mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:11:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes kaka v atriju...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes kaka v atriju...  (Prebrano 7266 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Slunko
novinec
*
Sporočil: 7


« : nedelja, 01.05.2005 : 13:51:08 »

No najprej smo našega narfija lepo naučili, da je kakal in lulal vasj v atriju, saj smo si mislili; še vedno bolje, kot v stanovanju.. no zdej je pa to problem, saj se bliža poletje, in kakanje v atriju ni ravno  prijetno, vendar se pes ne zna odvaditi... po dolgem sprehodu prideva not, in se on podela v atrij... kakšen predlog kako naj ga navadim, da bi potrebo opravil zunaj?
Logiran
Slunko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1 : nedelja, 01.05.2005 : 16:10:30 »

aja no, še večji problem pa je, da kaka do 8ktat dnevno :/
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #2 : nedelja, 01.05.2005 : 16:21:37 »

Pes naj ima urejeno prehrano- kvalitetno hrano in po obrokih(2 ali 1 obrok na dan). Zdi se mi zelo čudno, da se kuža iztreblja 8× dnevno.  Shocked S čim ga pa hranite? Psa po vsakem obroku peljite ven, in bodite zunaj malo dlje časa. Na začetku boste morali psa peljati ven čimbolj pogosto(npr. na dve uri), da se bo navadil.

Zelo pomembna pa je doslednost!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #3 : nedelja, 01.05.2005 : 16:40:57 »

Slunko, koliko pa je kuža star?

So pa podobne teme že odprte malo preberi Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : nedelja, 01.05.2005 : 17:07:36 »

No najprej smo našega narfija lepo naučili, da je kakal in lulal vasj v atriju, saj smo si mislili; še vedno bolje, kot v stanovanju.. no zdej je pa to problem, saj se bliža poletje, in kakanje v atriju ni ravno prijetno, vendar se pes ne zna odvaditi... po dolgem sprehodu prideva not, in se on podela v atrij... kakšen predlog kako naj ga navadim, da bi potrebo opravil zunaj?
enako, kot če bi jaz navadila svojega psa kakati v sobi, potem pa kar naenkrat-sobna čistoča. Kaj je že to?!

Če psa zalotiš med ''dejanjem'' in ga kaznuješ med tem, mu ne bo nič jasno, ker ste to nekaj časa dopuščali.
Tako, kot je rekla Jessy. Kot bi bil mladič.
Sicer pa, na to se misli prej, ne pa potem, ko psa NAVADIŠ na določen prostor opravljati potrebo.
Tudi jaz sem včasih svoje spustila na vrt, ko sem bila npr. bolna. Seveda so se potem tam navadili, ko so bili na vrtu. rešitevje bila-na WC gremo striktno stran od doma.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : nedelja, 01.05.2005 : 17:09:59 »

Zakaj pa ste ga navadili opravljanja potrebe v atriju?
Zdaj greste od začetka - navajanje sobne čistoče kot pri mladiču.
Skrajno nepošteno do psa sicer. Nekaj tednov/mesecev ste ga nagrajevali za opravljanje potrebe v atriju, zdaj pa bo to prepovedano  Sad
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #6 : nedelja, 01.05.2005 : 19:26:00 »

Mogoče bi pomagala naslednja metoda (jaz sem jo sicer uvedla za druge namene):

Psa sem naučila ukaza 'kaka'. Zelo nerodno je namreč, če na sprehodu od vsega skakanja in igranja pozabi kakati, tebi se pa mudi v službo, on pa kar leta naokoli. Zato sem vedno, ko je kakal, zraven govorila "kaka" in pa "priden, kaka". (Enako sem naredila tudi z 'lula'). Na koncu, po opravljeni potrebi, ga še nagradiš (na začetku vedno, pozneje vedno manj). Vedno sem ga tudi zelo navdušeno pohvalila.

Seveda moraš paziti, da s 'kaka' ujameš trenutke, ko on kaka zunaj atrija, ne pa v atriju ;-).

Po moji izkušnji pes izjemno hitro poveže besedico 'kaka' s tistim, kar dela, in kmalu je kakal že na 'ukaz'. Seveda, če ga ne tišči, ukaz ne pomaga, ampak če tistega dne še ni kakal, bo pa po moje delovalo. Priporočam tudi, da izbereš nek drug stalen kraj za kakanje in naj zdaj v glavnem kaka tam; mogoče bo ta rutina laže pomagala, da pozabi na atrij.

Tudi ko bo ukaz že obvladal, ga še večkrat ponavljaj, kadar bo kakal, in ga nato pohvali.

Je pa res težko za psa dojeti, da je prej lahko (oziroma celo moral) kakati v atriju, sedaj pa ne sme več.
Logiran
Slunko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #7 : ponedeljek, 02.05.2005 : 16:56:37 »

Ok, sej pes je mladič! Morda zato tako pogosto kakanje... No, kakorkoli, imamo dolge sprehode po obrokih, vendar počaka do atrija in potrebo opravi tam...

amn,.. Kiki, tole z "kaka"... kot pravim, Narf je še mladiček, tako da je verjetno to dokaj težko zanj... Smiley

Še enkrat hvala za nasvete! Cheesy
Pa sorry, ker se nisem prej oglasil, sem bil v Londonu...
Logiran
dogec
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #8 : sobota, 23.05.2009 : 13:42:37 »

Kako ga pa navaditi na določeno mesto recimo na zelenici?
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #9 : sobota, 23.05.2009 : 14:22:01 »

Psa sem naučila ukaza 'kaka'. Zelo nerodno je namreč, če na sprehodu od vsega skakanja in igranja pozabi kakati, tebi se pa mudi v službo, on pa kar leta naokoli. Zato sem vedno, ko je kakal, zraven govorila "kaka" in pa "priden, kaka". (Enako sem naredila tudi z 'lula'). Na koncu, po opravljeni potrebi, ga še nagradiš (na začetku vedno, pozneje vedno manj). Vedno sem ga tudi zelo navdušeno pohvalila.

Seveda moraš paziti, da s 'kaka' ujameš trenutke, ko on kaka zunaj atrija, ne pa v atriju ;-).

Po moji izkušnji pes izjemno hitro poveže besedico 'kaka' s tistim, kar dela, in kmalu je kakal že na 'ukaz'. Seveda, če ga ne tišči, ukaz ne pomaga, ampak če tistega dne še ni kakal, bo pa po moje delovalo. Priporočam tudi, da izbereš nek drug stalen kraj za kakanje in naj zdaj v glavnem kaka tam; mogoče bo ta rutina laže pomagala, da pozabi na atrij.

Tudi ko bo ukaz že obvladal, ga še večkrat ponavljaj, kadar bo kakal, in ga nato pohvali.

Je pa res težko za psa dojeti, da je prej lahko (oziroma celo moral) kakati v atriju, sedaj pa ne sme več.


Popolnoma se strinjam z zgoraj citiranim. Pri nas smo ga tudi naučili na isti način, in deluje. Sedaj naš kuža lula in kaka na "ukaz". Imel je sicer na začetku težavico (oz. sem jo imela jaz), da je to opravljal tudi sredi ceste. To smo ga odvadili tako, da sem spremljala kdaj bo počepnil, potem pa sem ga nalahno odrinila na rob ceste, na zelenico. In ga seveda zelo pohvalila. Oz. sem ga še pred tem postavila na željeno mesto in mu rekla, naj kaka oz. lula. In spet izdatno pohvalila. Zelo hitro je poštudiral kaj želim od njega in kam mora iti. Je bil pa predpogoj, da se je prej naučil pomen besed: Lula in kaka.

Vse se da, le dosledni in korektni moramo biti. Psi so resnično izjemno brihtne živali.

Veliko uspeha, še prej pa potrpljenja, ti želim.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : sobota, 23.05.2009 : 14:26:20 »

Slunko pes kaka načeloma tolikokrat koliko dobi obrokov. Mladiči kakajo tam nekje 5-6 dnevno, potem kasneje pa preidejo na 1-2x dnevno. Ne vem koliko je star tvoj tamali, ampak glede na to, da je sobno čist ocenjujem da tam proti pol leta in pomoje nima kaj kakat več kot 2-3x dnevno. Toliko okrog kakanja, jaz bi vsekakor zamenjala prehrano, nisi napisala s čem ga hranite.

Vse ostalo pa tako kot so ti že napisale, lepo od začetka, kot ste ga navajali da se ne kaka v stanovanju. pa z rednimi obroki kontrolirat kdaj bo kakal in ga takoj peljat na sprehod, da sploh ne bo imel možnosti pomislit na kakanje v atriju.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #11 : sobota, 23.05.2009 : 14:27:45 »

McKruster, slunko je tole spraševal pred 4 leti.  Grin Upam, da so do zdaj še osvojili kakanje zunaj atrija.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #12 : sobota, 23.05.2009 : 20:00:43 »

 sram Sem videla zadnji komentar od danes, pa sploh nisem pogledala, od kdaj je tema.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Pes kaka v atriju...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines