mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:36:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali v cirkusu  (Prebrano 42333 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #195 : nedelja, 28.11.2010 : 11:29:31 »

Cirkusi ne bodo prepovedani, bodo pa nadzirani pogoji v katerih živali bivajo
petek, 26.11.2010
Člani sveta so se zato seznanili s strokovnimi podlagami s področja mučenja in dresure, ki jih je pripravila dvočlanska komisija, ki jo je imenoval svet. Na podlagi strokovnih mnenj se svet ni opredelil za prepoved gostovanja v Sloveniji, je pa zavzel stališče, da morajo biti na ozemlju Slovenije zagotovljeni določeni pogoji za živali, ki jih je potrebno nadzirati.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042406068
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #196 : nedelja, 28.11.2010 : 21:27:03 »

Ma dej nehi, kao bodo ful nadziral..a dresuro tudi? Saj ni problem v samem gostovanju cirkusa in kaj se tam dogaja, ampak obstoj takega cirkusa-cirkusa z zivalmi. Kako je tezko crto potegnit, nebi rekla da bi drzava imela kaj od njih pa bi bilo zato tezko..s temle po mojem mnenju niso naredili nic.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #197 : ponedeljek, 29.11.2010 : 17:18:01 »

Manj kot nič pravzaprav.... Razočarana do amena...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #198 : ponedeljek, 29.11.2010 : 17:39:28 »

jaz pa vesela.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #199 : petek, 07.01.2011 : 13:35:28 »

Če si dobro preberete pravilnik o živalih v ujetništvu, je več kot očitno, da nobena žival v cirkusu ni deležna minimalnih pogojev. A kaj ko to našim inšpektorjem ne moreš dopovedati. Dovoljenja jim izdajo brez pregledov (ne govorim čula-kazala, ampak iz lastnih izkušenj in prijav). Izjave kot "žirafa je domača žival" in "kaj naj z njimi, jih spustimo na pokljuko naj se pasejo"? Koliko krem porabijo cirkusantje, da prekrijejo rane na konjiih...
O dresuri je bilo že dovolj govora.

Kaj lahko naredimo? Sama ob prihodu cirkusov, delim letake tistim, ki se odpravljajo na predstavo in se z njimi poskušam pogovoriti. Mimogrede več razumevanja dobiš s strani otrok kot odraslih.

Absurdno je,d a se sploh moramo o tem pogovarjati, ko pa bi morali to že zdajvnaj prepovedat!"!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #200 : torek, 04.10.2011 : 11:54:39 »

Kaj če bi živali današnji dan določile za svetovni dan ljudi?
Danes je svetovni dan živali. Marsikomu bo spolzel mimo. Komur ne bo, kakor Diani Vlahinič, pa posebnega dne niti ne potrebuje.
Maja Čakarić, Delo.si
tor, 04.10.2011, 12:00
Še huje je v cirkusih, kjer ujetništvo spremljajo še brutalne metode dresiranja, živali pa v majhnih kletkah potujejo iz ene države v drugo. Ocenjujejo, da cirkuški tigri kar 90 odstotkov svojega življenja preživijo v kletkah. Ko živali niso zaprte, nastopajo pred glasno množico ljudi. Ogled cirkusa je pravzaprav ogled na smrt prestrašenih in zmedenih živali, ki so jim odvzeli dostojanstvo in svobodo.
Zato pozivam mesto Ljubljana in našega župana, da prepove nastope cirkusov s prostoživečimi živalmi in se pridruži mestom in državam, kjer so že prepovedani: v tridesetih občinah na Hrvaškem, v Italiji, Veliki Britaniji, Grčiji, Španiji, Izraelu, ZDA, Kanadi, Avstraliji, Braziliji, Argentini in na Danskem.
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #201 : torek, 04.10.2011 : 13:05:10 »

Včeraj sem videla letake - cirkus, ki se reklamira, da ima veliko živali, bo te dni v Ljubljani v Novih Jaršah nasproti Petrola (če sem si prav zapomnila).
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #202 : torek, 04.10.2011 : 18:00:47 »

Točno tako! Danes so začeli postavljati, jaz pa sem se odprtih ust odpeljala iz bencinske postaje. NEVERJETNO!!! Kamele, lame, ... se pasejo takorekoč na Šmartinski cesti, med dvema blokoma! Nisem mogla verjeti svojim očem...prilagam sliko kot dokazno gradivo:



Ne morem razumeti, kako so sploh lahko dobili dovoljenje, da bodo te živali 2 tedna (!) taborile ob glavni mestni vpadnici....

Zgrožena sem, in to na dan živali.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #203 : sreda, 05.10.2011 : 09:27:27 »

Sad Žalost!! V Avstriji ni prepovedano?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #204 : sreda, 05.10.2011 : 10:10:42 »

jaz sem sigurna, da moj otrok ne bo videl cirkusa od znotraj nikoli. Morda takega, kjer ni živali in nastopajo samo človeški artisti.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #205 : sreda, 05.10.2011 : 11:06:38 »

A pa se vam ne zdi podoben "cirkus" tudi tale Kmetija- resničnostni šov. Vsi so sicer ljubitelji živali, pa sem videla prejšna leta(kolikor sem gledala) precej stvari, skreganih z logiko. Cry
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #206 : sreda, 05.10.2011 : 13:06:47 »

Tudi takih oddaj ne gledava z možem in jih ne bova. Ker so mi pod nivojem.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #207 : sreda, 05.10.2011 : 13:21:52 »

A pa se vam ne zdi podoben "cirkus" tudi tale Kmetija- resničnostni šov.
Tudi o tem je bila lani kar obširna debata. Veliko zgražanja. Saj mislim, da so potem "omilili" zadevo, ko se je javnost pritoževala nad klanjem pred kamerami (khm, no, če se kura znajde na krožniku, mora biti ubita, pred kamerami ali ne ...).

(Jaz oddaj ali posnetkov sicer ne morem komentirati, ker nisem gledala niti enega kadra.)
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #208 : četrtek, 06.10.2011 : 21:56:42 »

Točno tako! Danes so začeli postavljati, jaz pa sem se odprtih ust odpeljala iz bencinske postaje. NEVERJETNO!!! Kamele, lame, ... se pasejo takorekoč na Šmartinski cesti, med dvema blokoma! Nisem mogla verjeti svojim očem...prilagam sliko kot dokazno gradivo:

Če se prav spomnim so bili isti pred kakim mesecem ali več v Domžalah... Plakati povsod, enega mi je celo uspelo strgati iz panojev, ampak sem kasneje ugotovila, da je to popolnoma brezupna misija Roll Eyes. Res so bili povsod. Živali pa prav tako.  Cry
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #209 : ponedeljek, 24.10.2011 : 20:18:02 »

Na našo občino imam namen poslati pismo, v katerem bi izpostavila, zakaj ne podpiram cirkusa z živalmi in jih prosila, da naj v našem mestu cirkus ne gostuje več.  Je že kdo pošiljal kaj takega in ima to še kje shranjeno?
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines