mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:38:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali v cirkusu  (Prebrano 42762 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #135 : petek, 05.12.2008 : 23:30:47 »

Ja, naslednji vikend bo tudi, pred predstavo.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #136 : nedelja, 07.12.2008 : 21:52:20 »

V kolikor želi še kdo pomagati pri akciji DZZŽ LJ, z deljenjem letakov pred cirkusom (ta in prihodnji vikend), naj prosim le to sporoči v to temo (ker društveni mail še ne dela). Smiley



lahko tudi na info@dzzz.si, ker drustven mail od petka naprej dela  Wink (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16758.105.html)

Lp, Maja
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #137 : nedelja, 07.12.2008 : 22:11:02 »

Aha, no super Smiley

Povabilo za deljenje letakov še vedno velja.  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #138 : petek, 12.12.2008 : 21:25:45 »

Cirkus Gärtner je predčasno zapustil Ljubljano Smiley Dzzž Lj deljenje letakov vseeno nadaljuje, saj je tam še vedno cirkus Knie, ki poseduje vse kopitarje (bizona, žirafo itd.).

Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #139 : ponedeljek, 15.12.2008 : 17:22:41 »

Bravo punce, mogoče ste jih pa ve z letaki pregnale.Treba bi bilo obvestiti društva v krajih ,kamor cirkusi potujejo naprej, da se tudi oni organizirajo in delijo letake, da jim vsaj aktivisti grenimo življenje, če jim ŽAL že naša država ne.A kdo slučajno ve kam so šli? Še vedno sem mnenja, da bi se nekako organizirano lotili dopisov na razne inštitucije, ki so za to odgovorne, tudi na evropski ravni.Če so dosegli prepoved v drugih državah, ne vem zakaj je ne bi tudi mi!!!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #140 : ponedeljek, 15.12.2008 : 17:44:21 »

Ja, tele letake so ljudje kar pridno vzemali Smiley Upam, da smo kakšnega odvrnile od tega, da si je šel ogledat predstavo.
Jaz upam, da bo tudi pri nas prepoved cirkusom, ki imajo nastope z divjimi živalmi. V mnogih drugih državah pripravlajo zakon, ki bo to prepovedoval ali pa so ga že sprejeli. No čakam na ta dan, za enkrat jim bom pa zagnojila tako, da bom osveščala ljudi kaj se tem živalim dogaja, kako z njimi ravnajo, v kakšnih pogojih morajo živeti,... En takih načinov je talanje letakov. S seboj sem vzela še moji dve prijateljici, ki sem jima prav hvaležna, da sta pomagali. Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #141 : četrtek, 18.12.2008 : 14:03:09 »

Moja mama me je pa vprašala, če lahko Miklavž prinese otrokom vstopnice za cirkus Shocked
Sem se skor na rit prevrnla, k sm to slišala Angry
No, zagotovo za Miklavža NISTA dobila vstopnic za cirkus....
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #142 : petek, 19.12.2008 : 15:57:39 »

Včeraj zvečer sem videla v Trebnjem cirkus Gärtner. Stoji blizu disco-kluba Africa. Predvidevam, da je danes še na istem mestu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #143 : petek, 19.12.2008 : 21:34:35 »

A tja so šli? Angry

Mi smo imeli z akcijo deljenja letakov Dzzž Lj, v Lj res ok izkušnje, ljudje so se odzivali. Če izvzamem rohnjenje Gartnerja prvi dan  Roll Eyes, je bila akcija super, res super.

Katero društvo deluje na območju Trebnjega? sram Predlagam vam, da tudi v Trebnjem nadaljujete z akcijo deljenja letakov in osveščanja mimoidočih in potencialnih obiskovalcev. V Ljubljani je res bil odziv.

Kako pa stoji v Trebnjem cirkus? Ali je na kakšnem parkirišču ali kako?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #144 : nedelja, 21.12.2008 : 11:55:22 »

En fajn članek o tem kakšen stres doživljajo živali v cirkusih:
http://www.siol.net/Slovenija/Aktualno/2008/12/Cirkuske_zivali_dozivljajo_velik_stres.aspx
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #145 : ponedeljek, 22.12.2008 : 09:49:06 »


Katero društvo deluje na območju Trebnjega? sram Predlagam vam, da tudi v Trebnjem nadaljujete z akcijo deljenja letakov in osveščanja mimoidočih in potencialnih obiskovalcev. V Ljubljani je res bil odziv.

Kako pa stoji v Trebnjem cirkus? Ali je na kakšnem parkirišču ali kako?

Cirkus je stal na parkiriscu tj. pod crpalko, kjer je nekaj prostora (http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=trebnje&tab=maps).

Zal sem zbolela in tako nisem sla pogledati niti na internet. Prav tako pa nimam nobenega izdelanega letaka o cirkusih, o problematiki cirkusov ne vem toliko kot o problematiki zavetisc, casa izumljati tople vode pa res nisem imela.

So pa bili v Trebnjem do vceraj. Vsako leto je vsaj kaksen. Imeli so cca. 6 predstav vsega skupaj.

Ce ima kdo ze izdelan kaksen letak o cirkusih, bi bila zelo vesela, ce bi ga lahko poslal na barbarahorvat10@hotmail.com, da bomo drugo leto bili bolj pripravljeni glede tega. Sicer bi bolj ciljno na populacijo deloval clanek v lokalnem casopisu, ki ga dobijo vsa gospodinjstva.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #146 : ponedeljek, 22.12.2008 : 09:53:46 »

Sicer bi bolj ciljno na populacijo deloval clanek v lokalnem casopisu, ki ga dobijo vsa gospodinjstva.
To bi bilo super, ja! Za lokalne časopise na splošno, mislim. Pa Žurnal (24) bi bil tudi super ...
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #147 : torek, 23.12.2008 : 21:58:41 »

Iz VURSa smo dobili odgovor, da je bila psička pitbulka na toplem ognjišču med ljudmi v prikolici, ko se je tam pojavil inšpektor. Torej kršitev ni, smo le histerične babe. Res zanimivo ampak v treh dneh sem jaz osebno pa tudi Jadranka večkrat "čekirale"to psičko in vedno- tudi ob 23. uri zvečer ko so bili že vsi v temi je bila psička zunaj. Jasno inšpektor se je najavil. Zato prosim vse, ki veste kje se zdaj ta cirkus nahaja, če ga lahko spremljate, zelo dobro bi bilo posneti slike ob različnih urah in nato zopet prijaviti na območni VURS in v vednost poslati še ljubljanskemu VURSu. Naj vedo, da ne bomo mirovali, dokler bo naša "humana" družba dovoljevala to mučenje živali, saj tukaj ne gre samo za to dotično psičko ,gre seveda tudi za druge živali. !!!
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #148 : torek, 23.12.2008 : 21:59:47 »

Iz VURSa smo dobili odgovor, da je bila psička pitbulka na toplem ognjišču med ljudmi v prikolici, ko se je tam pojavil inšpektor. Torej kršitev ni, smo le histerične babe. Res zanimivo ampak v treh dneh sem jaz osebno pa tudi Jadranka večkrat "čekirale"to psičko in vedno- tudi ob 23. uri zvečer ko so bili že vsi v temi je bila psička zunaj. Jasno inšpektor se je najavil. Zato prosim vse, ki veste kje se zdaj ta cirkus nahaja, če ga lahko spremljate, zelo dobro bi bilo posneti slike ob različnih urah in nato zopet prijaviti na območni VURS in v vednost poslati še ljubljanskemu VURSu. Naj vedo, da ne bomo mirovali, dokler bo naša "humana" družba dovoljevala to mučenje živali, saj tukaj ne gre samo za to dotično psičko ,gre seveda tudi za druge živali. !!!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #149 : petek, 02.01.2009 : 19:07:07 »

majpot, to je govora o cirkusu Adriano?
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines