mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:35:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48158 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.09.2009 : 17:07:27 »

Bravo Amodini  Smiley
A si imela v mislih, da bi v to kategorijo ostai pisali svoje izkušnje s temi boleznimi pri svojih (da ne bo spet kakšne vroče krvi) TTjih? V tem primeru se lahko prispevam kaj o Arkijevi katarakti in jo tud poslikam. Upam, da boš članek objavila tudi v KTP reviji  Wink
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #16 : ponedeljek, 07.09.2009 : 18:35:09 »

Jasi, pa če ti ni v napoto....bomo vsi veseli še ene, ki ne tupi samo teorije  Smiley

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #17 : sreda, 09.09.2009 : 14:57:12 »

Ljiljana je na temi TT čvek objavila novico glede LL, pa si bom jaz drznila objaviti nje post ravnotako brez prevoda:Otvaram jutros email i docekala me sjajna vijest......

V zvezi s temle je na klubski spletni strani obvestilo......
Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #18 : sreda, 16.09.2009 : 06:30:39 »

DNA kits za LL je vec na raspolaganju!!!!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 16.09.2009 : 14:36:17 »

Tibetan Terrier International Information System TIIS Sicer dvomim, da je kdo, ki tega ne pozna, ampak cisto pase semle. Smiley Mimogrede, kapo dol vsem, ki so pripomogli k nastanku te strani in vsem, ki posiljajo/so poslali/bodo poslali rezultate. Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Flek
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 17.09.2009 : 15:24:38 »

Uuuu, jebo te, Amodini, zdaj me je pa strah postalo za moje zdravje!!!!!!!!!!!!
Uf, uf, sem že hipohonder, že čutim, kako me vse matra!

 Wink Cheesy Grin
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 17.09.2009 : 18:35:54 »

Flek, najprej dobrodošel! Mi je všeč, da si hipohonder, taki živijo najdlje, tako vsaj pravi moja stara mama in ona že ve, pri svoji 91 letih  Cheesy
Moj Arki pa ni hipohonder in mu manjka kar nekaj stvari (pa ne sam genetsko, ga je marsikaj doletelo, natančneje povozilo) , ampak se drži načela, da je "vse v glavi" in je v svojih 12 letih preživel več, kot marsikateri zdrav TT, pa še dobre volje je vedno  Grin Grin Grin
tako, da nič čakat samo uživat  Wink
Logiran
Flek
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 17.09.2009 : 18:57:14 »

Veš, Jasi (aja, hvala za dobrodošlico!), jaz sem še silno mlad TT, komaj 16 mesecev imam.
In ravno sem v postopku ugotavljanja mojega zdravja!
Ampak ker me je Amodini "naredila" (beri: izbrala in skombinirala moje gene) verjamem, da ne bodo našli NOBENIH napak na meni!
Smo slikali kolke in so lepi, oči pridejo na vrsto zdaj, ko bo klubski dan ... ampak če vidiš ves ta spisek možnih težav in tegob, te kar malo stisne tam nekje malo pod repom, a ne?!?!?!?!?!!

Mi je pa hudo za tvojega Arkija ... to mora grozno bit, če te kaj povozi ...
En high five za tvojega junaka!!!!!!!
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 17.09.2009 : 19:43:19 »

Flek, mal heca mora bit  Wink
Se pa strinjam, da je Amodini naredila najbolše, kar zna in znajo njeni kolegi za mešanje genov  Wink
Je pa res, da sem tudi sama pred 12 leti želela "narediti najboljše kar sem takrat znala in kar so znali moji kolegi" in se je skotil Arki, tako da je takle podforum kot je ta super, več glav več ve, samo j.... moraš imet, da kdaj kaj napišeš  Cheesy
Sam Arki si je nesrečo skoraj sam pridelal, že pred 8 leti, ko mi je izpred nosa ušel za "vročo" psičko
Potem smo ga sestavljali 3 leta (majka kolčna glavica) , in ko je začel z agilitijem, je takoj tudi skočil na kavč in ponovno pobegnil i isto psičko, čim je bila prilika  Cheesy
In sedaj se star 12 in zaradi katarake na en uč ne vidi, tako da trenirat ne more, a bi še, samo ne vidi kam skače pa mu n epustim, za "babami" pa še vedno pobegne, da zvečer jamram po Facebooku in ga iščem po vasi... lahko bi napisala članek  o njegovih načinih pobega, pravi maher  Cheesy
Flek, ker si tako mlad bom sam rekla: " pusti babe pri miru", razen tistih, ki ti jih Amodini predpiše, pa bo  Grin Grin
zdaj pa nočko, moji veterani morajo še na sprehod, da ne bo lužic ponoči  Wink
Logiran
Flek
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 21.09.2009 : 18:58:09 »

Kako se pa to doseže, da pustiš babe pri miru?!?!?!?!?!?!
Meni se zdi preganjanje bab najbolj kuuuul zadeva pod soncem!

Je pa to nevarno, vem, jaz sem doma v mestu. Zdaj sem se že malo unesel, še spomladi pa me je nenehno imelo, da bi po svoje hodil raziskovat. Najhuje je, ko je treba domov it ... takrat nič ne slišim, bi kar po svoje in mimo vhoda v blok! Zato me vedno pravočasno pripnejo, ko je konec igre s prijaelji in jo mahnemo proti domu ...

Če pa bi tudi jaz na vasi živel ... uuuuuuj ... bi jo verjetno tudi po svoje biksal okoli. Zgleda, da smo tibetanci taki mali kosmati Krištofi Kolumbi, ki nam je raziskovalna žilica precej močno razvita!

A so veterani že toliko v letih, da ponoči spet lužice puščajo?!?!?!?!?

Glede mojega zdravja pa zaenkrat krasen izvid za kolke ... oba sta A.
Kot rečeno - Amodini zna gene mešat!
Sem ji hvaležen za to, ker bom zgleda zdrav in brezskrben kuža!
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 21.09.2009 : 20:48:16 »

Bravo za kolke, Flek! Wink
Veterani puščajo lužice samo kadar nimamo zdravja pod kontrolo, pri Arkiju Ph urina, pri Donu pa cukra, 13 letna pa nima nobenih problemov, baba pač  Grin
Kar se bab tiče... saj se strinjam s tabo, je treba uživat, so pa moji veterani najprej živeli v centru Ljubljane in sso e brez povodca sprehajali po stari Ljubljani ali pa za Bežigradom... vas jih je spremenila v " Dobesko bando" , užitek j epa nepopisen  Cheesy
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #26 : sreda, 23.09.2009 : 12:40:08 »

Jasi ,tvoj Arki se res drži tako dobro ,da svaka mu čast! Pa tebi tud, da tako lepo skrbite zanj!!
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #27 : sreda, 23.09.2009 : 12:40:27 »

Eto, pisem vam jer me zanima ramisljanje vas - uzgajaca o situaciji oko tibetskih terijera i njihovoh pravila o uzgoju u Svicarskoj.

Za one koji ne znaju, probat cu ukratko napisati.....U svicarskoj postoji pravilo da se u uzgoju ne smiju koristiti muzjaci niti zenke koji imaju vise od 42 cm i toga pravila se jako drze - dakle, na uzgojnom pregledu pas s vise centimetara dobija doslovno diskvalifikaciju....a pravilo je uredeno tako da se doticni pas ne moze koristiti ni izvan Svicarske u slucaju npr. prodaje. S druge strane nema pravila koji bi regulirao "bolesne" rodovnice....tako da ispada da je veci problem ako je pas malo visi nego li ako ima totalno" bolesnu" rodovnicu.
Hrpa zdravih i lijepih pasa zbog kojeg milimetara viska ne moze u uzgoj dok se uzgoj s druge strane dozvoljava psima s hrpom prenositelja i losim odabirom parnjaka/zenke.

Pisem vam ponukana jednim razgovorom koji donekle izrazava misljenje uzgajaca iz Njemacke, Nizozemske, Italije.............da li je po vama to pravila u redu i da li biste ikada dali svoje stene u Svicarsku?

Po meni bi se klubovi trebali udruziti i poslati im peticiju da se to pravilo ukine jer ne vodi nicemu osim upropastavanju pasmine!!!!

Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #28 : sreda, 23.09.2009 : 12:47:08 »

Jaz osebno sem že imela ovpraševanje iz Švice, celo od iste gospe, kot kasneje še ti....
pa nobena ni dala tja maldička, a ne?  Wink
Veliko vprašanje je, zakaj velja tam še zmeraj tako pravilo, ko pa v drugih klubih že lep čas vzrejna pravila in komisije
delujejo drugače pod drugačnimi pravili:(
Meni osebno je bolj pomembno kaj nosita pasji oče in mama od na začetku opisanih bolezni in še mogoče kaj drugega zraven, za kar je znano, da se zna dedovati ,kot pa, če je višina 42 ali ne....
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #29 : sreda, 23.09.2009 : 14:45:20 »

Višina je zaenkrat določena tako kot je, a kot mi je znano jo vzrejne komisije jo zaobidejo, ko kombinirajo primernega samca in samico. Verjetno ni v interesu, da bi šla višina TT še višje ..  Sad Zagotovo pa bo velik napredek, ko bo enkrat pogoj za vzrejno dovoljenje poleg pregledov kolkov, pogačic in učk - še DNK test za LL in pa še drugi testi za dedne bolezni, ko bodo na voljo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines