mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:37:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: obramba psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: obramba psa  (Prebrano 5846 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tango1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sobota, 15.08.2009 : 08:48:55 »

En lep pozdrav vsem na teh straneh. Imam en velik problem. Imam shar peia, ki je pravi srček, težave pa imava na sprehodih, saj ga ugrizne skoraj vsak pes, tako da sedaj hodiva na sprehode z velikim strahom. Razmišljala sem že, da bi si nabavila elektro šoker, vendar pa skoraj ne morem stesati vsakega psa, ki pride mimo... Morda ima kdo podobne težave in jih je uspel rešiti?HuhHuhHuh?   PROSIM NUJNO POTREBUJEVA POMOČ.... HOV HOV
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sobota, 15.08.2009 : 08:55:05 »

Koliko je pes star, koliko časa ga imaš, kakšen je on v odnosu do psov (znanih in neznanih), kdaj so se težave na sprehodih začele, sta obiskovala kako šolo,...? Za začetek bi ti podatki prav prišli.

Lp, Tjasa
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : sobota, 15.08.2009 : 08:57:25 »

hm, nemogoce se mi zdi, da bi pa prav vsak pes skocil v tvojega psa in ga ugriznil. Pa ne, da so vsi spusceni ali pa je morda spuscen tvoj? Definiraj besedo srcek  Roll Eyes
Psa na povodec in pod kontrolo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tango1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 15.08.2009 : 09:00:35 »

Ja, moja lepota je stara 4 leta, šole žal nisva obiskovala, do drugih psov je full prijazen, z vsakim bi se igral, ne kaže agresivnosti, je mirna, romantična dušica... Težave so se začele pred kakimi 2 leti, ko ga je grdo oklal nemški ovčar, nato je dobil samo vzgojno sicer ( kar pomeni brez krvi ) ugriz do rotwailerja, pa spet drugega nemškega ovčarja, pa neka mala mešanica ga je prav grdo ščipala, čeprav se je naš revček umikal... Skratka primerov je kar nekaj, morda se bo komu zdelo malenkostno, vse nas doma pa je postalo prav strah  sram sram
Logiran
tango1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 15.08.2009 : 09:02:48 »

Prej sem ga sicer še spuščala, da se je malo "znorel", zdaj je pa že lep lep čas samo na povodcu. Ne ravno vsak pes, vendar pa že kar nekaj kar je dovolj, za strah.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 15.08.2009 : 09:15:58 »

Drzati se moras najpomembnejsega pravila:
svojega psa spuscaj le v druzbi psov s katerimi se razume. V 4 letih odkar imas psa ti je verjetno jasno s katerimi psi  se razume in s katerimi ne oziroma katerim psom je simpaticen in katerim ne. Ko bo pes spuscen, bos ti imela oci tudi na hrbtu in opazovala okolico, da se ne bo ravno takrat mimo priklatil pes, ki se s tvojim ne razume.

Pri nas je tako, da ce v blizino pride neznan pes svoje takoj pripnem na povodec. Ker zivimo v mestu je bolj malo psov, ki se sprehajajo sami, zato spoznavanje brez tezav poteka pod kontrolo obeh lastnikov. V kolikor pa le pride kaksen "samosprehodnik" pa ga takoj nazenem na varno razdaljo in sploh ne razmisljam o tem ali je morda prijazen in morda ne bo prislo do pretepa.

Pa se: ce ne srecamo nobenega primernega psa za divjanje, potem sta na konkretnem sprehodu pac "obsojena" izkljucno na mojo druzbo in to brez divjanja Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tango1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 15.08.2009 : 09:37:45 »

Živimo malo iz mesta, skoraj vsaka hiša ima svojega psa. Saj ni problem v psih, ki so na povodcu, tistim se zlahka umakneva, problem so psi, ki se okoli sprehajajo brez povodca in po možnosti tudi brez lastnika  sram
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7 : sobota, 15.08.2009 : 09:41:02 »

Je možno, da se napadi psov stopnjujejo s tvojim sekiranjem in obremenjevanjem s tem? Tvoj pes začuti tvojo živčnost, drugi pes tvojo živčnost in njegovo napetost zaradi tvoje živčnosti, pa imate super kombinacijo čustev za slab razplet.
Logiran
tango1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 15.08.2009 : 09:46:58 »

Ja, tudi na to sme že pomislila. Ampak ... kako se naj ne ustrašim, če vidim psa brez povodca, pri tem pa se mi niti ne sanja ali je napadalen, ali naju bo ugriznil, ali bi se samo igral...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : sobota, 15.08.2009 : 09:50:22 »

To je tvoja osebna odločitev, ali te bo strah ali ne. Mogoče res ne bi bilo slabo, če bi se vpisala v kako pasjo šolo in tam ob pomoči inštruktorja obdelala tvoje strahove. Ti zagotavljam, da se boš naučila toliko stvari, pa spet boš dobila samozavest kar se tiče srečevanja drugih psov s tvojim.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: obramba psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines