mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 18:19:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: stopnice  (Prebrano 20105 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rudi
gost
« : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:31:18 »

Živjo,

mene pa zanima kako je  z stopnicam in mladiči(sploh pa velike pasme). Vsi za mladiče odsvetujejo hojo po stopnicah, pa me zanima kako količinsko je to mišljeno, a je to 10 stopnic iz hiše na vrt že preveč al je to bolj mišljeno vsak dan 5x drugo nadstropje v bloku brez dvigala?
Huh

M.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:42:15 »

Bolj to drugo.
A dokler je kuza se cisto mlad mu prisparaj tudi tistih 10 stopnic.
Rajsi preventiva kot kurativa Cheesy Cheesy.
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.10.2002 : 10:45:59 »

Hvala.
Katere slabe stvari pa prinese hoja po stopnicah; krive noge kolki...? Ker mene tudi že kar mal hrbet pa križ bolita od nošnje.

m.
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.10.2002 : 11:03:48 »

Rudi!

Citat
Katere slabe stvari pa prinese hoja po stopnicah; krive noge kolki...? Ker mene tudi že kar mal hrbet pa križ bolita od nošnje.


Ta od križa in hrbta pa je na mestu. Grin Grin Grin

Mislim, da smo vsi imeli podobne probleme in dileme kot ti.

Če se le da, naj ne hodi po stopnicah. Če pa to ne gre, ga oz jo vsaj poskušaj zadržati, da ne divja brezglavo dol in gor. Moj nasvet: gor in dol le kolikor je najbolj nujno potrebno.

Pa veliko veselja z malim pesjanom!

Lp
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #4 : sobota, 19.10.2002 : 15:48:27 »

Do katerega meseca ne sme hoditi po stopnicah?
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #5 : nedelja, 20.10.2002 : 22:48:35 »

po mojem kar dokler ne zraste. Pri enih je to pol leta, pri enih pa še dlje. Sam sem Barka nosil dokler ni imel nekih 30 kg. Potem mi je bil pa res malo pretežek. Nosil sem ga pa gor in dol, čeprav bi gor hodil lahko tudi sam čez tistih nekaj stopnic. Ko sem ga nehal nosit, je imel okoli enega leta.
Si pa predstavljam muke tistih, ki živijo v kakem bloku brez dvigala. Groooza.
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.10.2002 : 11:29:59 »

Pri hoji po stopnicah navzdol je okostje izlozeno tresljajem, ki so prevelika obremenitev za vsakega, posebej za okostje ki je v razvoju.
Mi smo nasega Luckyja (basseta) nosili po stopnicah (2. nadstropje) do sedmega meseca.
Danes je v desetemu letu (junij 1993) in se hodi po stopnicah.
Ko gremo ven, leti, da ga je tezko dohiteti. Ko gremo domov, se vlece pocasi, ker se mu ne da.

Da omenim, tudi to, da je pred stirimi leti imel poskodbo kriznega vretenca, in smo ga, ker je bil nepokreten, dva meseca nosili ven "na potrebo".
Roll Eyes Roll Eyes ::)Danes je zdrav in enako nor, kot nasa beagla Coco in Arthur. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Beagle smo nosili do sestega meseca.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #7 : nedelja, 04.01.2004 : 15:37:28 »

emm...jst imam en problem in se mi zdi da ga lahko kr tuki objavim.srecka ima ze dve leti in v tem casu mi je ni uspelo naucit da bi hodla ob ograji.bom razlozila.ob stopnicah v bloku je zid in na dugi strani ograja.rada bi ,da bi srecka koncno hodla ob ograji pa se vedno stiska k zidu ko gre po stopnicah.zadnjic sem se jst postavla k zidu in sem tam stala 15 minut,ona pa je stala za mano in cakala da se umaknem namesto da bi sla okoli.nevem ce je kriva kaksna slaba izkusnja,ce se boji visine...pa sej je to 20 dm od tal,ona pa pri zidu.imate kako idejo kaj naj nardim?
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #8 : nedelja, 04.01.2004 : 16:48:00 »

Zakaj pa želiš, da bi hodila ob ograji, kaj je narobe s tem, da hodi ob steni? Tudi moj raje hodi ob steni kot pa ob ograji in se nič ne sekiram zaradi tega. V eni od knjig je pisalo, da se mladi psi lahko bojijo hoje po stopnicah, ali pa zaradi slabe osvetjave, ko komaj da kaj vidijo. To vse je bolj mišljeno za hojo navzdol kot pa navzgor.

Lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #9 : nedelja, 04.01.2004 : 18:45:30 »


Jaz lahko povem, da sem naše psičke nosila po stopnicah do  teže 24 kg. Potem mi pa ni več zneslo.

Mladiči naj ne bi hodili po stopnicah, zato bo kar treba stisnit zobe pa prenašati malčka Grin

    lp erika
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.01.2004 : 11:58:52 »

Jaz sem svojo velikanko nosila po stopnicah do njenih 40 kg (to je približno sedem mesecev in pol). Ampak to ne pomeni vsak dan  5x po stopnicah ampak mogoče enkrat na dva dni 15 stopnic.

Sicer pa: jaz sem zelo pazila, da ni hodila po stopnicah, da ni preskakovala debel v gozdu...in kaj mi naredi psica?  Angry Angry Ob vsaki priliki mi je ušla v gozdu za srnino sledjo in laufala po tako strmem bregu da sploh ni za verjet  Shocked Shocked. Se kar malo bojim slikanja kolkov  Undecided Lips Sealed.

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.01.2004 : 12:06:13 »

Jana, kaj pa tvoj švicar in stopnice?

LP
maj
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.01.2004 : 13:04:12 »

Jana, kaj pa tvoj švicar in stopnice?

LP
maj

Mi smo se šele letos preselil v hišo s stopnicami. Prej smo živeli v pritlični hiši. Je pa imel švicar 3 stopnice do balkona in ko je imel operacijo na ramenskem sklepu, smo mu na te stopnice dali desko, da je hodil po njej. Drugače ga pa nismo preveč pazili, kolkov pa nima slikanih. Ampak švicarji nimajo toliko problemov s kolki, ampak s prednjimi tacami.

Lp jana
Logiran
Shay
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #13 : nedelja, 11.01.2004 : 00:07:26 »

jaz sem shaya nosila do osmega meseca dol pa gor v tretje nadstropje .... res fajn fitness...pa zastonj  Grin


Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.01.2004 : 13:26:30 »

Mi našo Shivo nosimo še sedaj po stopnicah. Čez 6 dni bo stara 9 mesecev. (Sedaj tako ali tako nimamo izbire, ker je bila operirana.)

Jaz in moj križ sva obupala tam nekje pri 26. kilogramih. Sedaj jo prenašajo moški.  Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Tejči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #15 : sobota, 07.02.2004 : 10:26:54 »

  Živjo!
Ker živimo v hiši, kjer aktivno uporabljamo več nadstropij, imamo tudi mi sedaj ta problem. Imamo 8 tedensko labradorko, ki jo vsak večer po stopnicah navzdol odpeljemo spat (v mojo sobo) in zjutraj spet gor (pa ponavadi še ponoči  Wink). Njena teža zaenkrat še ni problematična, pa mala se je tudi od začetka stopnic bala, tako da je bila stvar enostavna. Potem (5 dni) pa je ugotovila, da se dol dogajajo njej zanimive stvari in če jo pustiš samo za manj kot minuto, že prilaufa za tabo. Pojma nimamo, kdaj in kako se je naučila uporabljat stopnice, ampak očitno niso večji problem. Sedaj izbiramo med tema dvema opcijama : zaščitna ograjica pred stopnicami (kar pa omeji tudi našo starejšo psico, ki se že tako ali tako mora prilagajat ''otroku'' in njenega življenja nočemo preveč spreminjat) ali pa deska čez stopnice. Ne vemo ali je deska sploh rešitev - ali sme hoditi po strmi deski, ker stopnic je veliko (višinska razlika je 3m). Mnenja in rešitve močno zaželjene!

    LP Mateja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sobota, 07.02.2004 : 10:49:40 »

Si kar predstavljam tvoj problem. Tudi nasa kuzica, ki je ravno danes dopolnila 5 mesecev hoce dirjat po stopnicah. K sreci je stopnisce od obeh stanovanj loceno z vrati, tako, da ni bilo potrebno postavljat ograje. Ti jo bos verjetno morala postavit, ker za 8 tednov starega psa zna biti precej nevarno, ce recimo pade po stopnicah. Imamo pa tudi mi starejso psicko, ki jo nocemo pretirano omejevat. Ce je tvoja starejsa psicka vecje pasme bi mogoce prisla v postev ograjica, ki bi mlajsi preprecevala dostop do stopnic, starejsa pa bi jo lahko preskocila. lp
Logiran

Tejči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #17 : nedelja, 08.02.2004 : 11:23:08 »

  Žal je ravno obratno. Mala je labradorka in je že sedaj tako velika kot starejša Gina, ki je mešanka z jazbečarjem. Očitno bo res treba vratca postavit, razen če bi bla deska tud v redu?

   LP Mateja
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : petek, 13.02.2004 : 00:17:01 »

 Žal je ravno obratno. Mala je labradorka in je že sedaj tako velika kot starejša Gina, ki je mešanka z jazbečarjem. Očitno bo res treba vratca postavit, razen če bi bla deska tud v redu?

   LP Mateja

Hmm, ja 3 metre niti ni tako malo….. Pa misliš, da se ji ne bi zapeljalo, ko bi navzdol šla?  Jaz bi glasoval za vratca. Bo starejša pač malo potrpela teh 6, 7 mesecev, poskusi se ji zato bolj posvetit.
Ali pa brez vratc, samo potem pazi, da ne bo mlajša hodila po stopnicah sama.
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #19 : nedelja, 10.10.2004 : 21:03:11 »

Zivjo !

Mene zdej neki zanima. Svojga prinašalčka nekak ne morem več nosit po stopnicah gor in dol ker je že kr mrcina. Mislm no, lahko ga še dvignem, samo kmalu bo postal že pretežek. A je on že zaradi tega ker bo sam hodil po stopnicah(živimo namreč v 3. nastropju) že v naprej obsojen na hude težave z kolki. A se da to sploh preprečt to tveganje? Sej za gor semizdi da nebo težav, za dol, a mora iti počasi?

Hvala za odgovore,

Aljoša in Tai
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #20 : nedelja, 10.10.2004 : 21:58:24 »

 Lep pozdrav!

Za dol je za psa težje vsa teža se mu upre na sprednji taci (to je potem povzročitelj težav s kolki ipd.). če prehodi nekaj stopnic ne bo škodilo če bo hodil vsak dan po 10× gor in dol(tek) to bo problem Huh koliko pa imaš stopnic do 3etjega nadstropja? koliko je kuža star? do 6ega meseca naj nebi hodili po stonicah (kakšno lahko) mi Rino nosimo po stonicah (če jo malo pocrkljamo in jo nesemo noter) pa čeprav ima 20kg ampak imamo samo cca20 stopnic (nevem natančno pa jih vsak dan prehodim Grin) če gre počasi bo najbolje drugače ga pa probaj čim manj po stopnicah vozit (do 6ega meseca)!!

upam da sem ti kaj pomagala Grin

Lp Nina
Logiran
Tasko
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #21 : sreda, 15.03.2006 : 20:00:30 »

Zdravo,

imam veliko težavo in ne vem kako in kaj. Moj 2 leti star Tasko je ravno od veterinarja in so mu diagnozirali displazijo, sam jutri bo še ortoped povedal mnenje, tak da še čakam. Poleg že te grozote , ki je ni hujše, je tu še tehnična težava - stopnice. K nam v stanovanje vodi 15 strmih stopnic in Tasko mora vsak dan 4x čeznje. Ali ima kdo kak predlog, kako bi mu zmanjšala to breme. Šit je tut ka ima 30 kil in je preteški, da bi ga nosila, kurja lojtra pa odpade, ker so stopnice dost strme in bi bila kurja lojtra pod prevelikim kotom, tak da ne bi imelo smisla. res ne vem, kaj nardit, da bi mu olajšala vso to muko.... KA je men grozno, ko vem, da ima že tako in tako težave, potem pa še stopnice....

Prosim, če mi lahko kdo svetuje, ki ve, kako je s temi rečmi, ali pa tudi samo ideje, kako in kaj s temi stopnicami....

lp
KAtarina
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #22 : nedelja, 26.11.2006 : 11:01:47 »

pri nas smo ga že kot mladička, ko je prišel v naš dom navadili, da po stopnicah pač ne sme in se je odvadil oz. navadil, da vedno zalaja in počaka, da pridemo po njega in ga nesemo v drugo nadstropje
živimo v hiši in imamo kar nekaj stopnic ampak ga vedno nosimo
je sicer pasme pritlikavi pudelj, tehta 6 kg, tako da ni težav, da bi bil pretežek za nosit- pri velikih pasmah je to težje

Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #23 : nedelja, 26.11.2006 : 11:48:22 »

Za pomoč psu po stopnicah obstaja primomoček. Kot ene hlače z ročaji, ki njih psu nataknemo in mu pomagamo prenašati nekaj njegove teže po stopnicah. Mislim da se jih dobi tudi pri nas, vendar ne vem kje.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 26.11.2006 : 15:49:07 »

Sem hotela točno to napisat kot Arti.

Jaz sem take "hlačke z ročaji" kar sama sešila iz flisa in ene okrasne in mehke špage. In to za mojo mamo, ker smo prejšnjo psico kar dve leti pa nekaj nosili v 4. nadstropje, ona pa tega ni zmogla. Ni dvigala namreč.
psica je imela probleme s hojo po stopnicah zaradi hrbta.
Če se gre lepo počasi in psu podpia rit bi moralo biti v redu, čeprav bi bilo najbolje da bi se ga vedno nosilo.

Sicer ga boš morala sigurno shujšat, če ni že zdaj čisto suh, ker mu bo lažje živet s kako kilo manj. Mogoče ti ga bo pa pol ratalo malo nest.
Zelo važno je, v vsakem primeru, kako se boš ti držala in psa dvigovala, da ne boš imela problemov s hrbtom.
Ne pozabit! Hrbet vedno raven!

Upam pa, da ne bo preveč huda displazija! Držim pesti!!!
Logiran
missyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #25 : sreda, 17.01.2007 : 11:54:50 »

Mi smo našega čez dan meli v pritličju, ko pa je bil čas za spanje pa smo ga nesli gor. Smo pa ogradili stopnice, tako da sam ni mogel gor.

Me pa nekaj drugega zanima. Ali hoja po stopnicah vpliva samo na kolke? Je možno da tudi na prsni koš? Kolegi so psičko nekaj časa nosili po stopnicah, po tem pa je hodila že sama, zdaj pa ima nenormalno širok prsni koš. Tudi njihov prejšni pes je imel širok prsni koš. Je možno da je to zaradi stopnic ali je krivo to, da je že od malega deležna dolgih sprehodov?
(psička je prišla k njim stara nekje 4 mesece, torej so jo nehali nositi okoli 6 mesecev)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 17.01.2007 : 12:42:55 »

To ni odvisno od hoje po stopnicah, razen če ima poškodovane komolce.

Širok prsni koš je odvisen bolj od pasme, staršev, razvitosti mišic... tudi hrane...
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #27 : nedelja, 26.08.2007 : 20:29:59 »

mene pa mal cene zanimajo za ta slikanja komolcev in kolkov? prebrala sem da je velik teh težav tudi od nepravilnega nošenja! kako se sploh pravilno nosi psa? Undecided lp
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #28 : nedelja, 26.08.2007 : 20:46:52 »

sm smotana...za cene bi blo treba sam pod drugo temo pogledat Cheesy sam glede nošenja me pa res zanima.lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #29 : nedelja, 26.08.2007 : 23:09:48 »

ne dviguj ga pod sprednjimi tackami(ramenskem sklepu) ampak ga zmeraj primes tako, da das eno roko pod ritko za oporo in ga dvignes.
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #30 : ponedeljek, 27.08.2007 : 18:55:22 »

aha, hvala Smiley
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #31 : torek, 14.04.2009 : 09:21:10 »

Pred časom ste objavii v tej temi, da se za pomoč psu pri hoji po stopnicah dajo nabavit neke hlače z ročajem, s akterimi lahko pomagaš psu nositi del teže.

A mogoče kdo ve, kje se to dobi? Ali pa, tisti, ki ste sami to izdelali, kako ta zadeva izgleda?
Naš labi ima okoli 30 kil in ker živimo v prvem nadstropju s 15imi zelo zelo strmimi stopnicami, bi mu rada prihranila uporabo teh stopnic, vsaj delno. Za nositi je definitivno pretežek, mogoče bi s takimi hlačami z ročaji šlo...

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : torek, 14.04.2009 : 10:11:13 »

Če pes  nima nekih zdravstvenih težav, je tudi čisto navadna oprsnica dobra. Psa lepo primeš za "ročaj" da ne more divjati po stopnicah, in to je to. Stopnice zdravemu psu škodijo samo, če jih je zares zelo veliko ali pa če divja in pade po njih.
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #33 : torek, 14.04.2009 : 12:50:08 »

To že drži, samo naš je imel poškodbo hrbtenice pred 3 leti, zato to sprašujem...
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines