mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:44:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: DAJ GLAS!  (Prebrano 32086 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #30 : torek, 20.07.2004 : 20:35:48 »

Ja, to se dogaja tudi nam. Nekaj časa samo odpira usta in hlasta kot riba na suhem Grin z nekaj prepričevanja nam pa uspe iz nje izvabiti tudi glas Grin
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #31 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:19:12 »

ravno danes sva se z rino naučili glas! how

lp Nina in Rina (how Grin)

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #32 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:30:39 »

Moj Rondek pa iz sebe spravi glas, ko zasliši motor od poštarja!!!! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:46:58 »

O tem sem že tudi sama razmišljala. Yorki se tega ni naučil, ampak kakšen drug pes v prihodnosti pa bi se le naučil. Imam pa en program, ki opisuje pse in so tudi glasovi različnih pasem, ki jih opisuje in mislim da bi rekla GLAS! in vključila lajanje na računalniku. Če ne bi šlo drugače bi res še sama poskusila lajati. Mogoče bi še kaj uspelo, glede na to da nisem preveč vztrajna kar se učenja tiče.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #34 : torek, 12.10.2004 : 08:01:55 »

Jaz sem pa svojega že pred časom naučila, da "da glas" in to z enim vzrokom: "Pred letom so nam oropali vikend in tisto noč je moj pes neustavljivo lajal in zavijal, ampak mi smo si mislili, da ni nič posebnega. Drug dan gremo normalno na vikend-seveda tudi Bučko in zagledamo kaj so nam naredili. Pred tem dogodkom pa je moj Bučko vsak večer lajal in zavijal v smeri, kjer naj bi se roparji skrivali (opazovani smo bili tri dni poprej-grozen občutek!).
In tako sem ga naučila, da "da glas" kadarkoli se meni zazdi in naučila sem se tudi tega, da ga sedaj bolj poslušam in poiskušam razumeti zakaj laja."
Upam si staviti, da če bi šli tisti večer pogledati zakaj Bučko tako čudno in posebno laja, da bi lahko preprečili rop.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #35 : sobota, 23.07.2005 : 15:22:01 »

Lenny včasih med igro zalaja in ob tem primeru rečeš "glas", počasi je dojela za kaj gre in se tako naučila....poiskusite psa razburit oz. mu malo "težit" da bo zalajal potem pa recite "priden glas!" in pa mu dajte priboljšek. Upam, da vam bo uspelo. Smiley
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #36 : sobota, 23.07.2005 : 22:24:12 »

Zivjo!
Vidim da imajo nekateri zelo veliko uspeha s svojimi stirinoznimi prijatelji za povelje "DAJ GLAS!"
Jaz bom sedaj probala to povelje nauciti naso zlato prinasalko ki je stara 1 leto in upam da nama bo uspelo Huh In ce nama uspe bom mogoce na tak nacin lahko potem naucila Arsa da mu Lisa pokaze kako se to dela Wink

Lp Klea, Ars in Lisa Kiss
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #37 : nedelja, 24.07.2005 : 08:28:16 »

Naš pa najraje uboga ravno ta ukaz daj glas... Naučili smo ga pa s pomočjo jajca.
Ker ni vedel kaj je to je bil ves začuden. Ko smo ga zakotalili proti njemu je začel lajati, in mi smo mu govorili - priden si, dej glas, in ko je zalajal na jajce je dobil priboljšek- in nato spet... Nato smo probali tako da smo jajce vzeli v roko in rekli daj glas inje zalajal in dobil priboljšek.
Če ni zalajal smo jajce zakotalili in je zalajal in dobil priboljšek.
Njemu se je zdelo to zelo zabavno in sedaj to obvlada. Edino kar je bilo negativno pri jajcu je to da ga je včasih zagrabil in zabrisal čez kuhinjo in sledilo je čiščenje...  Smiley Tongue
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #38 : nedelja, 24.07.2005 : 08:45:19 »

Prim mojem dobermannu sem uporabljala velik kos mesa (1 kg ) - tako velik, da se je kužku že prav zmešalo od veselja da ga bo dobil. Potem sem držala meso v roki in dala psu komando "glas". Seveda je vse možno probal od sedi, do prostor, do tačke,...vse kaj se je kdaj naučil je sprobal. Ko pa je bil že čisto obupam, da nič ni delovalo je pa začel lajat. Takoj je dobil meso. Pri drugem poskusu je takoj dal glas. Izgleda da je motivacija bila dovolj velika!  Grin
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #39 : nedelja, 24.07.2005 : 12:31:29 »

Tako kot pri Ivanhoe, pravšnji motiv in dovolj velik pa sigurno vžge.

Lp, Samo.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #40 : nedelja, 24.07.2005 : 13:53:31 »

Seveda je vse možno probal od sedi, do prostor, do tačke,...vse kaj se je kdaj naučil je sprobal. Ko pa je bil že čisto obupam, da nič ni delovalo je pa začel lajat. Takoj je dobil meso. Pri drugem poskusu je takoj dal glas. Izgleda da je motivacija bila dovolj velika! Grin
Pri naši ta mali je bilo isto, samo da ni šlo za meso, ampak pasjo čokolado.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #41 : sreda, 03.08.2005 : 20:52:55 »

Moja izkušnja je precej smešna.
Nalila sem vodo v umivalnik in s tisto gumo ki je za odmaševanje delala tiste zvoke se full smešno sliši. Lola je zalajala, rekla sem glas in ji dala priboljšek. To je vse....
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 07.08.2005 : 12:24:07 »

Mi smo Naro naučili glas tako, da smo ji pokazali prst, na katerega je zalajala, ker je bila jezna nanj. Kasneje je šlo brez prsta, pa tudi jezna ni bila več nanj Wink. Pri nas tudi Nara ne more vedno takoj zalajati in hlasta, da ji potem končno uspe iz sebe spravit majhen glasek Grin.

Lp, Ana
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #43 : torek, 23.08.2005 : 10:28:57 »

lep pozdrav!!
jaz pa imam malce obraten problem!!!
doma ima 3mesečnega ki vsakega obiskovalca pošteno nalaja!!pa še sosedi se pritožujejo... Undecided
kako naj ga utišam-in mu pokažem da to kar dela ni pravilno??pretepat ga en mislim,če ga zamotim se pa naslednič prizor ponovi!!
lp,Urška
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #44 : torek, 23.08.2005 : 19:41:07 »

Hej! Mi2 sva se tud danes naucila 'daj glas'! Najprej sva se igrala, da je avtomatsko v igri zacel lajat na mene, potem sem pa nejgove priboljske iz zepa potegnila, mu jih pokazala in mu rekla, naj zalaja... Pa je kar hitro pokapiral... pa pravijo, da so hrti neumi psi...  Huh jaz pravim, da so samo dost trmasti Cheesy  Cool
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines