mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:44:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: stopnice  (Prebrano 20077 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rudi
gost
« : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:31:18 »

Živjo,

mene pa zanima kako je  z stopnicam in mladiči(sploh pa velike pasme). Vsi za mladiče odsvetujejo hojo po stopnicah, pa me zanima kako količinsko je to mišljeno, a je to 10 stopnic iz hiše na vrt že preveč al je to bolj mišljeno vsak dan 5x drugo nadstropje v bloku brez dvigala?
Huh

M.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:42:15 »

Bolj to drugo.
A dokler je kuza se cisto mlad mu prisparaj tudi tistih 10 stopnic.
Rajsi preventiva kot kurativa Cheesy Cheesy.
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:45:59 »

Hvala.
Katere slabe stvari pa prinese hoja po stopnicah; krive noge kolki...? Ker mene tudi že kar mal hrbet pa križ bolita od nošnje.

m.
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.10.2002 : 11:03:48 »

Rudi!

Citat
Katere slabe stvari pa prinese hoja po stopnicah; krive noge kolki...? Ker mene tudi že kar mal hrbet pa križ bolita od nošnje.


Ta od križa in hrbta pa je na mestu. Grin Grin Grin

Mislim, da smo vsi imeli podobne probleme in dileme kot ti.

Če se le da, naj ne hodi po stopnicah. Če pa to ne gre, ga oz jo vsaj poskušaj zadržati, da ne divja brezglavo dol in gor. Moj nasvet: gor in dol le kolikor je najbolj nujno potrebno.

Pa veliko veselja z malim pesjanom!

Lp
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #4 : sobota, 19.10.2002 : 15:48:27 »

Do katerega meseca ne sme hoditi po stopnicah?
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #5 : nedelja, 20.10.2002 : 22:48:35 »

po mojem kar dokler ne zraste. Pri enih je to pol leta, pri enih pa še dlje. Sam sem Barka nosil dokler ni imel nekih 30 kg. Potem mi je bil pa res malo pretežek. Nosil sem ga pa gor in dol, čeprav bi gor hodil lahko tudi sam čez tistih nekaj stopnic. Ko sem ga nehal nosit, je imel okoli enega leta.
Si pa predstavljam muke tistih, ki živijo v kakem bloku brez dvigala. Groooza.
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.10.2002 : 11:29:59 »

Pri hoji po stopnicah navzdol je okostje izlozeno tresljajem, ki so prevelika obremenitev za vsakega, posebej za okostje ki je v razvoju.
Mi smo nasega Luckyja (basseta) nosili po stopnicah (2. nadstropje) do sedmega meseca.
Danes je v desetemu letu (junij 1993) in se hodi po stopnicah.
Ko gremo ven, leti, da ga je tezko dohiteti. Ko gremo domov, se vlece pocasi, ker se mu ne da.

Da omenim, tudi to, da je pred stirimi leti imel poskodbo kriznega vretenca, in smo ga, ker je bil nepokreten, dva meseca nosili ven "na potrebo".
Roll Eyes Roll Eyes ::)Danes je zdrav in enako nor, kot nasa beagla Coco in Arthur. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Beagle smo nosili do sestega meseca.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #7 : nedelja, 04.01.2004 : 15:37:28 »

emm...jst imam en problem in se mi zdi da ga lahko kr tuki objavim.srecka ima ze dve leti in v tem casu mi je ni uspelo naucit da bi hodla ob ograji.bom razlozila.ob stopnicah v bloku je zid in na dugi strani ograja.rada bi ,da bi srecka koncno hodla ob ograji pa se vedno stiska k zidu ko gre po stopnicah.zadnjic sem se jst postavla k zidu in sem tam stala 15 minut,ona pa je stala za mano in cakala da se umaknem namesto da bi sla okoli.nevem ce je kriva kaksna slaba izkusnja,ce se boji visine...pa sej je to 20 dm od tal,ona pa pri zidu.imate kako idejo kaj naj nardim?
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #8 : nedelja, 04.01.2004 : 16:48:00 »

Zakaj pa želiš, da bi hodila ob ograji, kaj je narobe s tem, da hodi ob steni? Tudi moj raje hodi ob steni kot pa ob ograji in se nič ne sekiram zaradi tega. V eni od knjig je pisalo, da se mladi psi lahko bojijo hoje po stopnicah, ali pa zaradi slabe osvetjave, ko komaj da kaj vidijo. To vse je bolj mišljeno za hojo navzdol kot pa navzgor.

Lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #9 : nedelja, 04.01.2004 : 18:45:30 »


Jaz lahko povem, da sem naše psičke nosila po stopnicah do  teže 24 kg. Potem mi pa ni več zneslo.

Mladiči naj ne bi hodili po stopnicah, zato bo kar treba stisnit zobe pa prenašati malčka Grin

    lp erika
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.01.2004 : 11:58:52 »

Jaz sem svojo velikanko nosila po stopnicah do njenih 40 kg (to je približno sedem mesecev in pol). Ampak to ne pomeni vsak dan  5x po stopnicah ampak mogoče enkrat na dva dni 15 stopnic.

Sicer pa: jaz sem zelo pazila, da ni hodila po stopnicah, da ni preskakovala debel v gozdu...in kaj mi naredi psica?  Angry Angry Ob vsaki priliki mi je ušla v gozdu za srnino sledjo in laufala po tako strmem bregu da sploh ni za verjet  Shocked Shocked. Se kar malo bojim slikanja kolkov  Undecided Lips Sealed.

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.01.2004 : 12:06:13 »

Jana, kaj pa tvoj švicar in stopnice?

LP
maj
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.01.2004 : 13:04:12 »

Jana, kaj pa tvoj švicar in stopnice?

LP
maj

Mi smo se šele letos preselil v hišo s stopnicami. Prej smo živeli v pritlični hiši. Je pa imel švicar 3 stopnice do balkona in ko je imel operacijo na ramenskem sklepu, smo mu na te stopnice dali desko, da je hodil po njej. Drugače ga pa nismo preveč pazili, kolkov pa nima slikanih. Ampak švicarji nimajo toliko problemov s kolki, ampak s prednjimi tacami.

Lp jana
Logiran
Shay
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #13 : nedelja, 11.01.2004 : 00:07:26 »

jaz sem shaya nosila do osmega meseca dol pa gor v tretje nadstropje .... res fajn fitness...pa zastonj  Grin


Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:26:30 »

Mi našo Shivo nosimo še sedaj po stopnicah. Čez 6 dni bo stara 9 mesecev. (Sedaj tako ali tako nimamo izbire, ker je bila operirana.)

Jaz in moj križ sva obupala tam nekje pri 26. kilogramih. Sedaj jo prenašajo moški.  Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines