mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:34:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #135 : petek, 12.02.2010 : 09:17:48 »

http://www.offa.org/dnatesting/index.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : petek, 26.03.2010 : 10:04:23 »

http://www.tt-dna-i.com/ Cheesy Kiss Super pridni!

Na spletni strani so objavljeni tako rezultati iz Hannovra (DNA marker test) kot iz ZDA (direkt). Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #137 : torek, 20.04.2010 : 23:38:32 »

Zakaj bi bil prezgodaj, ce so free sigurno free? To je ze prvi korak zame. Nemci so itak povedali, da je moznost ca. 10% false positive. Glede na to, da je bilo omenjeno tudi, da je majhna moznost, da zboli tudi prenasalec, z genetskega vidika stvar zagotovo se ni resena, je pa zacetek. Kar se mene tice, je samo pohvalno, da se je toliko ljudi odlocilo za testiranja in da jih je toliko javno objavilo rezultate. Carrierji se vedno lahko posljejo kri/cheek swab v ZDA, ko/ce bodo tam kaj novega pogruntali.
Konec koncev je tudi genetika velik biznis.

Problem v Nemčiji je, da je bilo obljubljeno 10% false positive za CASE, na pa za CARRIER.

Ker pa slediš temo tudi na nemški fronti, bi nam lahko malo poročala  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : sreda, 21.04.2010 : 12:11:27 »

Am, glede cesa? sram Saj ni nic kaj novega. Sta dva testa, eden je marker, drugi je direkt. Glede na spletno stran z rezultati so v 34,5% razlicni (dopuscam moznost, da sem falila pri stetju rezultatov).

Ce obstaja samo en gen in so Ameriji nasli pravega, potem je njihov test bolj zanesljiv. Ce obstaja vec kot en gen in so Nemci dobro izbrali markerje, potem je bolj zanesljiv njihov test.

Ce se bo pojavil primer, kjer free x free data carrier/affected mladica/mladice, potem bi jaz pomislila tudi na:

1. napako v laboratoriju-naj pac ponovijo test
2. mladici so od postarja-se naredi test ocetovstva
3. mladici so od postarke Grin-kar skor dvomim no, se pa tudi lahk testira
4. poslana napacna kri oz. poslana kri kaksnega drugega psa (bodisi za mamo, oceta ali mladica)
5. test je fousn
6. sigurno se kaj, pa se ne morem spomnit

Se vedno se mi zdi super, da je toliko ljudi testiralo oz. testira, pohvalni cisto vsi, neglede na to kam so kri/bris poslali.

Aha, se tole, da ne pozabim. Glede na to, da je nemski test marker test, bi bilo po moje bolj smiselno, da bi namesto free/carrier in affected pisali pattern A, B in C. Tako imajo pri nevemkateremtestu, fanconi od basnjijev? Al kaksen PRA? Ne vem, v glavnem vem da ko sem enkrat gledala neka legla in rezultate mladicev, ni pisali free, carrier in aff, ampak A B ali C (pa potem spodaj, kaj to pomeni).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #139 : sreda, 21.04.2010 : 22:40:16 »

 Grin  Sem mislil da je vedno kriv butler. Bo treba bolj paziti na poštarje.  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : sreda, 26.05.2010 : 21:18:49 »

A je morda kdo kje zasledil, da je katerikoli od teh dveh testov bil tudi objavljen v kaksni reviji (peer reviewed zadeva, ne kaksni lokalni kinoloski cajtngi)? Kaksne reference kje zraven napisane? Pa se a ma kdo mogoce cisto prve "izjave za javnost" oz. obvestila o odkritju "gena" od Nemcev?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #141 : četrtek, 27.05.2010 : 00:10:54 »

Vse TiHO objave so tukaj: http://www3.tiho-hannover.de/einricht/zucht/index_e.htm
Kaže pa da prav veliko niso objavljali, saj najdem samo tole:
http://www3.tiho-hannover.de/cgi/pub_search.cgi?typ=zbkedhpas&aj=2008&ej=2008&auto=25  Huh

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 27.05.2010 : 14:45:24 »

Lhun hvala. Kiss Se ze malo izgubljam v vseh teh linkih in pdfjih. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #143 : četrtek, 27.05.2010 : 22:27:06 »

Hint: išči "Wöhlke, A.; Distl, O."
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #144 : sreda, 02.06.2010 : 07:14:56 »

A tanajnovejso spikico poznate. Tongue

Es wurden u.a. von 4 CCL Fällen (Merkmalsträgern) die DNA nach Amerika zur CCL Bestimmung geschickt.
 Die TiHo Hannover teilte uns schriftlich am 25.05.2010 folgendes mit:
"... Für diese Proben haben wir am 07.04.2010 die Ergebnisse erhalten, hierbei stellte sich heraus, dass von den vier bekannten Fällen nur einer als Case und die anderen drei nur als Carrier getestet wurden. Bei zwei von diesen drei Hunden wurde in einer pathologischen Untersuchung die NCL eindeutig nachgewiesen (sowohl Hannover als auch Bern/Schweiz),
bei dem dritten Hund lagen zumindest eindeutige klinische Symptome vor. .."


s KTR spletne strani, pod aktuelles.

 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Zakaj bi bile stvari preproste, ce jih lahko zakompliciramo, ane...
Kokrkol, to, da je zbolel carrier, se eventuelno da pojasnit (tudi) s tem, da se prepise samo ena (torej v tem primeru okvarjena) kopija, vsaj tako se spomnim od srede. Al sta pa gena/okvari dve. Ko izvem kaj vec, javim.
Ce se komu da, naj gugla "epigenetic research".

Aja, kaj tisto zgoraj pomeni: 4 case vzorci so bili poslani v ZDA in so nazaj rezultati prisli 1x case in 3x carrier. Od teh 3 case (ZDA carrier) psov sta bila 2 nedvomno NCL pozitivna (predvidevam da s pregledom tkiv/sekcijo), pri tretjem pa so bili prisotni simptomi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #145 : sreda, 02.06.2010 : 09:23:14 »

Ravno sem cel članke prebrala. Ja sedaj vem zaka so to uvedli Nemci.

Ja Nanook tista dva imata potrjeno z sekcijo tkiva, da sta pozitivna in to tkivo so dvoje različni pregledali, tretji še živeči pa ma klinične simptome. Zato sedaj ne vrjamejo več USA testu.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #146 : sreda, 02.06.2010 : 12:05:45 »

Meni se čini da Njemci samo žele novac.
I ako ustraju u ovom naumu, postat će izolirani otok.
Svakom ozbiljnom uzgajivaču je stalo do istine i točnosti.
Svakako bih preporučila svakome tko testove radi da uzorke uzme kod veterinara.
Meni je veterinar uzeo uzorke, izdao certificat da je xy uzorak uzet od xy psa i to potvrdio.

Kako oni mogu garantirati da je marker uzorak od pojedinog psa ako nije uzet kod veterinara.
Nitko tko razmišlja čistom savješću  se sa takvim stavom KTR-a neće složiti.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #147 : sreda, 02.06.2010 : 12:10:25 »

Meni se čini da Njemci samo žele novac.
I ako ustraju u ovom naumu, postat će izolirani otok.
Svakom ozbiljnom uzgajivaču je stalo do istine i točnosti.
Svakako bih preporučila svakome tko testove radi da uzorke uzme kod veterinara.
Meni je veterinar uzeo uzorke, izdao certificat da je xy uzorak uzet od xy psa i to potvrdio.

Kako oni mogu garantirati da je marker uzorak od pojedinog psa ako nije uzet kod veterinara.
Nitko tko razmišlja čistom savješću  se sa takvim stavom KTR-a neće složiti.

Jaz ne vem kaj je na stvari, vendar če želiš delati test v Nemčiji ti mora prav, tako veterinar vzeti kri in ti napisati potrdilo da ga je vzel od tega psa kot je napisano.

Upam pa da se kmalu to razišče kaj je zdaj bolj točno. Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : sreda, 02.06.2010 : 12:34:00 »

To z garancijo, da so vzorci res od pravih psov, velja tako ali tako za oba testa. Je pa res dosti lazje goljufati, ce se posilja bris kot pa ce se poslje kri, pri cemer se seveda goljufa samega sebe in pasmo. Undecided

Na koncu se bo izkazalo, da je najboljse narediti oba testa, tako tistega v ZDA (direkt dna test) kot tudi tistega v Hannovru (marker test). Oboje skupaj je okrog 100eur, kar ni nek hud strosek.

Luvi, itak vsi hocejo denar. Wink In vsaj v temle zgornjem gre za razlicne rezultate obeh testov pri obolelih psih. Hannover test je obolele oznacil za obolele, ZDA test pa za prenasalce in samo enega za obolelega. Opcije so torej, da je ZDA test napacen, da se je dejansko prepisovala samo ena kopija, da je vec kot en gen oz. ena mutacija in je npr. ZDA test zajel en gen/eno mutacijo, Hannover test pa drugo, in tako dalje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #149 : sreda, 02.06.2010 : 12:39:46 »

Aha, test za LL je na voljo (oz. bo v kratkem?) tudi v Laboklinu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines