mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:17:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48740 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #30 : sreda, 23.09.2009 : 16:07:53 »

Vem da je TagTu poslala enega malčka  v Švio, vendar je samo kot ljubljenček.

Tole z višino je pa prav grozno. Brik je velik pa ima mladiče prav vseh velikosti (od najmanjše 35 cm do 42 cm) Pa so vsi skladni in kvadratični.
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #31 : sreda, 23.09.2009 : 16:28:11 »

Višina je zaenkrat določena tako kot je, a kot mi je znano jo vzrejne komisije jo zaobidejo, ko kombinirajo primernega samca in samico. Verjetno ni v interesu, da bi šla višina TT še višje .. Sad Zagotovo pa bo velik napredek, ko bo enkrat pogoj za vzrejno dovoljenje poleg pregledov kolkov, pogačic in učk - še DNK test za LL in pa še drugi testi za dedne bolezni, ko bodo na voljo.

Marko, kot članica VK ti lahko povem, da žal - ampak ti je slabo znano....predvsem pa VK že dolgo ne kombinirajo samcev in samic ampak to počne zgolj in edino lastnik psice, (tudi NIke-a ti ni nihče od VK predlagal..)
VK je tam kot telo, ki svetuje oz. največ priporoča...časi, ko je VK določala samce pa so minili.Če se lastnik nazadnje za predlagano kombinacijo le odloči, pa se je odločil po lastni želji. In definitivno so bolj pomembne stvari, kot je višina, čeprav se pa strinjam, da je tudi tu nekje treba začrtati mejo.

Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #32 : sreda, 23.09.2009 : 16:39:59 »

Ma sve to stoji, ali ne dati psu da ide u uzgoj jer npr ima 42,1 cm!!!! To je glupost!!!!
Ima toliko s.... u pasmini, a oni rade toliko problem zbog visine!!!! To mi je neshvatljivo! Ne razumijem!
Kaj je onda sa zubalom ako fali koji P neki broj, ako pigment nije najbolji.........savrsenog psa nema.....po tome bi svi mi trebali prestati uzgajati jer nemamo savrseni primjerak da ide dalje.
ALi bitno je da je vjerojatno posve ok pariti dva psa idealne visine, ali s rodovnicom koja nije za upotrebu zbog svacega u njoj. To je onda ok!!!! Bitno da visina stima  Angry
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #33 : sreda, 23.09.2009 : 16:40:46 »

Ja se strinjam Amodini, nekje pa le mora bit meja, ker drugfače TT ne bi bil več TT ampa njegov sorodnik Kyi Apso. Wink
Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #34 : sreda, 23.09.2009 : 16:42:55 »

Prije desetak godina englezi su imali dosta problema s visinom, no nisi zabranili uzgoj nesto vecih jedinki - dakle, ako problem postoji moze se ispraviti i bez poduzimanja takvih glupih mjera.

Mislim da nam trenutno svima na prvom mjestu mora biti zdravlje, a onda sve ostalo
Logiran
Ljiljana Li
rad pišem
****
Sporočil: 396


« Odgovor #35 : sreda, 23.09.2009 : 16:45:41 »

A Tsa Rja naravno da treba postojati granica, ali osobno ne smatram problemom ako pas npr. ima 43 cm  i ako je sve ostalo ok tj. ako je pas skladan....uzgoj bih zabranila zbog drugih stvari ako ne stimaju, a ne zbog visine---hvala Bogu stvari poput visine je bar moguce ispraviti.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #36 : sreda, 23.09.2009 : 16:48:19 »

A Tsa Rja naravno da treba postojati granica, ali osobno ne smatram problemom ako pas npr. ima 43 cm  i ako je sve ostalo ok tj. ako je pas skladan....uzgoj bih zabranila zbog drugih stvari ako ne stimaju, a ne zbog visine---hvala Bogu stvari poput visine je bar moguce ispraviti.

Ja seveda prvo zdravje sa si vsi želimo zdravo pasmo. Imam doma psa ki je večji kot določa standar, vendar skladen in njegovi potomci so tudi čudoviti in skladni ter ZDRAVI.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #37 : sreda, 23.09.2009 : 16:56:55 »

Očitno prišlo do najšenapake v komunikaciji. Osebno nimam nič proti večjem psom (43, 44cm) vendar mislim, da neka zgorna meja mora biti, da nebi počasi vse skupaj prelezlo preko vseh meja (kar mislim od 48 cm dalje). Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #38 : sreda, 23.09.2009 : 17:51:38 »

Ma sve to stoji, ali ne dati psu da ide u uzgoj jer npr ima 42,1 cm!!!! To je glupost!!!!
Ima toliko s.... u pasmini, a oni rade toliko problem zbog visine!!!! To mi je neshvatljivo! Ne razumijem!
Kaj je onda sa zubalom ako fali koji P neki broj, ako pigment nije najbolji.........savrsenog psa nema.....po tome bi svi mi trebali prestati uzgajati jer nemamo savrseni primjerak da ide dalje.
ALi bitno je da je vjerojatno posve ok pariti dva psa idealne visine, ali s rodovnicom koja nije za upotrebu zbog svacega u njoj. To je onda ok!!!! Bitno da visina stima Angry
Li je jezna Smiley Kiss
...in  v tem je vsa poanta vzreje..kombinirati tako, da se izboljšuje pomanjkljivosti, za katere želimo, da se v čimmanjši meri prenesejo na potomce. Vsak, ki želi vzrejati se mora najprej zavedati pomanjkljivosti svoje kužice (ali pa prositi za nasvet koga, ki se v te zadeve spozna - vK npr.), da bo potem našel za njo čimmboljšega plemenjaka in, če to pomeni, da bo za neko psico plemenjak s plečno višino 43 cm najbolj ustrezen, potem HB, da se ga je našlo.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #39 : sreda, 23.09.2009 : 18:02:53 »

Ma sve to stoji, ali ne dati psu da ide u uzgoj jer npr ima 42,1 cm!!!! To je glupost!!!!
Ima toliko s.... u pasmini, a oni rade toliko problem zbog visine!!!! To mi je neshvatljivo! Ne razumijem!
Kaj je onda sa zubalom ako fali koji P neki broj, ako pigment nije najbolji.........savrsenog psa nema.....po tome bi svi mi trebali prestati uzgajati jer nemamo savrseni primjerak da ide dalje.
ALi bitno je da je vjerojatno posve ok pariti dva psa idealne visine, ali s rodovnicom koja nije za upotrebu zbog svacega u njoj. To je onda ok!!!! Bitno da visina stima Angry

Li ... se popolnoma strinjam s tabo !!!!
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #40 : sreda, 23.09.2009 : 19:18:05 »

Jaz se pa tokrat strinjam kar večino napisanega  Wink , tako z Li, da je tole višino absurd, kot z A-Tsa-Rjo, da obstajajo meje (agi medium 42.99  Grin Grin) in kolikor  vem (lahko pa preverite telesne ocene TTjev iz pomladnega vzrejnega) previsoka telesna visina tudi pri nas niza oceno,  in strinjam se z Markom, da je treba pregledat kolke, oci in ostalo...  Smiley
lp in se vidimo v soboto  Smiley

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #41 : sreda, 23.09.2009 : 20:01:38 »

No, jaz pa bi k obveznemu pregledu dodala še BAER test za bele in pretežno bele pse....kot pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja, seveda!

Kaj pa se je treba strinjat s pregledom oči, pogačic, kolkov? Saj to vendar JE pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja?
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #42 : sreda, 23.09.2009 : 20:08:00 »

Ja tale BEAR test res ni slaba zadeva, ki bi tudi mogla biti pogoj za vzrejno dovoljenje. Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #43 : sreda, 23.09.2009 : 21:11:10 »

Hm ... nižja ocena zaradi višine, ki gre čez standard - ok, se strinjam. Tudi opozorilo vzreditelju, paziti na višino pri paritvi in predlagati primernega psa - ok in priporočljivo!

Dobrega, zdravega, z dobrim rodovnikom psa - "v smeti vreči" zaradi kakšnega centimetra preveč pa, hm, oprostite, tole je zelo, zelo, zelo žalostno in še bolj kot žalostno, to je grozno !!!!

A, jih imamo morda preveč ? A, je res tako enostavno najti pravega partnerja za našo samičko/samčka glede na zdravje in rodovnik in telesno zgradbo psa ?  A, se sploh zavedamo kako pomemben je vsak posameznik ?

Ne vem.... ste že kdaj predelali strani in strani in strani K9ped baze in ko ste tam nekje po urah in dnevih in tednih in mesecih brskanja, študiranja, primejav, itd.... za "9 gorami" našli primernega in se je ujemal v rodovniku in prednikih in zdravju in telesni zgradbi ..... a, vas nebi kap zadela, ko ste nato kontaktirali lastnike/vzreditleje in ugotovili, da je pes "ljubljenček" - Anglija -  taki so tam v glavnem prodani s pogodbo kastracija/sterilizacija ali da se je "izgubil", ga je povozil avto ali da ni v vzreji, ker so ga kastrirali, ker se ni razumel z njihovim razstavnim samcem .......... bla bla bla... izkušnje, nič kar sem naštela ni zlagano ali naloženo .....

Probajte ....boste videli kako je to na koncu žalostno, ko ugotovite, da se vrtijo v igri eni in isti psi in da tisti, ki bi lahko kaj novega dodali in so zdravi fantje in punce jih "ni več" iz takih in drugačnih banalnih razlogov..... in kako grozno je ko po par letih ugotovite "ups kam pa zdaj", "ups, tudi tu je isti pes/psica" "upsa sem in tja" :-(

Človek se vpraša - zakaj ?! Vi ne ?

Ne, res ne razumem, kako je to sploh možno in še manj razumem, kako lahko nekdo prepove psu iz Švice, ki ima kakšen cm preveč in ki bi ga morda prodali v neko drugo državo, da se tam pari ?!

Še manj razumem, kako se lahko parita dva s "tapravimi centimetri" in problemi v zdravju ?!

.... ne res ne razumem te matematike !  Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 23.09.2009 : 21:16:56 »

Hm, to pravilo se mi zdi enmal cudno. Koliko vpliva pa sploh lahko imajo Svicarji v tujini? Osebno namrec vem za enega psa, ki po mojih info. nima svic. vzrejnega dovoljenja, vendar je paril v tujini in njegovi mladici imajo FCI rodovnik. Vzreditelji (vsaj dva) sta vprasala pri svojem klubu/zvezi, ce smeta pariti z njim in ce bodo mladici dobili rodovnik in odgovor je bil, da ja. Eden ni paril, drugi je, psi imajo normalne rodovnike. Ok, ne gre za TTja, pa vseeno, "problem" je podoben, ne? Edino kar sem zasledila glede Svice je bilo to, da potomci tega psa potem v Svici ne bi imeli priznanega rodovnika. Se pravi recimo da zivim v Svici in zelim uvoziti psa, ki ima za fotra tega psa, ki nima svicarskega vzrejnega. Lahko ga uvozim, rodovnika pa oni ne priznajo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines