mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:36:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Jok, ko je treba spat
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jok, ko je treba spat  (Prebrano 23224 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rudi
gost
« : torek, 22.10.2002 : 06:52:00 »

Živjo,

Jst pa imam naslednji problem, no pa saj je po eni strani normalno, ker je kuža star 4,5 meseca. Moj Tine je cel dan
svoboden na terasi, na vrtu, v hiši, zvečer gre pa spat v garažo daje pa take glasove kot bi mu nekdo žeblje zabijal v tačko.
Tineta imam en mesec in je bil prva dva tedna bolj miren ko je bil v garaži, šel je petkrat normalno spat pa je bila ena noč bolj glasna, zadnje noči pa začne tulit, lajat, cvilit takoj in se mogoče umiri za pol ure, uro potem pa nadaljuje do jutra. Tudi dva dni sploh nisem šel dol zaradi izkoriščanja, če pa grem dol se mogoče umiri za dve, tri ure. Ne vem kaj bi to bilo, mogoče mu rastejo zobki, ali ga je strah?

m.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1 : torek, 22.10.2002 : 07:42:36 »

Tine se pocuti osamljenega. Srecen bi bil, ce bi smel spati v blizni svojih kardelnikov.
Ce si preprican,da  ne sme spati blizu tebe, potem se za njegovo jokanje ne smes zmeniti (ga bo pcoasi minilo). Ce pa bos na piskanje odreagiral, bos pa vstajal vse noci. In bolj bos hodil k njemu, bolj glasen bo...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #2 : torek, 22.10.2002 : 08:32:23 »

Jaz bi predlagal, da vztrajas in se ne zmenis za jok.

Alternativa, je kletka v hisi. Naj bo na mestu s katerega ima pregled na cim vec prostorov (hodnik ali stopnisce)
Ce mu das kletko, jo bo sprejel za svojo spalnico.
- Gibanje bo imel omejeno (kar je verjetno razlog za spanje v garazi.)
- Ko ga zjutraj spustis iz kletke, bo potrebo opravil na vrtu. (Kletko bo sigurno drzal cisto.)
- Kletko bo sprejel, kot SVOJ koticek v hisi, kjer bo imel mir kadarkoli ga potrebuje.

Ce mene vprasas, daj ga spat v kletko.

Pozdrav
Darko L.

PS: Kletko lahko kupis v vsaki bolj zalozeni trgovini za hisne ljbljencke.
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #3 : torek, 22.10.2002 : 09:14:40 »

Ahoj,

sem zelo hvaležen za odgovore.
Kletka? Kaj pa če povem, da je to nemška doga?
Načeloma, če ne bo šlo drugače bo spal v dnevni sobi v hiši.
Al naj še mal vztrajam?
Ko razmišljam ponoči in ga poslušam se mi kar smili, po drugi strani pa se njemu fajn zdi kako me bo nat...

m.

Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #4 : torek, 22.10.2002 : 09:35:19 »

Za kletko za dogo vprasaj Slavi (valvazor).

Vztrajati, ali popustiti Huh - Odloci se cim prej Roll Eyes

Cilj joka, je da se ti smili, in doseze kar si zeli.
Ce ze popustis, nikakor kadar joka, ker bo jok postal sredstvo za izsiljevanje.

Lep pozdrav
Darko L.
Logiran
Aja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #5 : torek, 22.10.2002 : 09:46:33 »

Zdravo!

No, tudi pri nas smo imeli podobne probleme - ena stvar, ki je pomagala, da se je umirila cez noc, je bila moja blazina (povster po domace)!  Wink Namrec, ko je imela na svojem prostoru moj povster, je prav srecno zaspala na njem. Mislim, da je pri taki zadevi zelo pomemben vonj. Poskusi, mogoce bo pa zaleglo.  Cheesy

LP A
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #6 : torek, 22.10.2002 : 10:09:47 »

Pomaga tudi prizgan radio.
Logiran
Aja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #7 : torek, 22.10.2002 : 10:21:46 »

Vcasih premisljujem, da se nasim psom bolj gode, kot nam (radio, blazina, itd...)  Cheesy
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #8 : torek, 22.10.2002 : 11:33:20 »

No, probov sem tudi že to, vendar sem mu dal eno svojo majico(mogoče je pa preveč smrdela in je bil jok), pa tudi radio mu je že igral. Sej ne vem mogoče je bila pa una pesem od Benča Ta noč bo moja... Cheesy Grin pa je on to resno vzel.

m.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #9 : torek, 22.10.2002 : 12:17:15 »

Meni je vseeno bolj všeč ideja od Halicanum-a. Ta, da ga daš spat nekam kjer vam je blizu. Moja psička je od začetka spala pri meni ob postelji. Sedaj pa že več kot eno leto prostovoljno spi na stopnišču.
Je pa bila zagrajena, tako da ni mogla prosto hoditi po sobi - sicer je kletka boljša, ampak tudi tako se da.
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #10 : torek, 22.10.2002 : 14:34:15 »

Rudi,

Ce ti bo spal ob postelji, je  naslednji korak V POSTELJO.
Cool Cool(Lastne izkusnje) Cool Cool

Pomisli, kako ti bo zjutraj, ko ti bo doga prespala na nogah.
Ko se mi je nas Lucky (basset hound, 35 kg) vlegel na moje noge, sem zjutraj ustal utrujen, kot da bi celo noc kolesaril.

Preberi moje geslo, in bos vedel kaj si mislim kam sodijo psi.

Darko L.

PS: Danes imamo tri pse (basseta in dva beagla), katere smo "pregnali" spat v kletke, da bi imeli posteljo zase. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
yo
gost
« Odgovor #11 : torek, 22.10.2002 : 14:47:23 »


Citat

Rudi,

Ce ti bo spal ob postelji, je  naslednji korak V POSTELJO.
Cool Cool(Lastne izkusnje) Cool Cool



No, ja, moji psi skoz spijo ob postelji, pa niti slučajno ne grejo gor. Pri starejši se obnese že skoraj 7 let.
Sicer pa - mogoče kletka, čeprav, če te ne moti (tako kot mene ne), lahko pes spi kjerkoli. Ampak kako pa je s psi v kletki (tisti, ki jih uporabljate) - kaj pa pitje vode ipd.?

Lp, Yo
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #12 : torek, 22.10.2002 : 15:00:08 »


Citat

Sicer pa - mogoče kletka, čeprav, če te ne moti (tako kot mene ne), lahko pes spi kjerkoli. Ampak kako pa je s psi v kletki (tisti, ki jih uporabljate) - kaj pa pitje vode ipd.?


Yo,

Nasi psi so v kletkah ne vec kot pet ur (od polnoci do 5 ure) in trdo spijo. Zvecer ne jejo, in ne kazejo potrebe po vodi. Ce kdo od njih zajoka, preverimo in po potrebi reagiramo.

Pred "spanjem" je sprehod za lulanje.
Zjutraj (ob 5:30) je zajtrk in sprehod, do nasega odhoda v sluzbo.
Cez dan so jim na voljo vsi prostori.

Preprican sem, da ne trpijo.

Datrko L.

PS: Nasi razvajenci (basset in beagli) znajo kako izrazati nezadovoljstvo. Dokler ne reagiramo, nas opozarjajo z lajanjem in tulenjem.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #13 : torek, 22.10.2002 : 15:06:36 »


Citat


Preprican sem, da ne trpijo.



Joj, pa ne da si me razumel tako kot da mislim, da trpijo. Huh :-/ Se opravičujem. Sem samo vprašala, ker moja dva se ponoč skoz neki okrog sprehajata, kontrolirata činčilo (ki je seveda ponoči precej glasna  Cool Cool), pa pijeta vodo ipd. Samo zato vprašam. Verjetno bi bilo pri nas drugače, če bi bila drugače navajena. Preveč svobode?  ???Morda.  Cool

Lp, Yo
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #14 : torek, 22.10.2002 : 15:28:41 »

Najin Drim spi na hodniku, kjer ima tudi kletko, a je odprta. Vodo mu ob 9h zvečer vzameva, ob pol enajstih gremo na zadnje pišanje in je pol mir do jutra. Sicer pa sva zaprla vrata do kuhinje in kopalnice, med hodnikom in sobo pa so vrata odprta, a je vmes rešetka, tako da je ponoči soba najina, hodnik pa njegov Cool! Vidi pa vseeno lahko, ker kar naprej "šteje prisotne" in kontrolira stanje. No, ja, ko ne spi, seveda (kar je pogosto!!! Wink)
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Jok, ko je treba spat
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines