mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:25:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 54526 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #300 : nedelja, 24.05.2009 : 15:47:20 »

Lynn se čisto strinjam. Tudi Charlija je enkrat napadel spuščen pes in imam od takrat neprijeten občutek, če se bliža spuščen pes.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #301 : četrtek, 28.05.2009 : 12:27:12 »

Kot je že pred časom napisala Nanook: obuj bulerje in imej pri sebi poper spray..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #302 : četrtek, 28.05.2009 : 16:33:19 »

Ja, sej, poper sprej imam sabo, ampak ko pes enkrat napade, ne vem koliko poper sprej pomaga. Najlažje je tistim ki imajo velike, močne psem. Onim ni treba nič skrbet. Zdaj ko imam še samojeda je sicer bolje, če pride kak mali blizu, ga odžene, ampak če pride kak večji od njega, pol bo pa spet problem.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #303 : četrtek, 28.05.2009 : 17:22:48 »

Kot je že pred časom napisala Nanook: obuj bulerje in imej pri sebi poper spray..

Mah, takrat ti noben buler ne pomaga, še manj sprej. Če gre zares in če se spravi na majhnega psa, ki ga niti prijet ne moreš, ko ga ima v gobcu,  napad pa je bliskovit in močan .... potem to žal ne pomaga. Tudi meni nastane kepa v želodcu, če zagledam, da se nama približuje velik pes brez nadzora.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #304 : četrtek, 28.05.2009 : 18:52:11 »

Mel, kako kaj tvoj cuker? Koliko je zdaj star? Smiley Smiley
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #305 : četrtek, 28.05.2009 : 19:31:44 »

Mah, takrat ti noben buler ne pomaga, še manj sprej. Če gre zares in če se spravi na majhnega psa, ki ga niti prijet ne moreš, ko ga ima v gobcu, napad pa je bliskovit in močan .... potem to žal ne pomaga. Tudi meni nastane kepa v želodcu, če zagledam, da se nama približuje velik pes brez nadzora.

Ja se čist strinjam, ko imaš enkrat izkušnjo, da je tvoj mali kuža napaden, imaš skozi strah, je pa nekaterim čisto mar, če njihov pes napade. Velikokrat greva na sprehod pa pride mimo gospa z labradorcem, pa vedno rine v mojga, ona pa - saj ne bo nič naredil. Ja, dokler ga ne bo enkrat neki pičlo. Z mojim samojedom sta bila prijatelja ko je bil mladič, zdaj pa ko greva mimo se mu vidi v očeh, da bi ga raztrgal. Moj samojedek je pa tudi tak nežen, da se še branit ne zna..



Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #306 : četrtek, 28.05.2009 : 20:15:01 »

Mel, kako kaj tvoj cuker? Koliko je zdaj star? Smiley Smiley

Ej, ti moram rečt, da super (trkam!). Smiley Čez slab mesec in pol (8. julija) bo star 17 let Smiley, vendar se odlično drži - nimamo v resnici nobenih težav (spet trkam!). Wink Naj bo še dolgo tako!

Glede okrevanja po napadu pa lahko rečem, da je fizično povsem okreval, ostal pa je strah pred psi - predvsem večjimi, ampak nekako sem ga umirila, da ni več panično prestrašen, po drugi strani se pa izogibam situacij, kjer bi se srečal z večjimi psi kolikor se le da.

Kako pa tvoja damica? Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #307 : četrtek, 28.05.2009 : 20:22:27 »

Ej, ti moram rečt, da super (trkam!). Smiley Čez slab mesec in pol (8. julija) bo star 17 let Smiley, vendar se odlično drži - nimamo v resnici nobenih težav (spet trkam!). Wink Naj bo še dolgo tako!

17 let je star kuža? Vau, to pa je veliko.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #308 : četrtek, 28.05.2009 : 20:24:23 »

K bi vsaj moj Boni tak dolgo živel..  Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #309 : sobota, 30.05.2009 : 14:35:43 »

Super, da sta dobro. Se velikokrat spomnim nanj.  Cheesy
Moja damica bo pa 5. junija dopolnila 16 let.  Kiss Se ji pa ze ful pozna starost: veliko spi, tezko hodi, ampak se vedno rada je, pa obcasno tudi malo z repom pomiga.  Smiley Ful pazim nanjo, se trudim, da ni veliko sama, pa fajne stvari ji dajem za papcat. Z zdravjem pa nima tezav. Ena zdravila sem ji kar ukinila, ker ne vidim smisla, da jih jemlje. Ji rajsi kaksne zdrave dodatke dajem in upam, da bo se kaj casa z menoj.  Smiley lp
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #310 : nedelja, 31.05.2009 : 10:44:15 »

Super, naj bodo še dolgo z nami  Kiss

Moj sicer s hojo, vstajanjem in podobno nima težav, je pa res, da mu dajem glukozamin, kondroitin in MSM že vsaj kakšno leto in pol.

Fajn jo počohej, damico lepo  Kiss
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #311 : nedelja, 31.05.2009 : 11:25:44 »

hej hej !

mogoče ravno ni prava tema, ampak vseeno ... kam bi se lahko pritožila, če sredi mesta zvečer naletim na spuščenega psa? Huh

namreč, s svojim goldijem greva velikokrat pozno zvečer ven (recimo ob devetih, desetih, enajstih) in sigurno se enkrat na teden zgodi, da naletiva na spuščenega psa (do sedaj sem jih srečala cca. 5 različnih, večkrat) .

Grozno me prestraši, ker gredo psi kar za nama. Bojim se, da bi napadli mene ali Luckyja. do danes (k sreči) so se še vsi dali odgnati z glasnim " bejž domov!", ampak vseeno se bojim, da se bo enkrat našel pes, ki ne bo prav nič boječ.  Sad

kaj lahko storim? Huh lastnikov ne poznam, psov pa čez dan tudi nikoli ne srečam na sprehodu, da bi lastnika lahko pošteno nadrla. Angry

še bolj me zaskrbi, ko berem kakšne izkušnje ste imeli.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #312 : nedelja, 31.05.2009 : 20:49:38 »

Mi smo imeli v ulici eno mlado psičko, ki sicer ni bila nevarna, je pa našo Missy prav moteče ˝obdelovala˝, ko sva šli na sprehod. Igrala se je z njo, vendar tako, da jo je grizla vsepovsod, skakala po njej, jo podirala na tla in podobno. Prav nisi se je mogel znebit. Vedno je bila spuščena.
Sem jo odganjala z besedami, se drla nanjo, z nogami topotala po tleh in podobne stvari, pa ni kaj dosti pomagalo. Udarit je pač nisem hotela.
Potem mi je pa enkrat dojadilo, ker se je tudi po 10 minut in več nisva mogli znebit (je šla kar z nama in skakala po moji in jo grizla v igri) pa sem fuuul začela renčat nanjo. Ker je bila psica še mlada, jaz pa sem s celim telelsom rinila vanjo in renčala, se je točno videlo, da je ful cviknila. In ker nisem odnehala, in nato to na naslednjih sprehodih še ponavljala, je počasi odnehala, ker je očitno dojela, da če se jo Missy ne zna znebit, ji pa jaz ne bom popustila. In sedaj imava več ali manj mir.
Seveda to ni bil pravi napad in pri nevarnem psu si tega ne bi nikoli privoščila, pri kakem takem tečnem cverglnu pa očitno pali. Ampak izgledat moraš, kot da resno misliš in ne smeš se obremenjevat, kaj si mimoidoči ob tem mislijo....
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #313 : ponedeljek, 01.06.2009 : 05:59:40 »

uf, dragi moji... a se je komu od vas že zgodilo kaj podobnega? Bi me po svoje "potolažilo", da je to "normalno"...
Skratka, pred dobrim mesecem dni je mojo pesjanko Piko napadla spuščena staffordka. Odnesli sva jo ma da ne rečem fenomenalno. Šok  Shocked je bil pa neprimerljiv z vsem, kar sem doživela dosedaj.
Včeraj navsezgodaj zjutraj na sprehodu pa greva mimo travnika, na katerem je ena gospa imela privezanega dobermana + še enga spuščenga nevemkva - večjega mešanca al kaj, pa saj ni važno. On naju je že, ko sem ga jaz opazila, nepremično spremljal z očmi, potem pa zašibal do naju. Na srečo sem imela toliko fore, da sem Piko prec dvignila v naročje. Pesjan je renčal,  bevskal in se šopiril dol na tleh, jaz sem ga odganjala, lastnica ga je klicala - no in potem se je odločil in odšel.
Piko sem nesla še ene 20m naprej, tolko, da sva izginili iz njihovega videnga polja, potem se je pa začelo: začela sem se trest ko šiba na vodi in lovit zrak - hropsti, kot bi dobila astmatičen napad, v tem stilu. Pokleknila sem na tla, sicer bi dol padla - bila sem popolnoma brez moči, utrujena, kot bi 24/7 kopala jarke in lovila zrak. Moja zlata Pika mi je skočila v naročje in me lizala po obrazu in me tolažila - sončece moje malo... Kiss Kiss Kiss
Trajalo je kaki dve minuti, da sem se tolko spravila k sebi, da sem lahko vstala in sva šli domov. Kaj takega se mi še ni zgodilo. Post-travmatski sindrom al kaj? Nobene astme nimam evidentirane, niti alergije na karkoli....
Šit, česa tacga pa res ne bi rada več doživela! Huh
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #314 : ponedeljek, 01.06.2009 : 06:38:40 »

Ojoj, oaza, to pa ni prijetno  Shocked To, kar se je tebi zgodilo, mi zgleda kot napad panike (oz. anxiety attack, ne vem, če sem prav prevedla v slovenščino). Nekaj podobnega je doživljala sošolka na faksu, ki je imela probleme s ščitnico in so jo taki napadi lovili dokaj pogosto, če ni jemala zdravil. Pravijo, da pomaga globoko dihanje (v filmih vidiš, da ljudem dajo papirnato vrečko, v katero naj diha).

Pika reševalka Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines