zame Sad
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.02.2005 : 13:39:11 »

Priznam, da mi ni uspelo še nobenega psa, oz še bolj psice Wink odvaditi žretja svinjarije ali valjaja po svinjariji sram.
Največ kar mi jeuspelo je, da se ne povalja, če pravočasno rečem ne Smiley in da spusti kar žre, če to zahtevam, za kar pa je predpogoj da jo zalotim pri dejanju Grin Sad. Zato pa natančno vem, da kadar kakšnega ni videti dolčen čas , da je razlog zagotovo ena od naštetih pregreh Roll Eyes, kar se tudi ob vrnitvi razločno zavoha Undecided.
res pa je, da nekateri psi sploh niso zasvojeni s temi razvadami. Po  mojih izkušnjah so psice večje "prasice" Lips Sealed.
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #13 : ponedeljek, 14.02.2005 : 14:03:52 »

Pa vstrajen moraš biti pri svojih zahtevah.

Drugače pa deteljica jaz sem pa po mojih izkušnjah mislila, da so psi večji packi. Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : četrtek, 17.02.2005 : 15:08:19 »

Ej, moj pa hvala Bogu tega ne počne, je pa toliko več problemov z njim v družbi s samci, pa je spet eno sranje.  Roll Eyes
Logiran
CrashOver
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #15 : sreda, 30.03.2005 : 17:25:46 »

če je pes starejši so najbolše metode tiste, ki jih je opisal MAT. torej šok ali ježek... priporočam ježeka, sicer se mi zdi el. šok tudi intenzivna metoda. mlajše pse se da to preprosto odvadit s pribolški.... ko vidiš da kaj pobira mu rečeš da to nesme, in ko spusti dobi košček.. tako vidi da nerabi pobirat iz tal, saj ma nekaj dobrega gospodar.. kasneje nima v navadi pobiranja. rad bi te opozoril pri metodi s feferoni... tega se raje ne poslužuj.. so bili že primeri da so psi končali z poškodbami želodca ipd... probaj z ježekom.

LP
-matej
Logiran
CrashOver
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #16 : sreda, 30.03.2005 : 17:26:05 »

če je pes starejši so najbolše metode tiste, ki jih je opisal MAT. torej šok ali ježek... priporočam ježeka, sicer se mi zdi el. šok tudi intenzivna metoda. mlajše pse se da to preprosto odvadit s pribolški.... ko vidiš da kaj pobira mu rečeš da to nesme, in ko spusti dobi košček.. tako vidi da nerabi pobirat iz tal, saj ma nekaj dobrega gospodar.. kasneje nima v navadi pobiranja. rad bi te opozoril pri metodi s feferoni... tega se raje ne poslužuj.. so bili že primeri da so psi končali z poškodbami želodca ipd... probaj z ježekom.

LP
-matej
Logiran
CrashOver
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #17 : sreda, 30.03.2005 : 17:26:28 »

če je pes starejši so najbolše metode tiste, ki jih je opisal MAT. torej šok ali ježek... priporočam ježeka, sicer se mi zdi el. šok tudi intenzivna metoda. mlajše pse se da to preprosto odvadit s pribolški.... ko vidiš da kaj pobira mu rečeš da to nesme, in ko spusti dobi košček.. tako vidi da nerabi pobirat iz tal, saj ma nekaj dobrega gospodar.. kasneje nima v navadi pobiranja. rad bi te opozoril pri metodi s feferoni... tega se raje ne poslužuj.. so bili že primeri da so psi končali z poškodbami želodca ipd... probaj z ježekom.

LP
-matej
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Valjanje po kakcih in pobiranje hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines