mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:55:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: selitev psa (ali mačka)
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: selitev psa (ali mačka)  (Prebrano 16035 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« : petek, 06.05.2005 : 09:29:35 »

mene pa zanima kako živali prenesejo selitev v nov dom...

ali pa, če se recimo en član družine preseli, ali naj gre žival z njim (recimo, da sta si najbližje) ali je bolje, da ostane v starem domu pri ostalih?
Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1 : petek, 06.05.2005 : 10:24:39 »

Ojla
Tut jst se s tem vprašanjem ubadam. Čez par mesecev bom šla na svoje. Pa me mal skrbi kako bo to Žak prenesel (pa tut jst).  Undecided  Je name najbolj navezan. Smiley Sicer bom v bližini (z avtom 10 min). Pa ne vem al bi ga vzela s sabo, al naj ostane doma in ga hodim obiskovat vsak dan. Verjetno bo mal doma mal pa pri men, če se bo to obneslo.

Ko se je odselila sestra ni bilo problema in je ne pogreša. Pride pa skoraj vsak dan domov.

Ko je moja prijateljica  stanovala ločeno od svoje psičke, jo je hodila obiskovat, vozit na sprehode, čez vikende pa sta bile skupaj. Je bila psička žalostna, ko je prišel trenutek slovesa. Vendar pa je vse dobro prestala. Sedaj pa sta spet skupaj. Cheesy Sam po mojem je bil to zanjo kr šok, ker poleg tega, da se je odselila njena gospodarica, so se še prijateljičini starši preselil. Sam se je psička kr navadila.

Veliko lažje je, če se preseli vsa družina in ne odseli samo en (najljubši ) član družine.

lp
Logiran
otta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #2 : petek, 06.05.2005 : 12:59:37 »

Jaz s selitvijo psa nimam izkušenj, sem pa pred pol preselila muco. Ker vemo, da so muce bolj navezane na prostor oz. stanovanje kot psi, ki se bolj navežejo na ljudi, me je  prav pošteno skrbelo, kako bo selitev prenesla. Pa ni bilo nobene panike kljub temu, da sem jo preselila v manjše mansardno stanovanje brez balkona.
Prvi dan je bila sicer zelo zmedena Undecided, ker ji bilo vse neznano. Sem si pa tisti dan vzela čas samo za njo in sva se do onemoglosti crkljali . Mi je bila zelo zanimiva, da je najraje ležala pod kovtrom po mojimi nogami. Ponoči se nikakor ni mogla umiriti in je kljub svoji starosti (12 let) skakala kot nora, odpirala omare, skakala po oblekah, lomila obešalnike,...
Tistikrat me je zaskrbelo, če se bo sploh kdaj navadila. Drug dan pa je bila spet moja stara muca. Kot da se ni nič zgodilo.
Je pa zelo zamerila moji mami in očetu, da sta jo "zapustila" in ju, ko sta jo prišla prvič pogledat, sploh ni hotela pogledat. Ko sta jo ogovarjala in božala, se je obrnila stran in se delala kot da ju ne pozna. No, zdaj po pol leta ju že pride pozdravit  Smiley.
Zdi se mi, da ji selitev ni povzročila nobenih travm, saj ni zavračala nobene hrane in ni nič izsiljevala, kar drugače obvlada do potankosti.

Pozdravček,

Špela
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #3 : petek, 06.05.2005 : 13:22:51 »

oj!

Citat
ali pa, če se recimo en član družine preseli, ali naj gre žival z njim (recimo, da sta si najbližje) ali je bolje, da ostane v starem domu pri ostalih?

jaz mislim, da je najbolje, da gre zival kamor gre lastnik........

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : petek, 06.05.2005 : 13:40:12 »

Citat
jaz mislim, da je najbolje, da gre zival kamor gre lastnik........

kaj pa, če so lastniki vsi člani družine?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #5 : petek, 06.05.2005 : 13:41:25 »

s tem, da ima pes mogoče enega rajši...
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #6 : petek, 06.05.2005 : 13:59:16 »

Če je tako, bi jaz rekla, da naj gre pes s tistim, ki ima za psa največ časa in se je že prej največ z njim ukvarjal. Če so se vsi enako ukvarjali s psom in imajo enako količino prostega časa se pa naj zmenijo sami.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.05.2005 : 09:18:47 »

v primeru, da bi se jaz npr. odselila od doma. ALi je bolje, da bi s seboj vzela mačka ali psa (glej temo kuža+muca)?

Ali je sploh pametno, da kateregakoli? Muc je pri hiši 1 leto in se je ful navadil na okolje pa na to kje zunaj se lahko giba, kam se lahko skrije....

Psica je pri hiši že 5 let in zanjo skrbi vsa družina. Mogoče sem jaz najbolj navezana nanjo in ona name. najbolj me je vesela, ko pridem domov, najraje gre z menoj na sprehod... nisem pa jaz tista, ki bi jo ona najbolj ubogala - to je brat (on ne goji kakšnega pretiranega čustvenega odnosa do nbje).

Kaj mislite?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #8 : ponedeljek, 09.05.2005 : 11:13:54 »

Glede mačk še moj majčken nasvet: manj kot kompliciraš, bolje je. Z našimi mačkami smo se selili kar precej, od tega enkrat za eno leto na Nizozemsko, potem so bile pri babici (torej brez lastnikov) eno leto, pa potem v novo hišo, in niso imele nobenih posledic. Se mi pa zdi, da je enako s psom. Tistega, ki ga pes priznava za svojega absolutnega lastnika, naj vzame psa ob selitvi. Če bi se pri naju zgodilo, da bi šla bohnedej narazen, bi Bubo vzel fant, saj ima njega očitno raje pa tudi uboga ga bolj kot mene...
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.05.2005 : 11:19:53 »

Tudi sama sem ze nekajkrat razmisljala o tem...Macka bi definitivno pustila doma pri starsih, saj se je navadil na okolje v katerem zivi ze vec kot 5 let. Natancno pozna vsako drevo in luknjo v katero se lahko skrije, ima pa tudi ogromno prostora, zivi ob dokaj neprometni cesti...skratka ima se lepo in mu tega ne bi odvzela. Wink
Pes bi sel pa definitivno z mano. Seveda v primeru, da bi se nameravala odseliti, bi najprej poskrbela za stanovanje z atrijem, pa ni vazno, tudi ce je garsionera...vazno, da bi bil z mano. Je pa manjsi problem, ker je doma obicajno zelo redko sam (razen, ko smo vsi v sluzbi) in bi ga tako takrat, ko me cel dan ne bi bilo peljala v varstvo k starsem! Wink Ce pa bi bil solastnik se kdo (recimo fant), bi ga zagotovo pustila njemu, ce bi bil pes nanj bolj navezan...ampak na sreco takih tezav nimam! Tongue
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #10 : ponedeljek, 09.05.2005 : 11:33:40 »

Tudi sama se bo najverjetneje čez kakšno leto ubadala s to dilemo. Pri nas je tako da imamo 3 psičke in 4 (oz. občasno 5) muc. Glede muc mi je jasno kje ostanejo saj so zelo vajene prostora in ena na drugo, tako da ločevala jih ne bi. Glede psičk pa je tako, da me dve že med tednom ne vidita veliko, saj sem v Lj in sem doma le med vikendom, ko se jima 100 % posvetim, ena pa je z mano v Lj. No tamala gre definitivno z mano Smiley, kaj pa glede ostalih dveh? Šolala in vzgajala sem ju sama, tudi negujem ju jaz (no sedaj med tednom za to skrbi cela družina). Ubogata pa samo mene, druge pa le ko je "sila"... Zelo sta veseli ko pridem in zelo žalostni ko grem. Vajeni sta čez dan biti zunaj na vrtu, kjer se lahko igrata, zvečer ko pa smo vsi doma sta na itak stalno za petami. Ko sem jaz doma, ni noben drugi več pomemben, še posebno je name navezana mlajša, ki ostalih sploh ne uboga in mora bit tudi na sprehodu privezana če ni z mano.
Res ne vem kako se bom odločila ko pride čas.. res pa je tudi da ne vem če mi bodo doma pustili da ju odpeljem, ker so zelo navezani na njiju.

WildAngel, v tvojem primeru bi vzela psa s sabo, muce pa nikakor ne ker se očitno ne razumeta. Če je psica vajena tebe potem bo manj pogrešala okolje kot bi tebe.

Lp, Mojca
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #11 : ponedeljek, 09.05.2005 : 12:12:47 »

v primeru, da bi se jaz npr. odselila od doma. ALi je bolje, da bi s seboj vzela mačka ali psa (glej temo kuža+muca)?

Ali je sploh pametno, da kateregakoli? Muc je pri hiši 1 leto in se je ful navadil na okolje pa na to kje zunaj se lahko giba, kam se lahko skrije....

Psica je pri hiši že 5 let in zanjo skrbi vsa družina. Mogoče sem jaz najbolj navezana nanjo in ona name. najbolj me je vesela, ko pridem domov, najraje gre z menoj na sprehod... nisem pa jaz tista, ki bi jo ona najbolj ubogala - to je brat (on ne goji kakšnega pretiranega čustvenega odnosa do nbje).

Kaj mislite?

Jaz bi v tem primeru vzela s seboj psa. Je pa vsekakor to težka odločitev..
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #12 : sobota, 16.07.2005 : 13:12:38 »

mi se bomo kmalu selili in me zanima če ima kdo izkušnje kako je njihov maček ,pes to prenesel.ker vem da se muca zelo navadi na okolje me zanima če bi bilo  zaradi selitve kaj narobe.

hvala za odg.

lp weimi
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 09.09.2009 : 23:45:02 »

Kaj bo sedaj Undecided Selimo se. Sicer se moj Pik ze sedaj navaja na tisto stanovanje,ampak kako bo resnicno odreagiral,ko bomo gor? Kako bo odreagiral,ko bom sla v trgovino,on pa sam v novem okolju? Tega me je posteno strah. Danes sem sla k sosedi na "cik chat",pa je kar norel,krempal po vratih in lajal,ceprav je bil ati doma,je delal po stanovanju. Ojoj  Undecided Ima kdo kaksno izkusnjo ali nasvet??  Smiley
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #14 : petek, 16.10.2009 : 07:40:40 »

Tudi zame je to zanimiva in straha zbujajoča tema........čez 3 mesece se selimo......kako pes v resnici prenese selitev?
Mu je dovolj, če ima svoje bližnje ob sebi ali potrebuje čas, da se navadi na novo okolje in prostor?
Pri nas je tako, da se selimo (mogoče bi lahko rekla na srečo) le eno nadstropje nižje v istem bloku in morda to ne bo prevelik šok. Ampak zanima me še nekaj - ali obstaja možnost, da se pes v novem stanovanju tudi "ponečedi"? sram
Hvaležna bom vsakega odgovora ali preusmeritve na link, kjer teče beseda o tem. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: selitev psa (ali mačka)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines