mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:48:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: 40 EUR za življenje?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: 40 EUR za življenje?  (Prebrano 26452 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #30 : sreda, 02.09.2009 : 13:30:38 »

Nakazano 40, bom še nekaj ta mesec.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #31 : sreda, 02.09.2009 : 13:38:10 »

Donacije so fajn stvar za zdravstvene posge preko ohranjanja življenja in za vzdrževanje živali neomejeno oz do posvojitve, kadar pač pride. Ob tem, da ima končno število živali najbrž poleg finančnih še druge omejitve bi rekla (prostorske, organizacijske, kadrovske ipd)

Ampak občine bi pa na vsak način morale pokrit svoj del finančnih obvez. Kolikor jaz razumem temo je tokrat največja kriza zaradi finančne nediscipline pogodbenikov in to je povsem drugo poglavje.
Ali se v našem pravnem sistemu res ne da nič izterjat ?

Ne čist resno ampak mi pride na misel:
Prodat dolg kakšni mafijski organizaciji pa naj oni izterjajo s svojimi učinkovitimi metodami.

In če že kaj ukinjat, potem so to pogodbe s tistimi občinami, ki so najbolj problematične.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 02.09.2009 : 13:49:36 »

Največja kriza je, ker nihče noče posvojit mačkov. Tudi če občine plačajo, plačajo za 30 dni, ne za pol leta ali eno leto. Na žalost. Seveda so pa tudi občine zelo zakomplicirale zadevo s svojim odnosom.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 02.09.2009 : 13:50:36 »

"Denar za Horjul" namesto darila za rojstni dan ali za Božič pa jaz prakticiram že zadnji dve leti, odkar spremljam zavetišče. Tisti najbližji me ubogajo, ostale se pa še trudim zdresirati. Priporočam - se potem tudi sami dobro počutijo!
Pri nas tudi. In prav dobro se sliši, ko me vprašajo, kaj sem (lani) kupila očetu za 65. rojstni dan: sredstvo proti garjam Smiley
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : sreda, 02.09.2009 : 14:18:49 »

Ne čist resno ampak mi pride na misel:
Prodat dolg kakšni mafijski organizaciji pa naj oni izterjajo s svojimi učinkovitimi metodami.

Hehe...

In če že kaj ukinjat, potem so to pogodbe s tistimi občinami, ki so najbolj problematične.

Občina Vrhnika npr. je bila do pred nekaj tedni vsa leta ena od najbolj vzornih občin. Kranj prav tako. Pa prva ne plačuje več za nikogar, druga pa za mačke ne. Se podira sproti in ne veš, katera je ok in katera ni...

Ali se v našem pravnem sistemu res ne da nič izterjat ?

Gusti, Beethoven, Lisi, Balto in njihova mama so prišli z odločbo. Bili so poštimani tako, kot je treba, izdan račun (brez kastracij, ki jih itak plačujem sama), občina se je na odločbo pritožila. Na sklep o stroških tudi. Zdajle smo nekje pri četrti ali peti pritožbi na višji stopnji, rešeno bo čez kakšno leto ali dve in če mene vprašaš (vsaj tako so mi nakazali inšpektorji), denarja ne bom nikoli videla. Le en tak primer.... da ne govorim o Rokiju in Lari, ki sta bila tu več mesecev po odločbi...
Logiran

Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 02.09.2009 : 14:33:50 »

Še moj prispevek za "40 eur za življenje":

Izlet v Benetke za 2 osebi

Jana bo naredila izredno licitacijo, tako da dajmo pridno licitirat  Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #36 : sreda, 02.09.2009 : 14:42:03 »

Joj še sodne stroške iz civilnih dobljenih tožb ne dobiš povrnjenih, kaj šele, če ti 'država' ostaja dolžna. Itak je naš sodni sistem podn od podna.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #37 : sreda, 02.09.2009 : 14:44:46 »

Gmajnice imajo (skoraj?) vsak dan med obvestili na nacionalnem radiu (1. program in Val 202) obvestilo, koliko muc in psov čaka na posvojitelje. Večkrat sem se že spraševala, zakaj Horjul nima take objave Undecided. Bi z največjim veseljem posredovala, še bolje pa bi bilo, da nekdo z zavetiškega maila pošlje besedilce na ra.obvestila@rtvslo.si ali sporoči na 01 475 2568.
Logiran
watjaz
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 02.09.2009 : 15:25:40 »

In pa na Radio HIT !!! Radi pomagajo.
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #39 : sreda, 02.09.2009 : 15:37:46 »

Če uporabljate FB, prosim objavite povezavo do te teme. Meni se je javilo kar nekaj ljudi, verjamem, da bodo tudi vaši prijatelji priskočili na pomoč. Držim pesti, da pregurate/mo tudi to krizo.
Logiran
perezvon
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #40 : sreda, 02.09.2009 : 18:11:55 »

40 eur pustim v Gali. Smetka, a kastracij občine ne plačujejo? LP
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : sreda, 02.09.2009 : 19:55:48 »

Plačujejo kastracije in sterilizacije mačk, izjemoma plačujejo sterilizacijo psice in nikoli ne plačajo kastracije psa. Jim jo tudi ne računam, ker naš pravilnik zahteva sterilizirano psico in ne tudi kastriranega psa.
Logiran

me2u
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #42 : sreda, 02.09.2009 : 20:20:20 »

Nakazano tudi z moje strani, sicer le polovica tega zneska, ampak si trenutno, poleg ravno placane posvojitve na daljavo, vec ne morem privosciti  Cry
Upam da se bo nabralo cim vec, se bolj pa upam, da bo to tudi povod komu za razmislek v smeri posvojitve, da se bo videla kaksna ploscica vec tam pri vas  Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : sreda, 02.09.2009 : 20:49:30 »

Nakazano "malce" več, bo jutri na računu. Jaz sem posvojitelje mačk praktično nehala iskati, mačke so itak prenašalke bolezni, niso hvaležne, preveč samosvoje, zahrbtne in še kaj zraven (ena od mojih dveh psic se sicer takoj podpiše pod vse našteto, ampak je k bajti prišla zadnja, pa se nekako zadržuje pred krdelom osmih, ehm, smrdljivih navadnih smotanih mačk  Roll Eyes). Smetka, bi ti zaželela čimveč posvojiteljev, ampak se mi v tem momentu zdi taka želja brezupna, glede na to, da jih ni od nikoder (z mano vred, jaz sem se tudi ustavila pri omenjenem številu in do nadaljnjega bo tako, če pa lahko finančno pomagam, si vsaj malo egoistično olajšam vest, komu pa pomagam preživeti). Srečno vsem, iz srca.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #44 : sreda, 02.09.2009 : 20:58:46 »

Nakazali tudi mi; namesto prijavnin za naslednjo pasjo razstavo Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: 40 EUR za življenje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines