mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:35:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48701 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #180 : sobota, 10.07.2010 : 09:59:39 »

Jaz dvomim da bom zaupala ZDA in Nemškemu testu dokler ne bodo naredili testa, ki bo povsod dal enake rezultate.

Zato je mogoče res zelo dobro da pse testiramo v obeh državah. Wink Wink


Aja pa nemčija je priznala da ima nekaj lažno pozitivnih, vednar amerika pa tega niti noče priznat, pa vedno pride do zmot (recimo sedaj so šele priznali ko so jih Nemci spomnili da nekaj ni ok), tako da kje piše da še kaj ni v redu z Ameriškim testom?! In za pasmo bi bilo najbolje da bi se ti ljude skupaj vsedli in primerjali vse podatke in naredili test, ki bi bil enak. Pa še vedno bi potem obe državi zaslužile, saj bi ljudje pošiljal tja kjer jim je bližje.

Jaz resnično upam da se vse skupaj reši v prid pasme.


Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #181 : sobota, 10.07.2010 : 10:05:33 »

.....pa tad bi po ovome što pišeš Tiho marker test trebali usavršiti.
Jer Njemci sami kažu da Tiho carr nije 100% carr....
Znači neki pas testiran Tiho testom carr nije nužno carr. Barem tako Njemaci kažu.


Zašto se Njemčki uzgajivači ljute?
Možda zato jer misle dase radi isključivo o tome da  KTR želi eure ostaviti u svojoj domovini.
(barem tako neki od najvećih misle i pišu)

"Aja pa nemčija je priznala da ima nekaj lažno pozitivnih, vednar amerika pa tega niti noče priznat,"
A Tsa Rja, nemam pojma od kuda ti to da se ne piše?
 ...škicni link koji sam stavila
Eto i u Njemačkoj lažno pozitivnih..ma to je situacija Tko radi taj i griješi.
Mislim da ne treba biti strog...osim sam prema sebi i poštenju.(mene i dalje samo strah ljudskih/uzgajivačkih) malverzacija  Cool

Jeru krajnjoj liniji  trebamo biti sretni da se toliko puno napravilo za pasminu.




Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #182 : sobota, 10.07.2010 : 10:09:48 »

Ja Luvi mene ne bo noben prepričal da Amerika nima kakih napak Wink ker pomavadi se vedno kaj najde predno testi ni čisto dodelan. In dokler se ne najde enoten test, bi bilo za več podatkov res, po moje, testirati v obeh državah.

Je pa res da so v prid pasme zelo veliko naredili s tema dvema testoma. In zato upam da se uredijo vsi rezultati, ki niso enaki v obeh državah.

 Wink Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #183 : sobota, 10.07.2010 : 10:13:16 »

Ce smo cisto posteni, noben DNA test ni 100%. Wink

Ja, v Nemciji ni vsak carr tudi res carr-lahko so clear-lazno pozitivni. V ZDA pa ni bil vsak carrier tudi res carrier-lahko je affected-lazno negativni (to zdaj preverjajo). Osebno imam rajsi lazno pozitivno kot lazno negativno.

Pa se to; ne samo, da carrierji niso "za v smeti", tudi affected niso.

Ako je pas u Njemačkoj Clear ili je neki drugi u USA Clear zašto bi trebao testirati prvi u USA a drugi u Njemačkoj.


Zaradi vecjega vzorca in primerjave (zame). Za imeti vec informacij (kot vzreditelj). Jamranje, da nisi vedel, tu ne pride vec v postev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #184 : sobota, 10.07.2010 : 10:22:54 »

Ja Luvi mene ne bo noben prepričal da Amerika nima kakih napak Wink

A tsa Rja nitko tebe ništa ne uvjerava...Ti si napisala da Amerika ne piše o svojim napakama, zato sam ti napomenla da pogledaš link.

Ce smo cisto posteni, noben DNA test ni 100%. Wink

A da?
Pa valjda oni o očinstvu jesu ... ne bi bilo dobro da nisu   Wink

Cure moram ići kuhati jer budemo inače danas gladni. 
 Kiss svima
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #185 : sobota, 10.07.2010 : 10:29:15 »

A tsa Rja nitko tebe ništa ne uvjerava...Ti si napisala da Amerika ne piše o svojim napakama, zato sam ti napomenla da pogledaš link.
 

Ja samo to so povedali šele po tem ko jih je Nemčija spomnila, zato sem napisala da ne govorijo o napakah predno niso postavjeni pred dejstvo. Wink

Sicer pa bomo videli kako in kaj bo sedaj naprej. Wink Wink Zato spremljamo ta forum ,ker Nanook ponavadi med prvimi zvoha kje je kaj novega.
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #186 : sobota, 10.07.2010 : 10:38:33 »

A Tsa Rja...a kako su mogi pisati ranije ako nisu znali  Huh .... Njemcima koliko čitam nitko nije zamjerio opasku. Dapače.

A što je sa vlasnicima pasa koji su Tiho-carr a u stvari (ne govorim po USA) su normal? (a s obzirom na grešku marker testa i njemci kažu da je mogiće...iskreno se i ja nadam da će se i oni potruditi ispraviti (ako je moguće) marker test.)
Tko će njima nadoknaditi trošak, krivi rezultat? O njima izgleda nitko ne razmišlja  Sad


Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #187 : sobota, 10.07.2010 : 10:44:55 »


A što je sa vlasnicima pasa koji su Tiho-carr a u stvari (ne govorim po USA) su normal? (a s obzirom na grešku marker testa i njemci kažu da je mogiće...iskreno se i ja nadam da će se i oni potruditi ispraviti (ako je moguće) marker test.)
Tko će njima nadoknaditi trošak, krivi rezultat? O njima izgleda nitko ne razmišlja  Sad


Ravno zato pa upam da bi se ti dve državi skupaj usedle in naredile test, ki bi bil ziher. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #188 : sobota, 10.07.2010 : 11:39:39 »

A da?
Pa valjda oni o očinstvu jesu ... ne bi bilo dobro da nisu   Wink

99.9 + velikokrat dajo moznosti (npr. moznost, da ni tapata je 1 proti nevemkok, milijon, dva, 10 itd.). Wink

A što je sa vlasnicima pasa koji su Tiho-carr a u stvari (ne govorim po USA) su normal? (a s obzirom na grešku marker testa i njemci kažu da je mogiće...iskreno se i ja nadam da će se i oni potruditi ispraviti (ako je moguće) marker test.)
Tko će njima nadoknaditi trošak, krivi rezultat? O njima izgleda nitko ne razmišlja  Sad

In kako ves kateri od TiHo carr so res carr in kateri niso? Razen pac ce paris carr s carr in potem upas, da ce je kaksen od mladicev affected, da ne bo zbolel, pa se takrat... Saj pravim, ta razlika mene zelo moti.
Kar se pa stroskov tice... A ce nekdo dobi na razstavi nezadostno, dobi denar nazaj, ceprav je pes recimo ful lep?

A so lastniki affected psov dobili od vzrediteljev nazaj kupnino?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #189 : sobota, 10.07.2010 : 12:21:36 »

 Tongue Zame pač enostavno ni sprejemljivo, da se parita dva psa pri katerih obstaja možnost, da sta oba prenašalca. Vzreditelj, ki ima psa/psico s TiHo carr in USA free rezultatom, bi moral pariti z nekom, ki je (po trenutnem vedenju) 100% sigurno free. S tem ne pravim, da naj se ne parijo prenašalci, ampak samo, da naj se vzreditelji izognejo tudi najmanjši možnosti carr x carr kombinacije. A je to tako zelo težko? Zato so meni vsa razmišljanja v smeri TiHo carr / USA free  X  TiHo carr / USA free  pač mimo. Enostavno se mi takšna kombinacija statistično ne zdi verjetna, še manj pa vzrejno potrebna in če bi jo kdo slučajno naredil. Rezultati obeh testov so trenutno dokaj dober pripomoček pri izbiri paritvene kombinacije, ki ga je treba upoštevati. Pool kvalitetnih do vrhunskih psov/psic kjer se zlahka izognemo taki kombinaciji je več kot zadosten in ni ga razloga (razen kaprice vzreditelja da hoče tega in samo tega plemenjaka) da bi se kaj takega počelo. In zato mi razmišljanje v smer "bi vzel iz takega legla če..." ni blizu. Iz principa. Pa naj bodo tako TiHo kot USA free trenutno še tako 100% free. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #190 : sobota, 10.07.2010 : 12:30:17 »

V tem primeru ZDA testa sploh ne potrebujes, saj bos itak paril glede na najslabso moznost in torej uposteval TiHo test. Tako tudi odpadejo paritve psov, ki sploh niso testirani v Nemciji, ampak samo v ZDA, saj pri teh ne mores vedeti, ce nisi slucajno paril carr x carr (cetudi sta oba psa ZDA free).

Stvar ni crno bela, zal.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #191 : sobota, 10.07.2010 : 12:37:56 »

Nanook, mislim da to nije ni bliz bliz blizu istome ... ama baš ni blizu ....
ti recimo imaš zdarvog/normal psa ali ti tiho kaže da imaš carr i ti  odlučiš svog psa sterilizirat/kastirat ...
a imaš _Clear psa....
em što je nanesena ogromna šteta vlasniku em je uzgoj smanjen za jednog clear psa i to nije i ne može biti isto kao ocijenjivanje pasa na izložbama gdje se na negativnu ocijenu možeš žalit (ako već imaš takvog prekrasnog psa koji nema diskvalifikacijsku grešku) tj. možeš otići kod drugog, trećeg, petog suca od kojih će ti jedan sigurno ako je pas već toliko predivan dati pozitivnu ocijenu a možda i titulu. Suđenje je sasvim subjektivno zdravlje ne bi smjelo biti.

Ja pa nije crno-bijela.
Naravno da nije.
Ja ne bih ni parila sa psom koji je Tiho clear a nema potvrdu da je uzorak uzet baš od tog psa.
Normal psi su potvrđeni novim testom kao Normal i tu nema dvojbe. Isto kako Njemci tvrde o točnosti markera tako i Amerikanci tvrde o točnosti DNA testa. Na nama je da izaberemo što, gdje i kako.


Rezultati obeh testov so trenutno dokaj dober pripomoček pri izbiri paritvene kombinacije, ki ga je treba upoštevati.

Tako je. Slažem se u potunosti.
Ako se samo vratimo godinu dana prije nismo bili pri takvoj mogućnosti.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #192 : sobota, 10.07.2010 : 12:43:55 »

Luvi, nikjer ne pisem o sterilizaciji carrier psov, od kje ti to? Pisem o tem ali dobite v primeru slabse ocene povrnjeno prijavnino na razstavo, pisem o tem ali so lastniki affected psov dobili vrnjeno kupnino, so ZDA dale denar nazaj vsem, ki so imeli napacno dolocene carrierje itd. in to zgolj kot komentar na to: "Tko će njima nadoknaditi trošak, krivi rezultat? O njima izgleda nitko ne razmišlja."
TiHo ni rekel, da naj carr pse sterilizirajo, vsaj jaz tega nisem nikejr zasledila. Kdor je to storil, je to storil na lastno pobudo ali pa je poslusal koga drugega (ne TiHo). Zakaj bi torej kdorkoli moral karkoli denarno nadomescati? Zato, ker bil butl in je sel zdravega psa sterilizirat, bi zdaj radi se odskodnine ali kaj?

Tudi v primeru NCL testa gres lahko k drugemu lab., ki ti bo z nekaj srece dal boljsi rezultat. Vprasanje pa je, kateri je zdaj pravi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #193 : sobota, 10.07.2010 : 12:54:36 »

Pa naravno da su odgovorni za pogreške koje rade.

Imaš mužjaka carr. Koliko će imati prilike pariti? Relano?
Clear ženka će radi legla htjeti pariti s clear mužjakom.
Carr ženka se ne smije pariti sa carr mužjakom.
I koliko je to parenja za carr mužjaka? (koji je u stvari u ovom slučau zdrav !!!). (ne kažem da ga je nužno kastrirati ali ga možda radi krviog rezultata neće dati u uzgoj).
Sorry ali meni je to puno puno veća greška nego ti netko da nisku ocjenu na izložbi.
Neusporedivo.

Pa naravno ako ti netko "uvali" carr štene(ako ne tesita štence carr mame ili tate, ili te ne uputi u sve ovo o čemu pričamo)   da imaš pravo tražiti povrat novca ili drugo štene.

U Njemačkoj nemaš pravo za grešku prilikom testiranja tražiti ništa.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #194 : sobota, 10.07.2010 : 13:05:27 »

Vendar to, da nekdo ne pari s carr, ampak pari s clear, ni krivda TiHo, to je krivda tistega, ki noce parit. TiHo s tem nima nic. Oni so testirali in rekli, da obstaja moznost napacnega rezultata (lazno pozitivni). Mislim da je bilo receno 10%. Jaz se sicer s prezentacije na netu spomnim, da so rekli, da je moznost napake pri affected, ne carrier, ma dobro. Recimo da niso vedeli, da je tudi pri carr. lahko napaka. To so izvedeli (kako?) naknadno in zdaj pac vedo in povejo. Na vzreditelju je potem, da se odloci, kaj z rezultatom storiti in tudi stoji za svojo odlocitvijo. Ce se odloci carr psa, ki ni nujno carr (vendar tega ne more vedeti), pariti s carr psico (za katero prav tako ne ve ali je res carr ali ni), potem naj za to odlocitvijo stoji in magari podari affected mladice. Ce se odloci parit carr x clear, potem naj prav tako stoji za tem in ne vali krivde na znanost, komisijo, klub itd..

Test je samo orodje, kaj boste pa vzreditelji s tem orodjem naredili, je pa vasa stvar, vasa krivda in vasa odgovornost in ne stvar, krivda ali odgovornost laboratorijev, ki test opravijo.

Ne pisem o carr psu, ampak o affected psu, ki je zdajle zbolel pa je star, ne vem, recimo 10 let. (govorim hipoteticno) Vrnitev kupnine.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines