mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:36:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: DAJ GLAS!  (Prebrano 32038 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« : ponedeljek, 09.12.2002 : 14:29:53 »

Kako bi lahko svojo psičko naučila, da zalaja na ukaz? Dobila sem že nekaj nasvetov, ampak nama ne gre najbolje. Največ kar uspem "stisniti" iz nje je tiho cviljenje. Punca je bolj molčeče sorte in le kdaj pa kdaj zalaja na kakšnega neznanega psa, če je tudi ta glasen. Takrat jo pa res ne bi hvalila in jo vspodbujala... Tongue
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.12.2002 : 15:10:49 »

Tudi jaz sem mojega učila kar lep čas. Pomaga to, da jo razjeziš s kako priljubljeno igračo ali hrano. Pokaži ji, kaj imaš v rokah in skrij. Pa spet tako naprej zraven pa jo spodbujaj. Jaz mojega nikakor nisem mogla razjeziti in šele ko sem začela še jaz lajati  Grin je potem tudi on. Vzpodbujaj jo z besesami daj glas. Pomaga tudi, če je zraven kakšen kuža ki zna lajati na ukaz in da se od njega nauči.
Sedaj to učim našega ta malega razgrajača vendar nama nekot ne uspeva najbolje. Zapomni si, da moraš biti zelo vztrajna da jo lahko razjeziš. Nekateri se zelo hitro razjezijo in začnejo lajati, drugi, takšni kot sta npr. naša dva pa te samo butasto gledajo kaj hočeš od njih in na vsak način hočejo dobiti igračko, le zalajati nočejo. Ampak z nekaj truda tudi to uspe.
Mogoče še kdo pozna kakšno boljšo varianto?

Lp, Eva
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #2 : ponedeljek, 09.12.2002 : 15:16:32 »

Živjo! Jaz sem mojega naučila glas z igračo in pasjo čokolado.  Grin Grin Oboje obožuje. Z igračo ga razigraš, potem mu jo pa skrivaš. Ko je čisto na preži, zalajaš, rečeš glas in mu jo daš. Potem pa samo rečeš glas, zalajaš in čakaš. Istočasno ga živciraš z igračo. Moj je nakoncu obupal Cool in začel lajati ko norec. Cheesy Dobil je igračo in nagrado. Potem pa ponavljaš. Zdaj zalaj na ukaz. Če je igrača ali priboljšek na vidiku, še rajši.

Lp, Tina
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #3 : sreda, 11.12.2002 : 11:52:25 »

Z veseljem sporočam, da od včeraj naprej naša psička laja na ukaz! Cheesy
Lajat pa je začela, ko sem za hrbet skrila njeno najlubšo igračo in to ravno takrat, ko je bila najbolj razigrana. Malce je pomagalo tudi to, da sem še jaz zraven bevskala Grin
Na začetku je sicer bolj "jodlala" pa je kmalu razumela, da sem še najbolj vesela ob lepem in glasem "hov hov" Cool Seveda je takoj sledila nagrada in normalno, da si bo ukaz zapomnila, če potem dobi košček hrenovke. Vse za hrano! Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #4 : sreda, 11.12.2002 : 19:32:04 »

Super DeeDee pol vidim da ni blo problema. Sej na splošno ti psi kar radi lajajo in ni s tem večjih problemov. Moj starejši Mix kar komaj čaka da mu rečeš da naj da glas ker ve da temu sledi nagrada. Se spomnem smešnega dogodka ko smo šli v hribe in je bil Mix spuščen in je tam en gospod jedel sendvič. In Mix veselo pride k njemu, se vsede pred njega in ker mu nič ni dal, je on veselo kar zalajal in človek se je tako vstrašil, da mu je sendič padel iz rok, Mix ga je pa seveda pobral in pomljaskal.
Vama s psičko želim veliko vesaelja pri lajanju  Wink

Lp, Eva
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #5 : četrtek, 12.12.2002 : 09:46:29 »

Moram rečt, da so se moji to kar hitro naučili. Izjema je samo starejša psica, ki se zanaša na gentelmanstvo samcev  Smiley.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #6 : četrtek, 12.12.2002 : 19:20:24 »

Jaz tega nikakor ne morem naučiti moje psičke.  sram Če skrijem igračko, za katero bi drugače tudi umrla  Roll Eyes , me samo butasto gleda in ni niti glasu od nje. Jaz pa lajam zraven kot en bedak...  Grin Še kakšen predlog?  Huh
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #7 : petek, 13.12.2002 : 13:12:46 »


Citat

Jaz tega nikakor ne morem naučiti moje psičke.  sram Če skrijem igračko, za katero bi drugače tudi umrla  Roll Eyes , me samo butasto gleda in ni niti glasu od nje. Jaz pa lajam zraven kot en bedak...  Grin Še kakšen predlog?  Huh



Mislim, da je ona tebe naučila, da daj glas. Grin Pametna punca!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #8 : petek, 13.12.2002 : 14:22:34 »

Tamara, zgleda da je to res glede Tare!!!  Grin Grin Grin

Tara, probaj se igrati z njo, zelo intenzivni potem pa ji predmet vzami in ga skrij za sebe. Spet ji ga pokaži in skrij. Pa jo zraven spodbujaj, še malo ti zalajaj.
V klubu tudi ni hotel en kuža lajati, tudi ovčar. (pri nas je pomembno, da znajo psi lajati, saj ponesrečenca nakažejo z laježem) in smo ga vzpodbujali in vzpodbujali ampak on ni lajal. Preprosto se mu je fučkalo za vse. Potem pa je enkrat njegova vodnica imela privezanega, zraven je pa bila še ena druga psička, ki zalaja na ukaz. Vodnica od Lunn-a (to je ta ki ni hotel lajati) je imela v žepu vampe. On pa je dobesedno nor na njih. In potem je ona rekla glas, psička je zalajala in dobila vampe, ker pa Lunn ni, jih pač ni dobil. In ona je spet rekla psički glas, dobila je vampe Lunn pa spet ne. In zgleda da mu je prišlo gor kaj mora delati in začel je lajati kot nor. In od takrat na ukaz takoj zalaja.
Ne vem, probaj še tako. Res pa je problem pri takih psih, ki so zelo mirni in se ne razjezijo hitro. Nekaj takega je Khan in ko ti skačeš tam okoli njega da bi ga malo razjezil te on samo butasto gleda.
Tara, upam da vama bo uspelo, držim pesti, ti pa drži še za naju s Khanom!  Wink

Lp
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #9 : sobota, 14.12.2002 : 11:20:27 »

Ena fina je tudi, da se igraš s kužkom in ko je najbolj razigran z igračko splezaš nekam kjer te kuža lahko vidi ne more pa te doseči. Res mora biti zelo razigran!!! Dobro je, če imaš s seboj še nekoga, ki bo kužka prijel med tvojim begom na drevo. Pomembno je da ne doseže nagrade zraven pa mu ponavljaš ukaz "glas". Če doseže tvoje noge ni nič hudega, kajti moraš biti na takšni višini da lahko takoj ko kuža samo zacvili(to je za prvič) skočiš dol, pohvališ in nagrada-spet se igrata. Naslednjič spet sredi igre ponoviš isto kot prvič, le da kužka pustiš nekoliko dlje cviliti. Kuža se navadi, da bo dobil željeno igro, če se bo oglasil-zalajal.Tako postopoma podaljšuješ čas cviljenja oziroma lajanja. Vam povem ful dobra fora, samo vztrajen moraš biti in delati postopno. Ko kuža že laja ga ne smemo predolgo pustiti brez nagrade, dokler ukaza ne obvlada čisto. Takšne scene uporabljamo pri nas reševalcih kot je ewchy.
Veliko uspešnega učenja in igre želim!
KAVKA
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #10 : torek, 20.01.2004 : 11:31:54 »

Tudi jaz bi rada dodala mojo zgodbo, saj smo svojo labradorko ravno naučili lajati.

Ker do sedaj ni nikoli lajala, je bil to kar zalogaj. Ugotovili smo, da laja samo na sosede, ki so Američani in pa na našega mačka, če se noče igrati z njo (ta pa se nikoli noče).
Lotili smo se tako, da smo jo vsakič, ko je čez teraso gledala sosede in lajala na njih, spodbujali z ukazom: PRIDNA! DAJ GLAS!
Hitro je povezala, ampak samo pri vratih od terase. Nato smo jo počasi odmikali od vrat (meter za metrom) in jo istočasno vzpodbujali z igro in igračo.

No, v parih dneh je stvar obvladala. Sedaj laja na ukaz, kjerkoli in kadarkoli,  treba pa jo bo odvaditi lajanja na sosede, za kar se trudimo že zelo dolgo. S tem se smo se ukvarjali že prej, sedaj pa se bomo še bolj intenzivno. No, vmes pa smo za par dni zadevo izkoristili za učenje lajanja.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : torek, 20.01.2004 : 11:48:45 »

Naš Bero tudi kar dolgo ni lajal, potem sem ga pa učila tako, da sem imela hrano v roki in je moral zalajat, da je dobil hrano. No, in rezultat? Sedaj se dere 20 ur na dan! Laja za vsako malenkost, tudi če mu ne bi bilo treba Grin. Predvsem pa laja takrat, ko se našimuje njegova hrana Grin

Ko smo pripeljali psico sem mislila, da bo lajala že drugi dan (saj se psi učijo en od drugega). Ampak nič. Bina je čisto tih. Brze glasu! No, nekatere zvoke podobne laježu je spuščala takrat, ko je kakšen drug pes lajal (ampam ne domač). In takrat sem jo zelo pohvalila. Zato mi pa sedaj včasih na sprehodu laja na kakšnega psa. Doma mi pa še nič ne laja. Saj je kar bolje tako. Se že itak Bero dere za 5 psov  Grin ne samo za enega Tongue

Lp jana
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #12 : torek, 20.01.2004 : 15:46:40 »

Pri povelju "Glas" delamo čisto vsi eno veliko napako: če učiš glas, potem uči tudi kontra, se pravi TIHO !

To še prav posebej velja za pse, ki precej radi bevskajo.

Učiš pa tako, da se igraš igrico: najprej poveljuješ GLAS in nagradiš, nato TIHO in nagradiš tišino. Tako kar nekaj časa "preklapljaš" stikalo GLAS/TIŠINA

Na ta način spravimo lajanje pod dobro kontrolo.
Logiran
bagaroo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #13 : sreda, 21.01.2004 : 13:48:03 »

tudi toša rabi mnogo dodatne vzpodbude da zalaja na ukaz in pri poskušanju novih metod od igračke do hrane, se je pripetila ena zanimiva stvar. med učenjem si je punca popravila lase in si nehote zakrila obraz z rokama, mogoče za eno ali dve sekundi in efekt - toša je lajala kot nora.  Roll Eyes  kot kaže jo  hudo nervira, da ne vidi obraza. midva pa seveda pridna, pridna, daj glas. in tako si pri učenju glasu pomagava tudi s tem, da si zakrijeva obraz z rokama. zdaj toša še oceni ali se ji splača dati glas, se pravi ali bo nagrada ali ne, vendar vztrajava in se pri tem neizmerno zabavava.   Wink
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #14 : četrtek, 22.01.2004 : 12:57:05 »

Ne vem kako je to nam tako hitro uspelo  Wink , samo dva dneva vaje.. pa zdaj ni problema .
Učili smo ga pač takrat , ko je bil lačen ( saj je vedno  Grin ) malo si dvignil posodo in je zalajal , pohvališ "priden glas " ter mu daš malo. Kmalu si zapomni , da če zalaja dobi nekaj pa še pohvaljen je. Seveda mu hrane ali priboljška ne daš vedno ali takoj .
Zdaj zalaja če rečeš GLAS včasih kaj dobi včasih pa ne ......  in je zato ves na trnih  Grin
Zdaj se oglaša ko želi ven ali pa kakšno stvar ki jo ne doseže . Ugotovil je , da ko zalaja pač pridemo gledat kaj je . Če se ne zmenimo zanj pride pojamrat k nam  Undecided

Lp Igor
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines