mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:23:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: majhne bulice po gobčku
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: majhne bulice po gobčku  (Prebrano 5130 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : sreda, 12.08.2009 : 13:08:20 »

prisrčen pozdrav vsem skupaj!
imam boston terrier-ko. ravno včeraj sem jo pripeljala iz češke domov. Danes ima točno 2 meseca.
Je čistokrvna, rodovniška iz priznane psarne.

Problem je v tem, da so se ji danes zjutraj kar naenkrat pojavile takšne majhne bulice po gobčku.
Bulice jo ne skrbijo, si jih ne praska, psička ima apetit in veselo teka po hiši.
Bulice izgledajo nekako tako kot, če človeka piči komar. Bulice so se začele pojavljati po 20 minutah ko sem prišla s sprehoda.
po dobrih 30 minutah pa so ji bulice izginile. Potem pa je malo zadremala in ko se je zbudila... nazaj te bulice po gobčku!
Mi mogoče kdo zna pomagat ali povedat kaj naj bi bilo to?
K veterinarju na čipiranje jo peljem jutri,ker je bila 16urna pot včeraj preveč zame in sem se ustavila na štajerskem pri sorodnikih le danes.

Lep preostanek dneva.

Blanka
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 12.08.2009 : 14:52:42 »

Alergija? Pri moji je to razlog. Ali dobi bulice ali ji pa okrog oci zatece.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 12.08.2009 : 14:54:23 »

Prehitro poslala. Moja ni boston. Piki komarjev so pri mojih dalj casa vidni kot alerg. bulice.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 13.08.2009 : 10:21:16 »

Hvala za odgovor!
ja definitivno alergija.. danes sem že v Ljubljani in alergije ni več.  Cool
Mislim da je bil problem v pralnemu prašku,ker vsakič ko se je ulegla na rjuhe,brisačke pri sorodnikih doma so se ji začele pojavljati bulice. Včeraj pa sem zvečer prišla v Ljubljano in od takrat se ji ne pojavljajo nobene bulice več. Tudi njene rjuhe,brisačke,cofki in podobne stvari so oprane brez kakršnih koli pralnih praškov.
Ja, zagnala sem preveliko paniko vem, ampak previdnost nikoli ni odveč..  Roll Eyes
 Lep preostanek dneva. Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 13.08.2009 : 10:34:14 »

No, samo da je ok. Boljse ena panika prevec kot premalo. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #5 : četrtek, 13.08.2009 : 11:26:19 »

Ni vedno nujno,da je alergija.Pri naših(BAsset Houndih) se takšne bulice pogosto pojavljajo,še posebno v polletnih mesecih.So pa posledica mokrega gobca od pitja vode,sline in še česa drugega.Običajno hitro minejo brez intervencij,občasno pa jih je potrbno tudi malo razkuževati.
LP Tjaša
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: majhne bulice po gobčku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines