mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:31:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vnetje trebušne slinavke
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: vnetje trebušne slinavke  (Prebrano 27545 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Manaja
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : četrtek, 17.09.2009 : 06:24:59 »

Pozdravljeni.

Imam psa pekinezara, starega 7 let. Pred dvema dnevoma je žačel bruhati, bil je zelo slaboten, zato sva odšla k veterinarju in krvne preizkave so pokazale, da gre za vnetje trebušne slinavke. Sedaj hodiva vsak dan za dve uri na infuzijo. 3 dni mora biti brez hrane in vode. Bogi revež  Cry.
Je imel morda kdo kakšno podobno izkušnjo s psom? Bila bi vesela kakršne koli informacije o tem, da mi bo lažje preživeti te dni.

Lep pozdrav.
Logiran
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.03.2014 : 10:29:11 »

Pišem tudi jaz, psica je totalno boga, komaj hodi. Začelo se je z drisko in bruhanjem, po 5 dneh se ni prenehalo (bili smo vmes seveda pri veterinarju), začela je dobivat zdravila proti bruhanju in driski. Danes smo ugotovili, da gre za vnetje trebušne slinavke. Kaj to pomeni za v bodoče?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2 : torek, 18.03.2014 : 11:19:35 »

Sem imela to "zabavo" konec januarja...
Midve sva leteli k vetu takoj po prvih znakih; k sreči so takoj ugotovili, za kaj gre in je šla takoj na terapijo. Hoteli so jo sicer obdržati v hospitalu, ampak ima Fru tako hudo ločitveno stisko, da bi bilo samo še slabše. Dobila je morfij (nekajkrat - sem jo vozila nazaj na nekaj ur), protibolečinski obliž, sredstvo proti bruhanju (k sreči je vsega skupaj buhala samo enkrat) in antibiotike.
Dobila je dietno hrano, izboljševalo se je postopoma.

Antibiotiki 3 tedne, dali smo jo na nov prehranski režim - briketom bo kdaj lahko samo na daleč pomahala, sedaj ji kuhamo in kombiniramo z Nature's Diet ali Farrado.
Sedaj je čist ok, naj ne bi bilo nevarnosti ponovitve.

Zanimivo je bilo, da so me na veterini stalno spraševali, če je jedla kaj mastnega - pa ni. Sem pa potem izbrskala, da se to pogosto dogaja pri psih in mačkah, ki so stalno na brikeih.
Logiran
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #3 : torek, 18.03.2014 : 11:47:01 »

Ja, isto so mene spraševali - če je jedla kej mastnega ali sladkega.
Pri nas se bruhanje do včeraj ni nehalo. Hodimo na veterino vsak dan, po infuzijo in 4-5 inekcij. Če ne bo boljše, bo morala na rentgen :/
Je pa res, da psica že 4 leta je samo brikete, ampak smatram, da so zelo kvalitetni.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : torek, 18.03.2014 : 12:34:48 »

Mascobe/Mastno hrano (vecje kolicine) navajajo kot vzrok za akutno vnetje, zato verjetno vprasanja. Je pa moznih vzrokov v bistvu ogromno.

Kar se prehrane tice je pa potrebno spravit kolicino mascob res na minimum, zato je fajn doma pripravljat (kuhano je boljse kot surovo). Mi tega (trkam) sicer zaenkrat se nismo imeli, ampak mascob pa ne prenasamo in je nemastna prehrana kar stalnica. Pusto meso, ribe, zitarice,... Vse kuhano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : torek, 18.03.2014 : 14:11:06 »


Zanimivo je bilo, da so me na veterini stalno spraševali, če je jedla kaj mastnega - pa ni. Sem pa potem izbrskala, da se to pogosto dogaja pri psih in mačkah, ki so stalno na brikeih.
Zanimivo, je pa precej logično, saj je vsebuje (sploh) večina "sodobnih" grainfree briketov kar precej močnejši delež maščob kot tisti "običajni", da o doma pripravljeni hrani, kjer lahko maščobe dejansko zelo zmanjšaš niti ne govorim, ane?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #6 : torek, 18.03.2014 : 15:50:56 »

Dejansko me je na to opcijo - kuhat/surovo strah pomislit. Ker resno dvomim v to, da bi lahko sestavila ok obrok za njo.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #7 : torek, 18.03.2014 : 17:03:05 »

Ruby-sky, sem prepričana, da ti bodo punce, ki že obvladajo, pomagale z nasveti Wink Vso srečo, da bi bilo čimprej boljše Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #8 : torek, 18.03.2014 : 20:43:59 »

Je kar sprememba; sam se hitro navadita s psom. Nakuha se za več dni lahkjo in to je to Smiley

Kam pa jo voziš na vet? Meni so rtg. naredili prvi dan.
Logiran
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 19.03.2014 : 10:35:40 »

V Kp smo bili. Pa kuhanega/surovega bi ona reeees malo pojedla, ker je njena teža zelo zelo majhna..
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #10 : sreda, 19.03.2014 : 15:21:04 »

Hja, zdravje psa je prvo in se podreja tudi navadam (in razvadam) Smiley Pripravi se hrane glede na težo, ni problem Smiley
Logiran
ruby-sky
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 19.03.2014 : 16:19:42 »

Si ne predstavljam, da bi vsak dan kuhala čajno žličko riža, 3 mikro koščke zelenjave in košček mesa (velikega kot en košček v golažu). Pa še to bi ji bilo verjetno preveč. Bomo v takem primeru kar kupili surovo, v že narejenih razmerjih.
Drugače pa veterinar pravi, da se potem lahko vrnemo na normalno hrano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 19.03.2014 : 16:44:49 »

Ja pa dobro no, saj ne kuhas vsak dan posebej, ampak skuhas enkrat ali dvakrat in potem to dajes. Magari zmrznes. Surovo pa pri vnetju treb. slinavke odsvetujejo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #13 : sreda, 19.03.2014 : 17:22:35 »

Ja pa dobro no, saj ne kuhas vsak dan posebej, ampak skuhas enkrat ali dvakrat in potem to dajes. Magari zmrznes. Surovo pa pri vnetju treb. slinavke odsvetujejo.

Eaxctly
Ni šans, da se vrnem na "normalno" hrano nazaj, čeprav so tudi meni na veterini zagotavljali, da se lahko. Ipak mi je pa na prvem mestu to, da bo kuža čim dlje z mano, zdrava. Jaz kuham nekje za 6 dni vnaprej, dam v hladilnik, problem rešen. Res ni komplicirano.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 20.03.2014 : 09:56:52 »

Res neverjetno kako se navadiš kuhati. Jaz skuham zvečer za vsak naslednji dan. Ko imaš ustaljene mere za sestavine, zelo hitro vržeš skupaj. Smiley
Če mi pa kdaj ne znese, je vedno na zalogi frutek. vegi Ga bistveno bolje prenaša kot pasje konzerve.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vnetje trebušne slinavke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines