mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 12:52:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: DAJ GLAS!  (Prebrano 32075 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #60 : sobota, 24.06.2006 : 13:35:02 »

No pri nas je šel pa glas zelo zlahka, kar je čudno, ker doge niso ravno bevskači. Mi jo je uspelo naučiti "rečt" mama  Cheesy  Grin . Ko sem jo učila glas, je bila že malo zmatrana in je "zalajala uaua" . Pa sem rekla bravo mama in nagradila...  Wink . Sicer vzunaj zelo redko uspe (ima manjše varijacije mame) doma je pa cela genijalka  Grin  Cheesy  Wink . Mogoče bi jo naučila rečt: "dej pel me že vn" ali pa "zmankal mi je vode" ali pa kaj podobnega  Grin
lp
T.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #61 : ponedeljek, 05.02.2007 : 16:11:51 »

Hm...imam problem. Evian sem navadil na glas, ampak se pripravlja najmanj 5 sekund da se oglasi...kakšen nasvet za hitrejši glas?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #62 : ponedeljek, 05.02.2007 : 20:23:21 »

5 sekund??? Saj to je hitro.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #63 : sobota, 10.02.2007 : 16:20:36 »

Niti ne...To ji rečeš glas! in mora pes takoj...moja pa umes še malo kihne (vedno) pa samo malo zarenči, šele ko ji ene osmič rečem mi rata Huh
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #64 : sobota, 10.02.2007 : 16:46:02 »

Moj bucko enostavno ne more dati glasu, na ukaz takoj. Ko mu rečem glas, se trudi in po nekaj poskusih, mu tudi uspe. Se prav nič ne sekiram, prav nič me nebi motilo, če bi se mu tudi ob prihodu obiskov takole zatikalo Wink.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #65 : sobota, 10.02.2007 : 17:47:11 »

Zakaj pa bi mogla takoj , ko rečeš dati glas?
 Vaja dela mojstra, vadi, vadi pa bo hitreje. Kot vse ostalo.  Smiley

 Tu je verjetno samo vaja, pa pohvala, nagrada in motivacija. Poskusi s kako stvarjo, ki jo obožuje ( piškot ali kaj boljšega, kar ne dobi vsak dan) , mogoče bo hitreje zalajala. Grin

 Sej moja tudi malo počaka, potem da glas.  Smiley Pa, ker je še mlada se nič ne sekiram, smo rabili kar neki časa da je skopčala, kaj pomeni dat glas.

Smo tudi jalaji zraven  Grin Cheesy Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #66 : sobota, 10.02.2007 : 17:48:59 »

 Se popravljam LAJALI !!! Grin Grin Grin Grin

Sem prehitro poslala sporočilo, pa nisem videla napake.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #67 : torek, 05.06.2007 : 13:46:14 »

Ok...Vidi se napredek Wink evian zalaja že po parih trenutkih! Dober nasvet alessa Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #68 : torek, 05.06.2007 : 22:27:02 »

Nama z Belo pa je ratalo tako, da sem jaz začela poleg lajat. Ja čisto za res. Če me je kateri poslušal (to sva delali v bloku na balkonu) si je verjetno mislil, da je z mano precej slabo Grin. No, nikakor prej ni hotela skapirat, po tem pa je očitno skapirala kaj mislim (seveda je sledila nagrada - mesek).
Sedaj njen glas zgleda tako: ko ji ni preveč, takrat samo gofljo odpira, če ji takrat enih parkrat rečem, potem pač postopoma začne vedno bolj glasno lajat oz. bolje rečeno brundat. Ko pa ji je pa gre tudi s prve pravi "how" Grin.
Če pa slučajno vidi, da imaš kaj sladkega, takrat pa začne prosit (se vsede na rit in dvigne prednje tace) in ob enem še lajat (za ziher) Cheesy
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #69 : nedelja, 08.07.2007 : 18:34:08 »

Jaz sem Chappija učila glas tako,da sem mu pred smrček držala priboljšek.
Ugibal je kaj bi lahko še vse naredil da bi mi ugajalo,naredil je že vse trikce,ki jih je takrat znal,
in ko končno ni mogel več,mu je na misel prišlo...lajanje!
In kot da bi trikec obvladal je zalajal samo enkrat. Tongue

PS:ta trikec zna že(skoraj)2 meseca. Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #70 : nedelja, 08.07.2007 : 19:41:45 »

Jaz pa sem Thoru medtem, ko je skozi okno lajal na muco, vmes govorila 'glas' in mu mahala s priboljškom. Takoj mu je blio jasno, da če pogleda v mojo smer in zalaja, dobi priboljšek, sicer pa ne. Anitka pa je prisluškovala, ko sva se učila, in še isto popoldne, ko sem v zameno za žogico od Thora zahtevala glas, je zalajala tudi ona. Mislim, da sta oba ta ukaz osvojila najlažje od vseh.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #71 : nedelja, 08.07.2007 : 22:06:48 »

Jaz sem moji vsakič, ko je zalaja rekla 'daj glas' in ji dala nagradico. Je pa hitro pokapirala  Wink

Kako ga naučiti, da je tiho? Malo težje  Grin Vsakič, ko zalaja, reci 'tiho', verjetno bo že zaradi pozornosti nate utihnil, pohvali ga/klikni in daj nagradico. Postopoma čas brez lajanja do nagrade podaljšuj. Jaz moji pokažem dvignjen kazalec in ponavadi utihne, če se pa odloči, da gre za lajež na življenje in smrt, se pa lahko na pol pretrgam s kazanjem prsta in ne preneha, dokler jaz ne 'zalajam' prav glasno  Grin Grin
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #72 : sobota, 05.11.2011 : 09:37:50 »

No, tudi ta tema je zelo stara, ampak bom kar sem napisala...
tudi pri nas je šlo učenje tega trika zelo hitro, ampak ko ga je obvladal sem se zavedla kakšno napako sem storila.
Iskala sem povsod kako ga obvadit, da ne bo lajal ko kdo skoči iz avta, ali gre po stopnicah, da ne bo lajal na majhe otroke itd.
Našla sem seveda celo zakladnico knjig v katerih pišejo tile postopki, ampak noben ne deluje(glede na to, da se s tem mučiva že pol leta). Sad
Potem pa sem se spomnila ene metode, ki me jo je naučila pokojna sestrična, ki je imela mopsa(odličnega plemenjaka za razplod), ampak ta le delno deluje, poleg tega jo pes vedno znova pozabi, čeprav se tudi s to metodo že kar nekaj časa mučiva.
Pa bi upala na še kakšen vaš nasvet, ker je pred nekaj leti umrl še edini kinolog v naši družini, tistim v našem kraju pa ne zaupam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : sobota, 05.11.2011 : 11:09:45 »

Težav nimaš zato, ker si ga naučila lajat na ukaz (pravzaprav je to, da najprej naučimo psa lajat na ukaz ena od metod, s katerimi dobimo nekaj kontrole nad bevskačem), ampak mora vzrok drugje. Najprej moraš ugotoviti zakaj laja. Nekaj možnih vzrokov: izsiljevanje, strah (negotovost), teritorialnost.....Od tega, zakaj laja je odvisno tudi, kakšno metodo boš uporabila.
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 05.11.2011 : 11:28:39 »

Teritorialnost, absolutno. Sicer pa nikoli ni lajal, dokler ga nisem naučila...Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines