mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:59:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Osnove poslušnosti
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Osnove poslušnosti  (Prebrano 8426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
svetlana1708
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : torek, 25.08.2009 : 14:37:18 »

Kako psa naučiti osnovnih reči8 moj že zna se vsesti vležti da ti taco in naredi preval) samo to naredi če vidi da bo dobil pribolšek... Jas bi ga rada naučila ubogljivosti da bom lahko ga začela resnejše trike učit. mi opišete postopke... Roll Eyes Cool Cool
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1 : sreda, 26.08.2009 : 22:53:40 »

1. način: na tem in podobnih forumih prebereš že opisane metode. Tega je verjetno nekaj sto (ali nekaj tisoč) strani in res nima smisla, da bi nekdo delal kratko obnovo. Če ti pri posamezni vaji kaj ni jasno, pač konkretno za tisto vajo vprašaš po dodatni razlagi

2. način: stopiš v knjižnico in se podaš do police z živalskimi knjigami. Malo je treba pobrskat, ker najdeš v istem kupu tudi čebelarjenje in ribolov.  Shocked  Prebereš vsaj ene 3 knjige, pa se ti bo že malo svitalo, kako se lotiti vzgoje. Za naslove knjig pa poglej kar v knjižni kotiček na tem forumu.

3. način: vpišeš se v pasjo šolo in redno obiskuješ ure.

Najbolje se pa obnese, če vse tri načine kombiniraš. Približno v enem letu imaš osnovno vzgojenega psa in dobre temelje za nadaljnje delo.  Smiley

Ne, hitreje pa ne gre.  Tongue
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 03.10.2009 : 14:27:38 »

Pri psih je tako, da moraš biti vedno dosleden. Če hočeš, da te kuža uboga, moraš uporabiti mnogo pohval, takoj ko kuža naredi kakšno vajo pravilno ga pohvali tako, da močno povdariš
" iiiii" torej " priiiiden!". Po možnosti daj psu še nagrado. Priboljške imej skrite v žepu, saj mora pes ubogati zaradi veselja do učenja, ne zaradi hrane! Torej psu rečeš npr. " odpri vrata" ko to naredi ga pohvali in šele potem vzami priboljšek iz žepa! Če hočeš psa naučiti da odpre vrata poskusi, tako:

1. Psu daj ali povodec ali pasjo vrv.
2. Psa vzpodbudi, da bo začel vrv vleči, ko jo potegne ga pohvali z " priiiiden!" nato sledi priboljšek.
3. Ko bo pes to obvladal, nastavi vrv na vrata in ukaži " vleči" ko bo pes potegnil ga pohvali z " priiiden".
4. Rahlo odpri vrata in psu ukaži " vleči", pes naj vleče, tako dolgo dokler ne, bo vraz odprl, nato ga močno pohvalite.

Enako počnite, če želite psa naučiti, da odpre omarico itd. Vendar vseeno bodite pazljivi, da ne bo slučajno se sam naučil odprirati vrat.

Če ga hočete naučiti, da npr. da petico, nastavite roko, kot, da hočete, da kuža da tačko, ko kuža skuša, da tačko nastavite roko, da bo v obliki petice, ko pes da na vašo roko petico " rečite " daj 5" in ga globoko pohvalite z " iiii".

Če ga hočete naučiti, da prosi, psu pomolite priboljšek pred smrček in ga začnite vedno višje nad njegovo glavo, ko bo pes skušal doseči priboljšek, bo dal tačke v zrak, takrat rečite " prosi" in ga zeelo pohvalite.

Pri psu je zelo pomembno, da ga pohvalite iz srca torej povdarite " iii"kot sem že povedala, torej vsaj malo poskušajte narediti cvileči glas, saj psi obožujejo, da kaj cvili, saj tudi plen cvili. Če ga hočete, naučiti, da bo pozoren samo na vas poskušajte tako.

1. Pes ovohava npr. listje, drevo, palico itd.

2. Pričnite delati razne nore gibe npr. skačite, tečite v nasprotno smer, cvilite, mahajte z rokami, vglavnem vse, da bo pes pozoren na vas.

3, Ko pes začne teči proti vam, vzklinite " SEM!"

4. Ko bo pes prišel do vas ga zelo pohvalite in povdarite " iiiiiiiiiii"


Upam, da sem vam bila kaj v pomoč, če pa še česa ne razumete vprašajte.
Logiran
modrooki
otrok do 14 let
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 27.12.2009 : 21:24:58 »

HVALA ZA DOBER NASVET ,TUDI MENI ODPOKLIC DELA TEŽAVE IN MISLIM DA MI BO VES NAČRT PRIŠEL PRAV.


LP VSEM KUŽKOM IN LASTNIKOM!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Osnove poslušnosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines