mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:56:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48719 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #60 : četrtek, 24.09.2009 : 11:17:08 »

Skratka ...  Smiley berem in vidim, da je vsak s svojimi besedami napisal ... in če potegnem črto mislim, da se več ali manj vsi strinjamo, "da gospe in gospoda "popolnega" ni" in da je potrebno gledati celoto psa/psičke in celotno populacijo in upoštevati vse faktorje, ne pa samo en faktor ......

Ja, Nanook tudi jaz sem šla brati in brskati in nič zasledila (no, imela sem bralko - prevajalko  Wink, ker jaz in nemščina...  Tongue.... Hm, predvidevam pa, da ima Li dobre razloge in informacije, da je načela to temo.....
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #61 : četrtek, 24.09.2009 : 11:26:24 »

... pa da me ne bo kdo lovil "samo na en faktor "  Tongue ... s tem faktorjem sem imela v mislih 1 cm, pa 1 manjkajoči/postrani zob , pa 1 majnkajoča dlaka na desni tački, pa 1 bela pikica na črni veki (govorim o pigmentu) .....   Wink in NE bolezni.

Bolezni so bolezni in to se upošteva čisto drugače  !
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #62 : četrtek, 24.09.2009 : 12:28:10 »

Točno tako, Nanda  Cheesy
A mi prosim, napišete link, da lahko še sama preberem...  sram
in da še povem, ker sem dokaj odzadaj, v torek sem čakala na leto in brala poletni KTR, prej sem prebrala samo Primožev članek, no v torek sem pa predelala še članek pred njim in si ustvarila svoje mnenje o dostojnem pisanju. lp  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 24.09.2009 : 13:57:58 »

Nanda, ja, vsekakor, tudi jaz Li cisto verjamem. Me pa res cudi, da bi bilo prepovedano potem pariti, ker mislim, da to res ne bi smelo imeti s klubom nobene veze. Oz. bom tako rekla, ce klub drzave v kateri je psica in "pod okriljem katerega" bo tudi zegn prisel, dovoli tega in tega samca, potem... Tako da ce bi bil kak zanimiv samec v Svici, bi se jaz definitivno obrnila ali direktno na klub ali pa kar na njihovo zvezo, pa naj se med sabo zmenijo kaj ja in kaj ne.

Drugace je pa meni svicarska vzreja (ne ttjev ampak pasem nasploh), vsaj kar mi je do zdaj uspelo prebrati, vedno bolj vsec. Sicer enkup nekih pravil, jih pocasi zvecim, ampak tko, nasplosno, so mi kar ok.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 24.09.2009 : 14:00:55 »

Jasi, mas na ZS.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #65 : četrtek, 24.09.2009 : 14:13:43 »


A, jih imamo morda preveč ? A, je res tako enostavno najti pravega partnerja za našo samičko/samčka glede na zdravje in rodovnik in telesno zgradbo psa ? A, se sploh zavedamo kako pomemben je vsak posameznik ?


Nanda ,to je izredno enostavno - če te zanima samo in zgolj samo dlaka psa Cry Cry

In meni se je zgodilo točno to, kar opisuješ.....ko sem našla čudovitega samca ,sem izvedela, da je kastriran ,ker so bili lastniki nezainteresirani ,da bi se ga uporabljalo za razplod. sram sram
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #66 : četrtek, 24.09.2009 : 15:26:44 »

Drugače?

Če bi upoštevali samo višino, Brik (konkretno, da govorim o svojih psih in ne posplošujem) ne bi imel nobenih potomcev.... in tudi njegov brat ne.  Tako pa smo upoštevali tudi njune odlične proporce, krasno glavo, zobe, kolke  in še marsikaj in vemo, da potomci niso šli v nevemkakšne višave....ravno nasprotno, s primernimi samicami imata oba krasne potomce....celo kakšnega idealnega bi se našlo.

Mogoče bilo malo čudno napisano ampak mislila sem tako, da mi njihove matematike ne razumemo ker je čudna(kar pomeni da gledajo na višino in ne toliko na izgled ter zdravje), in zato pač gledamo drugače na stvari (tako da gledamo psa kot celoto in njegove prednike, ter zdravje).
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #67 : četrtek, 24.09.2009 : 15:37:35 »

V glavnem lahko rečeno imamo v Sloveniji vse skupaj zelo dobro organizirano, saj zahtevamo vse zdravstvene preglede, poleg tega pa gledamo psa kot celoto (ki kljub temu da je recimo prevelik, dobi VZ, saj ima veliko dobrih lastnosti, ki jih bo prenesel na potomstvo).


 Wink Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 24.09.2009 : 19:12:37 »

Zahtevajo pregled oci (PRA, LL, katarakta), slikanje kolkov, zobovja +  pregled znacaja. Nic ne najdem o pogacici?
Vzrejnega ne dobi pes, ki ima katero od bolezni oci, CCL, epilepsijo, oceno kolkov D ali slabse, ki mu manjkajo vec kot 3 premolarji, ki ima velik predugriz-tisto ko spodnja celjust naprej strli, vedno mesam imena; je agresiven ali plasen, ki ni opravil tistega pregleda znacaja, ki ne ustreza FCI standardu (morda od tu izvira tisto o visini).

Ce prav zastopim tudi vsakemu odvzamejo kri za CCL?

Ce se pari v tujini, potem se zahteva preglede oci in kolkov. Nic pa ne najdem glede parjenja s svic. samcem, ki nima vzrejnega, v tujini?

Aha, se tole; vzrejnega ne dobijo psi, ki so postrizeni oziroma ki na dan pregleda nimajo dlake dolge najmanj 12cm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : četrtek, 24.09.2009 : 20:01:09 »

Aha, se tole; vzrejnega ne dobijo psi, ki so postrizeni oziroma ki na dan pregleda nimajo dlake dolge najmanj 12cm

Tega pa ne najdem  Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 24.09.2009 : 20:20:06 »

Aenderungen / Anpassungen Zuchtreglement
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #71 : četrtek, 24.09.2009 : 21:04:23 »

U, porkamadona, pa še z debelim je napisano Cheesy

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #72 : četrtek, 24.09.2009 : 21:15:56 »

Aha, se tole; vzrejnega ne dobijo psi, ki so postrizeni oziroma ki na dan pregleda nimajo dlake dolge najmanj 12cm

A res?  Grin Ne moreš vrjeti.
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #73 : petek, 25.09.2009 : 07:44:50 »


pa kaj jim nihče do sedaj ni rekel ,da preveč:
  in
    Undecided
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #74 : petek, 25.09.2009 : 10:50:55 »

Nimam tt, ampak menim, da tale problem ni omejen samo na vaso pasmo Tongue.

Visina psa ni samo genetsko pogojena. En del je odvisen tudi od prehrane (kolicine in kvalitete). Veliko lastnikov tudi prepozno zacne hranit s hrano za odrasle pse. Poleg tega so delezni se kaksnega priboljska Smiley... Zato je plemenjaka najlazje ocenjevati po potomstvu, kar Ktp tudi pocne.
Vzrejna ocena je sestavljena iz vecih delov, visina je le en od njih.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines