mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:42:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zastrupitev
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zastrupitev  (Prebrano 6259 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« : ponedeljek, 05.10.2009 : 15:04:03 »

Ali lahko mačka po zastrupitvi in posledičnem zdravljenju začne izgubljati dlako (rep, tačke..)?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.10.2009 : 17:01:44 »

Sicer odvisno s cim se je zastrupila, ampak je mozno (vecina strupov in zdravil se presnavlja skozi jetra/ledvice).
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.10.2009 : 18:36:03 »

Zastrupila se je z asepsolom. Originalno zapakirano embalažo je prevrnila, pokrov se je zamaknil in sredstvo se je razlilo po tleh. Mislim, da ga muca ni pila, ampak je hodila po luži s tačkami. Krivda je bila seveda moja, ker ga nisem takoj pospravila v kopalnico, kamor spada. Je notranja muca. Stika z zunanjim svetom nima. Teden dni je bila resnično v mizernem stanju, kljub infuzijam in zdravilom. Jezik je imela popolnoma razžrt, tako da tudi jesti in piti ni mogla. Vodo in hrano sem ji dajala po brizgi. Sprašujem, če je imel že kdo kakšne podobne izkušnje.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.10.2009 : 19:26:00 »

Lahko gre za izpadanje dlake kot posledico sistemske okvare/zastrupitve, lahko je pa (pomojem) tudi od tega, ker se ja macka zagotovo tudi lizala in na ta nacin "raznesla" asepsol po vsem telesu. To je verjetno tudi razlog, da je do zastrupitve sploh prislo (mokre tace je zagotvo lizala), ce bi samo hodila po njem, najbrz ne bi bilo take hude stale.
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #4 : petek, 09.10.2009 : 15:34:31 »

Maja, hvala za odgovor.

Lp.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.02.2014 : 19:51:12 »

Pozdrav,

zanima me, če se zunanja mačka (tj mačka, ki živi samo zunaj) lahko zastrupi s strupom za miši ali podgane vkolikor zagrabi žival, ki v sebi že ima ta strup? Vkolikor to že naredi, koliko tveganja je če "strupenca" samo zagrabi in spusti.... za jest jih itak nimajo....

Hvala za odgovor.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #6 : četrtek, 27.02.2014 : 21:13:18 »

Nihče ne ve? Sad Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 27.02.2014 : 21:43:36 »

Jaz za mačke ne vem. Vem pa, da je kar nekaj ježev šlo v krtovo deželo, preden smo nekim osebkom razložili, da strup ni zdrav in da, ko miš pogine na vrtu, strohni in potem tam zraste eko solata. Po tem pogovoru ježi niso več poginjali tam okoli.
Če ga mačka samo zagrabi, kot cufo, bi pa ja ne smelo biti nevarno. Ampak nisem, res nisem poznavalec teh stvari.
Pogrešam Majo01, ta bi zagotovo vedela odgovor.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : četrtek, 27.02.2014 : 21:54:43 »

Bamfel, kljub kao "nepoznavalstvu" hvala za odgovor. Še vedno se tolažim da imajo mačke kakšen kg več kot ježi, da o psih recimo ne govorim....
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 27.02.2014 : 22:23:54 »

fortuna, če poguglaš "zastrupitev s strupom proti mišim" ali kaj podobnega, te vrže na kar nekaj veterinarskih strani, ki pišejo o tem. Nisem jih sicer natančno brala, ampak v glavnem govorijo predvsem o zaužitju zastrupljene miši. Če prav razumem, so to strupi, ki pri glodavcih delujejo na kri, zato sklepam, da samo igranje oz. držanje mrtve miši v gobčku ne bi smelo biti usodno. Ampak jaz samo ugibam, veterina je po mojem najboljši naslov za takšno vprašanje Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #10 : četrtek, 27.02.2014 : 23:33:48 »

Mižonny, tudi jaz sem z google stričkom  prišla do teh ugotovitev in se vsaj malenkost pomirila.... žal okoli nas nastavljajo te strupe kot za stavo, jaz imam (hvalabogu) ograjeno za pse, za mačkico, ki je notranja, tudi ni panike, čeprav sem pomislila tudi na to, da ta mišja (podganja) golazen lahko pripleza kamorkoli (BLJAK), bolj me skrbi za zavržene mačkonke, ki so se nekako namestile v okolišu našega poslopja + posestva....
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #11 : petek, 28.02.2014 : 09:40:54 »

Ce takega glodavca samo zagrabi, ni vecje drame. Ce ga pa pozre (kar pocne vecina prostozivecih mack), pa seveda lahko pride do zastrupitve.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zastrupitev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines