mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:05:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Epileptični napadi?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epileptični napadi?  (Prebrano 16965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojč
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #30 : ponedeljek, 16.04.2012 : 14:55:17 »

Torej, dokončno je potrjeno, da Zofi dobi napad zgolj in izključno na mačjem stranišču, ki ga uporablja tudi alfa mačka. SEVEDA skrbim, da nima dostopa - mačke so ponoči in ko me ni doma ločene: Ineke ponavadi v spalnici, predsobi in kopalnici, ta mali dve pa v dnevni sobi. Ko sem doma je kopalnica zaprta, se je pa zgodilo, da sem v trenutku raztresenosti pustila vrata odprta, in hopala, je bila Zofi že notri. Na srečo tablete prijemljejo in napad ni bil hud (čeprav se je uspela ugrizniti v jezik in je izgledalo GROZNO). Sedaj še toliko bolj pazim, da zapiram in gledam če Ineke menca okoli vrat, da ne bi bilo kakšnih mokrih nesreč po kavčih / tleh / posteljah. Na srečo je moje črno sočece malo bolj pri ta počasnih kar se nihajnih vrat tiče in zato ne uporablja stranišča v sobi ampak samo tisto v kopalnici (brez vratc).

Sedaj pa vprašanje, zaradi katerega zašvicam vsakič ...

Zofi in  Ineke se ne marata že od začetka, še ko je bila mala je Zofka histerirala vsakič ko se ji je Ineke približala. Zadeva je v dveh letih, kar si bivalni prostor delita, eskalirala do epileptičnih napadov. Ločevanje je mučno, tista, ki je 'obsojena' na bivanje v segmentu B (ne v dnevni sobi, kjer je najbolj fino) je očitno nezadovoljna, danes me je od doma pospremil žalosten frisek Ineke, ki je čepela v predsobi, pred zaprtimi vrati v dnevno.
Še kar nisem prešla k bistvu ...
Mama je predlagala, da Zofko vzame k sebi na hišo. Živi na vasi, na nekem hribu v Polhograjskih Dolomitih, kjer ni asfaltiranih cest, mimo hiše pelje makadamska cesta, ki pa je v bistvu bolj kot ne kolovoz. Z njo sobiva starejša mačja gospa, Zofkina teta v 2. kolenu (al neki tazga), na toplo pa pride pred peč malo poležat tudi Zofkina mama (sedaj seveda že sterilizirana). Obljubila je, da bi Zofi navajala na možnost zunaja počasi. In vedno bi bila to le možnost, ne neizogibno dejstvo.

Kaj menite o tem predlogu? Bi mački resnično pomagalo? Oz. ali je vsaj realna možnost, da bi ji? Ali bi naredila le še hujšo zmedo in večji stres?
Težko razmišljam o tem, moja naloga in dolžnost je, da poskrbim, da je mojim kosmatim in repatim otrokom dobro, tudi ko se je za to treba zelo potruditi. A kaj storiti, ko ves trud ni dovolj?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : torek, 17.04.2012 : 11:15:23 »

Kaj menite o tem predlogu? Bi mački resnično pomagalo? Oz. ali je vsaj realna možnost, da bi ji? Ali bi naredila le še hujšo zmedo in večji stres?

Mozna sta oba razpleta in izida napovedat drugace kot s 50 : 50, se ne da ...

Jaz nisem ravno pristas imeti macke zunaj, se toliko manj, ce je bila macka do sedaj notranja in vsekakor jaz osebno macke, ki na stres odreagira z epi napadom, ne bi dajala ven.
Logiran
mojč
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #32 : torek, 17.04.2012 : 11:33:00 »

ne, ne, NEEEE ven. nikakor ni bilo to mišljeno.

mama ima svojo mačko notri. ven jo spusti le ko se gospa odločijo da bi šli ven, kar sporoči z dramatičnim posedanjem pred vrati in z zgovornimi pogledi. Nikoli, ampak RES nikoli nihče ni postavljen ven, hočeš, nočeš moraš.

enak tretma bi imela Zofi. notranja mačka.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : torek, 17.04.2012 : 12:17:11 »

sama bi se za selitev odločila samo v primeru, če bi bila potem  edina mačka v družini - glede nato, da ima težave z mačjo družbo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #34 : torek, 17.04.2012 : 21:23:32 »

Težave ima točno z določeno mačko.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 18.04.2012 : 07:58:50 »

Kaj pa, če bi pa tale šefica menjala lokacijo?

Po pravici povedano, če bi imela tako možnost, bi sama vsekakor dala eno mačko na "počitnice za nedoločen čas", ampak če gledam in predpostavljam katero, nebi dala tiste, ki že tako in tako na stres odreagira zelo hudo, ampak ta drugo, če je tudi sicer zdrava in se je ne vrže tako zlahka iz tira. Sorodstvene vezi nebi imele nobene teže in tudi sicer dvomim, da bi kakorkoli pomagale.

Pa tudi sicer je pri mami tudi kaka "šefica"... Lahko jih je celo več takih, ki ne dajo mira mački, ki se ne zna postavit zase. Undecided
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 18.04.2012 : 08:46:54 »

... vsekakor jaz osebno macke, ki na stres odreagira z epi napadom, ne bi dajala ven...

podpis.
jaz imam najbolj socializiranega in psihično stabilnega zunanjega mačka kar je možno, pa ima kljub temu miljavžent strahov.
mački so zunaj stalno napeti, na preži, v stresu itd.
samozavest, korajža in kar je še teh zadev so pri tistih, ki so od malega notranji mački, na neprimerno višjem nivoju.

tako presrano mačko bi po moje fršlok, ko bi ena vrana zraven nje pristala, jo nazjala in jo hotela kavsnit ... ali kaj podobnega ...

kako se pa mačko postopoma privaja na zunanje okolje?
če jo imaš na povodcu oz. mačjaku, si zraven, je pod kontrolo in ima še vedno občutek varnosti in to ni to.
če pa jo kar tako spustiš na frej in se nekje v bližini zadere kak glasen ptič, zna mačka od groze spizdit in se zavlečt neznano kam. mama je itak ne bo ujela. mačka pa ne bo našla domov in bohvekako končala, vsekakor pa konec ne bi bil med najlažjimi.

to bitje v takem stanju nikakor ni za ven.

pelji mačko na bioresonanco.
bejba Luna je že čisto skulirana, moj ex zunanji Ma Čko pa zdaj zelo hitro napreduje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : sreda, 18.04.2012 : 09:50:14 »

Težave ima s točno določeno mačko, ker je pri hiši glavna. V drugi hiši bi imela težave z drugo mačko, ki bi bila v tisti hiši glavna. Če bi dali stran glavno mačko, ki sedaj povzroča težave, bi njeno mesto prevzela druga mačka in potem bi imela bolna mačka težave s to.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 18.04.2012 : 10:31:30 »

Mah... Da bi že v štaru začeli iskat dom, kjer bi bila mačka edina je po moje zadnja možnost, ki se jo težko dobi.
Sama bi vseeno raje poskusila, če lahko ostane nekako v družini.

Definitivno pa bi povečala število mačjih vecejev. Toliko, da jih bo več kot mačkov v gospodinstvu.

Lahko pa se igraš in nabaviš ali daš naredit takga, ki bi se odpiral izključno mački, ki ji je WC namenjen. En senzorček na vratih, ki sprosti magnet, drugi pa na mačji ovratnici  Cool
Kupi se tale patent navadno za vhodna nihajna vratca, da nimaš vse mačke iz vasi v dnevni, ko se zbudiš Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Epileptični napadi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines