mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:38:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?  (Prebrano 31433 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #75 : sobota, 06.12.2008 : 18:20:41 »

Zelo fino je, če je mladič veliko spuščen (zakon tega nič ne spremeni). In s tako spuščenim mladičem vadimo vse od osnov poslušnosti do trikcev, predvsem pa odpoklic. Vendar pa naj bo to varno mesto brez prometa.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #76 : sobota, 06.12.2008 : 18:47:37 »

Zelo fino je, èe je mladiè veliko spušèen (zakon tega niè ne spremeni). In s tako spušèenim mladièem vadimo vse od osnov poslušnosti do trikcev, predvsem pa odpoklic. Vendar pa naj bo to varno mesto brez prometa.
Takole je meni veliko ljudi govorilo, ko je bil moj pes še mladič in sem to tudi izvajala. In sem vesela, da sem, ker se to še danes fajn obnese. Lahko je spuščen non-stop, vendar ni ob cesti recimo. Če je varno, je spuščen. In tudi ko bom naslednjega psa imela, bom enako postopala z njim.
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #77 : nedelja, 07.12.2008 : 12:12:46 »

Ne, to dela zato, ker je še mlad in nesamostojen. verjetno bo kmalu ugotovil, da so na svetu še veliko bolj zanimive stvari, kot so priboljški v tvojem žepu. Že res, da nekateri psi vse življenje ostanejo nebogljeni otročički, ki se ne upajo oddaljiti od lastnika, ampak jaz se raje ne bi zanašala na to in bi imela psa tam, kjer je promet raje privezanega.
Ali je bolan, da mu je veterinar omejil gibanje smo na kratko lulanje in kakanje?

ja potem bom ustrezno spremenila ravnanje, sploh pa greva TAKOj ko se zacnejo sole (konec februarja je vpis) v pasjo solo. sploh pa to ni nobena hoja ob cesti, drugace je vse cist varno, samo parkirisce je..
ne ni bolan, sem pa to ze v eni drugi temi omenla: je mladicek velike pasme, zato je gospod Matko (ko smo ga peljali cepit) rekel da ga sploh ne smemo vozit na sprehode ko je se tako mlad, da ne bo imel problemov s kolki ko bo velik. in je izrecno povedal NIC SPREHODA. in ker matkota ze dolgo poznamo in je zdravil vse nase zivali, mu js nekako zaupam in upostevam  Wink
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #78 : nedelja, 07.12.2008 : 12:14:43 »

senejika, ne se igrat z življenjem pasjega mladiča... je škoda. veš koliko zgodb smo že slišali podbnih tvoji... potem je pa prišla puberteta in je skočil za listom, ki ga je odpihnil veter na cesto direkt pod avto! nima smisla ogrožat psa in tudi ostalih udeležencev v prometu. imamo zakon in kazni predpisane za kršitev le tega. pa še pes mora znat hodit na povodcu - to je znak, da je pes vzgojen.

lp, maja

ni to nikjer blizu ceste, je samo veliko parkirisce, kjer bolj redko kaksen avto zapelje, pa se ne hodiva tik ob avtih. tako da ni nobenga ogrozanja prometa, to je prakticno na dvoriscu bloka, potem pa greva stran od vseh cest  Wink
na povodcu ze nekaj malega zna hodit, vec se bo pa naucil cez dva meseca v pasji soli  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines