mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:50:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parazita GIARDIA CANIS in CRIPTOSPORIDIUM
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: parazita GIARDIA CANIS in CRIPTOSPORIDIUM  (Prebrano 7189 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« : četrtek, 12.05.2005 : 12:06:28 »

Ve kdo kaj o tem, je že kaj slišal o teh dveh parazitih, zdravljenju? Je že kdo imel te parazite, kako se ju je znebil?

Vse info bodo zelo, zelo dobrodošle. Pa ne jih pošiljat k veterinarjem, ker že nekaj časa zelo vestno to počnejo, pravih rezultatov pa ni!

p.s. Probleme imajo eni znanci, naši napoletanoti so zaenkrat čist zdravi!
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #1 : četrtek, 12.05.2005 : 12:27:32 »

Živjo!

Učinkovina metronidazol deluje nanj. Vprašaj veterinarja v katerem preparatu je.

LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2 : četrtek, 12.05.2005 : 16:50:59 »

Ali lahko kdo napiše kaj več o tem?
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : četrtek, 16.06.2005 : 12:28:19 »

 Ker o vas nisem izvedela nič Angry Wink, sem se obrnila na gospoda Gregorja Slugo, dr. vet. med, vodja področja, Krka d.d., Novo mesto,
ki mi je posredoval tale odgovor:

"o Giardiji canis marsikaj še ni znanega, tako npr. njen morebiten prenos na človeka. Torej je vprašanje, če giardioza sploh je zoonoza. Vsekakor pa se moramo obnašati, kakor da je.
Niste napisali, kaj vam je povzročilo sum na okužbo. Če opazite drisko pri psu, je lahko vzrok bakterijska okužba, ki jo zdravimo z metronidazolom, alergija na hrano, prebavne motnje zaradi hrane, zastrupitev in še kaj drugega. To bo najbolje vedel vaš veterinar.
Če izkjučimo omenjene dejavnike , je mogoče postaviti sum na giardiozo. Tudi ta sum vam bo postavil ali ovrgel vaš veterinar na osnovi kliničnih znakov s preiskavo iztrebkov ali novejšim testom ELISA.
Razvojni krog Giardije je precej zapleten, ločimo pa zajedavce v celicah prebavnega trakta živali, in ciste. Na ciste deluje (ne pa tudi na intracelularne razvojne oblike) kar nekaj zdravil - metronidazol, albendazol in fenbendazol, vendar je zdravilo izbora antiparazitik, ki vsebuje febantel, pirantelijev embonat in prazikvantel, torej res tudi naš Dehinel Plus. Med indikacije te bolezni nismo uvrstili, ker je giardioza pri nas relativno majhen problem. Zdravilo se uporablja tako za preprečevanje kot tudi zdravljenje okužbe. Sicer pa verjetno redno dehelminitizirate svojega psa, tako da zdravljenje verjetno sploh ni potrebno, oz. do okužbe z Giardijo sploh ne pride. Včasih pa pri okužbi sploh ni kliničnih znakov. Torej na kratko; naš Dehinel Plus na Giardijo deluje, poznamo dve razvojni obliki - cisto in samega zajedavca v celicah črevesja, ne vemo če se prenaša na človeka, simptomov včasih sploh ni, najuspešnejše pa je preventivno dajanje zdravila 3 do 4 krat na leto, oz. ob cepljenjih. "

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: parazita GIARDIA CANIS in CRIPTOSPORIDIUM
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines