mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 23:56:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ravnanje ob srečanju s tujim psom
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ravnanje ob srečanju s tujim psom  (Prebrano 17282 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.10.2009 : 19:54:24 »

Vsaka ti čast. Meni to ne bi uspelo niti pod razno (če izpustimo dejstvo, da  se mi zdi brcanje psov skrajno neprimerna oblika obrambe, iz več razlogov). Namreč: še nikoli se mi ni zgodilo, da bi me napadel pes z jajci naprej. Večinoma napadajo tako, da imajo na dosegu noge zobe, rit z jajci je pa nekje daleč zadaj na varnem. Doslej se mi še ni zgodilo, da bi imela kakršen koli vzrok (razen moje lastne žlehtnobe recimo) brcniti psa, ki ima jajca na dosegu moje noge.
Še prav posebej in sploh mi  pa ni jasno, zakaj govorimo ravno o NO, ki so med najbolj skuliranimi in pametnimi psi - z njimi se je mogoče vse zmeniti na lep način. (vsi reveži, ki visijo po ketnah in imajo ušesa pokonci niso NO)

Kot najboljše se je brcanje v jajca obneslo, ko sta dva NO napadla mojega psa, ki se ni zmogel sam ubranit. In ja, meni se je zdelo presneto primerno in nimam slabe vesti.
Logiran
tristan1
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 08.03.2014 : 01:08:57 »

Samo primer povem, ko sem bila obkrožena s tropom 10-15 divjih psov. Zgodilo se je pred leti v Indiji, psi so bili divji (nelastniški) vozila sem moped, ki ni premogel 40km nad uro, in bila je tema, okoli 23 ponoči. Psi so laufali za manoj, najprej sem jih  poskušala preteči, a so bili hitrejši. Ustaviti sem se  morala, da se z njimi malo pogovorim. (Drugače bi me oni z motorja sneli). Ker se je to zgodlilo pred mongimi leti in se še nismo množićno posluževali pozitivne komunikacije, sem se tako na licu mesta odločila, da vzamem prvi kamen v roko in ga imam nanišanjenega na prvega psa, ki bo zalajal ( po mojem je to vodja krdela). In tako smo se šli, jaz (ok 50kg) proti celemu krdelu potepuških psov! Celih 15min je trajalo preprečivenje, kdo bo zmagal. Vedno ko je kod zalajal, sem imela kamen uperjen vanj. (seveda mi na kraj pameti ni prišlo, da bi kamen izpustila). Po cca.15 min so se psi razpusili. Ni bilo prijetno, sam proti tropu potešuških psov! Ampak, kansneje, so mi nekateri ljudje rekli, da bi bilo isto, z manj energije, če bi imela par keksov v žepu. Takrat se mi je posvetilo! Pred 20-timi leti.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ravnanje ob srečanju s tujim psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines