mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:38:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 54170 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #360 : četrtek, 13.08.2009 : 07:11:38 »

Policisti včasih potrebujejo nekaj usmeritve. Če dajete vsaj občutek, da veste o čem govorite, in da veste kako morajo oni ukrepati je včasih velik plus (ne vedno, ampak pogosto). Poleg tega   se pa splača bit tečen, pokličeš enkrat te odpravijo, pokličeš še enkrat pa še enkrat ... na koncu nekdo reagira
Logiran
taii
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #361 : ponedeljek, 17.08.2009 : 14:21:58 »

Hmm ja..Tečnarit?? Ja verjetno pomaga. Sam malo se bojim,da ti ne v zameno še zaračunajo intervencijo. Žalostno je,da mora človek policiji tečnarit,da ukrepa. Še lepše pa zgleda,če ti rečejo,da se obrni na lastnika živali.... Verjamem,da se jim ne da oz.da niso ne pripravljeni,ne poučeni za lovljenje psov,ampak zakaj treba vedno čakat dokler ni prepozno. Ljudje mnogo opozarjajo na spuščene nevarne pse,pa nihče ne ukrepa dokler ni kakšnega hudega napada."Po toči zvoniti je prepozno" Če je ze tako naj uredijo odelek ali službo,ki bo skrbela za take zadeve..in seveda naj bojo poučeni za delo z živalimi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #362 : ponedeljek, 17.08.2009 : 16:03:20 »

Ah, taii in ostali, samo z jambranjem se pa res ne bo nic premaknilo na bolje. Kaj mislis?

Stevilka 113 je, recimo, za intervencije. Tam ti sicer ne bodo poslali policaja, ce ne bos vmes rekla, da lezi pes sredi ceste in direktno ogroza promet, ti bodo pa dali telefonsko stevilko pristojnega zavetisca in tja je treba potem poklicati. Ker policaji res ne lovijo psov po cestah (razen, ce ogrozajo promet, potem posredujejo), jih pa lovijo pristojni iz zavetisc, oz. v vecini zavetisc ti bodo rekli, da poskusi psa zadrzati, privezati, zapreti ..., oni pa so dolzni priti po neposkodovanega psa v 24 urah, po poskodovanega pa v 4 urah. Ce psa ni mogoce zadrzati, je pac treba klicati 10x, ce 10x v enem kratkem obdobju istega psa videvas. Kaj menis? Noben pes ne bo umaknjen s ceste, ce bos tukaj napisala, da policaji ne opravljajo svojega dela.

Ce ves, kdo je lastnik, je itak najlazje sprintat nekaj clenov zakonodaje in vreci v njegov kaslc. Ponavadi pomaga, da so psi "obvescenih" lastnikov vsaj nekaj casa pod nadzorom.

Je pa mogoca tudi prijava na obmocni VURS. Vsakokrat, ko vidis istega psa, da se seta brez lastnika, naredi fotko tako, da se vidi, kje se je nahajal (cesta in kaksen objekt) in ko imas nekaj take dokumentacije skupaj z datumi, urami in lokacijami zbrane, se poslje prijava in zahteva odgovor, kaj so resili. Pomaga, ce ves, cigav je pes.

Dokler bomo pa samo bluzili, kako nihce nic ne naredi, se ne bo nic zgodilo.

Glede zaracunavanja intervencije bi pa rekla, da je podobno, kot pri vseh drugih stvareh - brez pretiravanja, pametovanja in histerije. Nasteje se dejstva in ce ne gre drugace, naslednji dan spet in spet. Je pa pri tem treba poznat nekaj zakonodaje in svojih pravic in dolznosti.
Logiran

taii
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #363 : četrtek, 20.08.2009 : 15:37:35 »

Zal ga ne lovijo tudi,če ogroza ljudi. Govoril sem o napadu psa.Če Te pes napade mislim,da bi vsekakor morali ukrepat. No sej,ko si na šivanju,bodo že prišli za zapisnik..
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines