mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:28:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah  (Prebrano 24310 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #75 : ponedeljek, 01.08.2005 : 16:53:55 »

andi - ljubosumna ni bila, vsaj nič ni pokazala Huh, smo pa tudi zelo zelo pazili, da se ne bi počutila ogrožena, vedno je bila prva, pri vsem. Res pa je, da je bila Rozi zelo bolana, ko smo jo dobili, prvi dan doma je bila na infuziji, nič ni mogla ... in Lunca se je bila zelo previdna do nje. Kot sem pa že napisala, sta pa potem hitro (takoj, ko si je Rozi opomogla) postali najboljši prijateljici. Cheesy Potem pa kar naenkrat ta strah in pretirana skrb.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #76 : ponedeljek, 01.08.2005 : 17:05:41 »

mislim, da je to pac materinski nagon, saj bi se mama enako obnasala do svojega bolanega mladica.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #77 : ponedeljek, 01.08.2005 : 23:23:15 »

Zanimiva teorija. Samo a ne bi mame poizkušale pomagati mladičku in ne bi bežale stran?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #78 : torek, 02.08.2005 : 08:31:53 »

narobe sem razumel, nisem vedel, da bezi stran, mislu sem, da sam dela paniko okol njega.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #79 : torek, 02.08.2005 : 08:46:57 »

Tia, znano je, da psi velikokrat bežijo od drugega psa, ki je bolan ali umira. Moja Bejba se je npr od Brina stalno umikala ko je bil revček. Sploh ni hotela biti v isti sobi z njim, šele ko je bil boljši ga je stalno čuvala in lizala. Isto je delala z mačjima najdencema, ki sta bila bolna. Enega, ki je bil bolj bolan je stalno zavračala.

Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #80 : torek, 02.08.2005 : 18:49:52 »

Tega pa nisem vedela ... Ja očitno bo to to. Ker ko je bila prvi mesec čisto boga jo je kar ignorirala. Jaz sem mislila, da ji pač ni prav, da ni več edina. Ampak a misliš, da bi se to paniko vseeno dalo malo umiriti? Da gre npr. pač stran in je potem mirna, ne pa da joka in "dežura" pred vrati.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #81 : četrtek, 10.11.2005 : 01:51:58 »

Ojla!

Moram priznati, da sem se nekaterim postom prav pošteno nasmejala Grin Grin . Pri nas, k sreči ni bilo prisotnega kakega strahu (pred kaj mi bo uničila), ker mala ni scefrala niti copate, je pa še vedno usekana na spodnje perilo, ki ga veselo prenaša po stanovanju in 'ubija', a ostane celo Wink... Tudi boji se ne, včasih se v temi ustraši edinole kakega smetnjaka, pa še to le za toliko časa, dokler jaz ne grem do njega, ker mi potem firbec mali sledi in vidi, da ni noben bavbav Roll Eyes...

Andi, kako je pri vas s strahom pred sencami? Upam, da je bilo to le prehodno obdobje in ne kaka epilepsija Huh...

Nanook, kako pa je s prdci? Grin Grin Grin

LP, Tjaša.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #82 : nedelja, 07.06.2009 : 21:45:17 »

Jaz imam tudi en problem s strahom. Namreč moj samojed se zelo boji hrupa, najbolj se boji avtobusov, tovornjakov, vlaka in večjih motorjev. Poskušala sem že z ignoriranjem strahu, z pomirjanjem, peljala sem ga do avtobusov ko niso prižgani, pa se še vedno boji. Kadar gre na sprehodu mimo kak tovornjak začne močno vleči, da ga komaj obdržim. Izvedela sem, da je plaha tudi njegova sestrica. Zanima me ali ima kdo kak nasvet kako kužata navaditi na hrup večjih vozil, da se ne bi več tako bal..?
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 23.09.2009 : 18:10:44 »

živjo. tudi jaz imam problem s strahom. zadnjič sva šla z anejem ki je pasme yorkshire terier na sprehod in so nekje v vasi nekaj tolkli. anej se je tako prestrašil da sedaj že 2 dni ko hodiva ven non stop gleda naokoli in je čisto prestrašen. kaj naj naredim? ali bo to minilo ker načeloma se ni bal nobene stvari.

hvala

Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #84 : sreda, 23.09.2009 : 18:48:20 »

doma ima psa yorkshire terierja, aneja. zadnjič sva šla ven in so nekje v vasi nekaj tolkli. zelo se je ustrašil in sedaj ko greva ven vedno prestrašeno gleda naokoli. kaj naj naredim? ali bo to minilo ker prej se ni ničesar bal in je res pogumen kuža.

hvala
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines