mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 06:49:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vnetje trebušne slinavke
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: vnetje trebušne slinavke  (Prebrano 27609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 31.01.2016 : 18:10:03 »

siva lara, kakšno dieto pa naj bi imela?

Kar se pa kitajščine tiče, ga pa kar vprašaj če česa ne razumeš in naj ti še enkrat razloži, pa po kmečko. Glavno da boš potem razumela kako in kaj.

Aja, piši si dnevnik in si zapisuj tudi kar ti pove.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #31 : ponedeljek, 01.02.2016 : 10:36:16 »

uraa , na veterino hodiva na kitajskem, je najboljsa (in najdrazja Cry ) veterina v provinci.

Nanook , dobila je royal canine liver brikete, ampak itak noce jest nicesar, ze samo ce popije cisto malo vode, takoj bruha.. Kitajscina je dejansko kitajscina, zato je res tezko.  Danes je koncno dobila sredstvo proti bolecinam, sicer pa je situacija enaka. Ne je, ima hudo drisko, bruha, boli jo trebuh, ne spimo cele noci, katastrofa.... Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 01.02.2016 : 11:32:19 »

Ajaaaa, uh, oprosti. Sem mislila da misliš "po kitajsko". Nisem vedela da si na Kitajskem.

Ma sranje je ta slinavka, res. Glede diete mora biti hrana dobro prebavljiva in imeti zelo zelo malo maščob in na začetku tudi malo beljakovin. Pa več obrokov na dan, po malo, po žličkah magari. Če noče jest, pa samo vodo.



Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 01.02.2016 : 11:45:27 »

Brikete si verjetno dala razmočene, namočene? kaj pa kaka kuhana in speštana zelenjava? Mogoče samo čisto juho v kateri skuhaš korenje in piščanca. Pa probaš tistega piščanca čiiisto na drobno kot za dojenčka seseckat in korenček speštat. Pa probaš vsako uro, ali pa na tri, nekaj malega ponudit?

Čeprav bi juha bila verjetno preveč mastna?  Undecided
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #34 : ponedeljek, 01.02.2016 : 11:53:20 »

Vse sem probala, tud juho sm odlila pa potem dala cisto na drobno narezanega piscanca z novo zavreto vodo, brikete pa razmocene in stopljene.. sam niti ni hotla, pa ma piscanca najrajsi. Problem je ker ze same vode ne prenese. danes se zdravi 6. dan, takoj, ko pride z veterine, je se vsa vesela, potem se pa zacne..  Sploh nisem vedla, da je to tako huda bolezen. Je pa res  prej zelo rada pojedla kaj '' finga'' in je tud predebela, tako da je tud moja krivda Sad
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 01.02.2016 : 12:15:24 »

Včasih je pri ljudeh bila izredno visoka smrtnost zaradi vnetja trebušne slinovke. Tam kar blizu 100%. Zdaj je bolje. Je pa pri ljudeh glavni krivec alkoholizem. :/
Mah še vedo ni zadosti raziskano, da bi se dalo roko v ogenj za vzroke. Veš koliko psov je prav zavaljenih, pa ne fašejo vnetja slinavke.

Čeprav no, to je čisto moj vidik. Ampak mojo psico bi dala po hitrem postopku uspavat. Ker bi bil zanjo prevelik stres toliko veterine in bolečine....ampak moja je taka, da je tudi na kako operacijo z dolgim okrevanjem ne bi dala, ali pa kemoterapijo...če pa je pes z voljo do življenja in če se kaže nek napredek.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 01.02.2016 : 12:49:48 »

Siva lara, kaj pa riba?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #37 : ponedeljek, 01.02.2016 : 13:09:28 »


Čeprav no, to je čisto moj vidik. Ampak mojo psico bi dala po hitrem postopku uspavat. Ker bi bil zanjo prevelik stres toliko veterine in bolečine....ampak moja je taka, da je tudi na kako operacijo z dolgim okrevanjem ne bi dala, ali pa kemoterapijo...če pa je pes z voljo do življenja in če se kaže nek napredek.

Podpis. Trebušna slinavka je j..a, ja.....Sad Naš seniorček Herkul NAJ bi jo imel lani, za en dan je bil hospitaliziran, a je prišel tako hitro in brez težav k sebi, da je bilo verjetjo kaj drugega. Res je tudi pri psih ( pri pol mlajših ) visoka smrtnost, pa boli ne za povedat....

Žal mi je.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 01.02.2016 : 13:34:59 »

Tule je nekaj receptov za pse s pankreatitisom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #39 : ponedeljek, 01.02.2016 : 14:03:14 »

Hvala za recepte.. sj ponavad sm ji ze kuhala podobne stvari.. in bom se naprej, ce bo zacela jest..  saj tud sama razmisljam, da  nima smisla podaljsevat trpljenja v nedogled, zato sem tud vprasala tuki. Na veterini jim seveda pase da vsak dan placam 100 eur in vec, tezko jim popolnoma zaupam, tukaj ni kot pri nas, veterina je samo biznis in luksuz, ki si ga privoscijo bogatasi Sad pa z veseljem placam toliko, ce bi le pomagalo Cry
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #40 : ponedeljek, 01.02.2016 : 14:06:29 »

Ribe nima prevec rada, bom pa probala se to, za vsak slucaj..  Samo trenutno jo ze po malo vode boli trebuh Cry  Se bojim, da se tole ne bo dobro koncalo. Hvala vsem za odgovore.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #41 : ponedeljek, 01.02.2016 : 14:07:32 »

Res naj dobi nekaj proti bolečinam.
Če bo pa prehudo in ne bo pomagalo, pa saj veš ... objem
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 01.02.2016 : 14:14:59 »

Aja, pa tiste dodatke lahko mirno ignoriraš (olje, kostna moka, vitaminske tablete...). Ko bo tako daleč, da bo sprejela hrano, bi jaz skuhala npr. samo ribo in/ali riž, brez kakršnikoli dodatkov. Pa nujno protibolečinske. Prebavila potrebujejo čas in siljenje s hrano, sploh neprimerno, lahko vse skupaj samo še poslabša in podaljša.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
GR Dina
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 01.02.2016 : 14:43:07 »

Moja psička je imela vnetje trebušne slinavke lanski september. 4 dni je bila samo na infuziji, brez uživanja vode in hrane (ker vsaka kapljica vode je kot olje na žerjavico), seveda je dobivala proti slabosti, bolečinam in antibiotike. Peti dan smo poskusili z vodo (večkrat po malem, samo par požirkov) in jo je dobro prenesla, nato smo šele 6 dan pričeli z hrano, najprej sem ji dala smo juho (brez kapljice maščobe) nato smo počasi dodajali zmleto meso z juhe nato pa vsak dan bolj gosto hrano (dodajali riž). Hranili smo jo večkrat na dan po malem. Še vedno brez maščobe. Ves čas je dobivala tudi Ranital. Mi smo imeli srečo in preživeli brez posledic. Je pa zelo shujšala v tem času in količinsko normalne obroke je pojedla šele po 1 mesecu ali več. Se pa izogibam briketom in jo še vedno hranim z kuhano in mokro hrano.
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #44 : ponedeljek, 01.02.2016 : 15:48:01 »

Ja, saj to.. samo kapljica vode povzroci grozne bolecine, zato je niti ne upam silit se s hrano.  Danes je dobila protibolecinsko injekcijo in zdajle po 6 dneh prvic mirno spi, sicer ji kuham dietno juho brez kakrsnekoli mascobe, ce bo mogoce zjutraj kaj pojedla.. Ranitala ne dobim tuki ..  Vsem sem zelo hvalezna za nasvete, upam, da mirno prezivimo to noc..
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vnetje trebušne slinavke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines