mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 16:03:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bioterapija  (Prebrano 56147 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #15 : sreda, 30.07.2003 : 09:39:47 »

hi,
"zdravje je cilj, ucinkovitost je kriterij" pravijo havajanski samani - in jaz se jim pridruzim, ceprav nisem noben vrac.
komur pomaga bioterapija naj hodi k bioterapevtom, komur pomaga solska medicina pa k zdravnikom (oz. s psi seveda k veterinarjem). jaz osebno se bom odlocil za ene ali druge (mogoce celo za kake tretje in cetrte...) odvisno od tega, kaj mi manjka (oz. mojim kuzkom).
lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 30.07.2003 : 09:58:06 »

Seveda dokler sodobna medicina(vetrina)deluje in zdravila pomagajo,clovek v njo slepo verjame.Ko pa ta faktor enkrat odpove na cel crti,diagnoza je postavila neizogibno smrt,pa je treba pretehtati vse alternative da se psa resi-ze zaradi lazje vesti in obcutka da si storil popolnoma vse.Skoditi ne more,lahko pa samo pomaga.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #17 : sreda, 30.07.2003 : 10:22:25 »

Čisto tako me zanima ker ne vem ali bi homeopatijo lahko uvrstila k bioterapiji ali ne. sram
Kaj pa homeopatija? Ljudje jo s pridom uporabljajo in moram reči da dosega vidne reultate-lastne izkušnje. Se jo da tudi pri psih? Je za zdravljenje psov sploh primerna? Huh Res nimam pojma ali sodi to sporočilo k tej temi pa vendar, kaj mislite? Smiley
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #18 : sreda, 30.07.2003 : 10:32:19 »

jaz sem probala z homeopatskimi zdravili pri agata, ker je agresivna ko jo kdo prime, na žalost tudi v ringu. pa ni nič delalo. potem mi je kolegica dala druge tabletke, tudi homeopatske, ki jih je dobila iz anglije in moram reč da imam boljši občutek. samo držat se moraš navodil kako in kdaj daš. oan te tabletke zelo zelo pohvali. bistvo pri vseh zadevah je da pes po zaužitju tablet ni ves apatičen, niti ko nehajo delovat.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #19 : sreda, 30.07.2003 : 10:36:01 »

solska medicina (veterina) in zdravila v glavnem odpravljajo simptome - kar je v mnogih akutnih primerih se kako pomembno (kak zlom npr.), ne pa vzrokov. sicer pa nisem preprican, da ta diskusija spada na mojpes.net.
da bioterapija ne more skodovati, s tem se pa ne strinjam, ampak le za to, ker ni vsak bioenergetik tudi res bioenergetik.
veterinar je v vsakem primeru solan in ima svojo diplomo (naj bo dober ali manj dober).
pri takozvanih alternativnih metodah, pa je vcasih kar tezko lociti, kdo kaj zna in kdo si je diplomo kar sam napisal.
sam poznam "reiki-mojstre", ki so to postali v treh vikendih Huh
kdo bi sel k zdravniku, ki je svoje "znanje" pridobil v treh vikendih?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #20 : sreda, 30.07.2003 : 13:11:48 »

Evo, se moje skromno mnenje. Wink

Citat
Ko pa ta faktor enkrat odpove na cel crti,diagnoza je postavila neizogibno smrt,pa je treba pretehtati vse alternative da se psa resi-ze zaradi lazje vesti in obcutka da si storil popolnoma vse


Meni se zdi to osnovna napaka, ki jo pocnemo vsi. Da cakamo do takrat, ko je ze zelo pozno. Pa nisem mnenja, da je klasicna medicina/veterina nujno slaba. Sem pa precej prepricana, da se jo zlorablja. Da pretirana uporaba 'zdravil' vodi v zacaran krog bolezni, sibkega imunskega sistema ... Antibiotiki in sinteticni kortizoni so odgovor na vse, posledice pa vse preveckrat grozljive.


Citat
Čisto tako me zanima ker ne vem ali bi homeopatijo lahko uvrstila k bioterapiji ali ne.
Kaj pa homeopatija? Ljudje jo s pridom uporabljajo in moram reči da dosega vidne reultate-lastne izkušnje. Se jo da tudi pri psih? Je za zdravljenje psov sploh primerna?  Res nimam pojma ali sodi to sporočilo k tej temi pa vendar, kaj mislite?


Homeopatija je eden od holisticnih pristopov k zdravljenju tako kot bioterapija, akupunktura, zelisca, kriokirurgija pa se in se. Zdravi po principu 'podobno zdravi podobno'. Tako na primer kofein v velikih odmerkih povzroca nespecnost, oslabljen pa naj bi pomagal proti njej. Pri psih se jo veliko in uspesno uporablja, sploh Francija, Anglija, Nizozemska, Ceska, Avstrija, Nemcija.


Citat
solska medicina (veterina) in zdravila v glavnem odpravljajo simptome - kar je v mnogih akutnih primerih se kako pomembno (kak zlom npr.), ne pa vzrokov. sicer pa nisem preprican, da ta diskusija spada na mojpes.net.
da bioterapija ne more skodovati, s tem se pa ne strinjam, ampak le za to, ker ni vsak bioenergetik tudi res bioenergetik.
veterinar je v vsakem primeru solan in ima svojo diplomo (naj bo dober ali manj dober).
pri takozvanih alternativnih metodah, pa je vcasih kar tezko lociti, kdo kaj zna in kdo si je diplomo kar sam napisal.
sam poznam "reiki-mojstre", ki so to postali v treh vikendih
kdo bi sel k zdravniku, ki je svoje "znanje" pridobil v treh vikendih?


Vse tole res ne pase cisto pod temo o bioterapiji, tako da bi bilo morda smiselno odpreti kaksno o holisticni veterini, se mi pa zdi, da ne cisto klasicni pristopi k zdravljenju se kako pasejo na mojpes.net. Vedno vec je interesa za te stvari, kar je pri katastrofalnem zdravstvenem stanju pasje populacije cisto razumljivo. Nekaj ze ne more biti v redu.

Vecina holisticnih veterinarjev ima za seboj klasicno solanje in so tekom svoje prakse prisli do zakljuckov, da s klasicno izobrazbo lahko naredijo bore malo oz. premalo. Holisticne metode niso tako enostavne in v studij le-teh je vlozenega kar precej truda in casa, tako da jih s tega stalisca res ne gre omalovazevati. Jaz imam do teh, ki so se odlocili nadaljevati izobrazevanje nekako vec spostovanja, kot do tistih, ki so koncali faks in se zabubili v eni ambulanti, povsem odmaknjeni od stroke in napredka.


Kar pa se tice same bioterapije, moja Grammy jo obozuje. In ce ji Martin v dobre pol ure temperaturo zbije za skoraj celo stopinjo brez tablet, injekcij in podobnih jajc, sem jaz zadovoljna, ona pa tudi. Ce ji po dveh tarapijah pozdravi mucinozo, sva tudi zadovoljni. In ce mu mali vrag na cetrti terapiji zaspi v narocju, tudi. In zato se mu se enkrat od srca zahvaljujem.

Za konec pa se citat, ki ga veckrat uporablja Martin Goldstein, vodja klinike Smith Ridge, ene najuspesnejsih holisticnih klinik v ZDA:

Disease is an
absence of health,
and vice versa:
health is
an absence of disease.
But health was
here first!


Lp, Mojca


Pozabila napisati, da naj bi po podatkih na internetni strani imeli v slovenskem homeopatskem drustvu med svojimi clani tudi veterinarje. Gospod, ki je zadolzen za dajanje informacij, je trenutno na dopustu, se pa vrne konec avgusta in takrat sporocim kako in kaj.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #21 : sreda, 30.07.2003 : 20:58:06 »


Peibie a lahko vprasam, kaj je to mucinoza, nisem se slisala za to bolezen.  

                 lp erika
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #22 : četrtek, 30.10.2003 : 09:51:58 »

Erika, mucinoza te naj pri tvojih dogicah nic ne skrbi.  Wink

Mucin je gosta in lepljiva snov v kozi, ki pomaga lepiti skupaj rane. Shar peiji je imajo izjemno veliko, zato se jim rane blazno hitro celijo (pod 5 cm jih niti ni treba sivati). Vcasih pa imajo tega mucina malo prevec in takrat se nabere v take grozdaste bunkice. Motece so samo z estetskega vidika, pes pa zaradi njih nima kaksnih tezav. Po mojih izkusnjah se pojavijo predvsem pri vecji aktivnosti koze, recimo menjavi dlake, ali pri psicah pri vecji hormonski aktivnosti, recimo po gonitvi, med namisljeno brejostjo, kar pa je spet povezano z menjavo dlake, saj znajo shar peijke takrat odvreci dlako.

Lp, Mojca
Logiran
icey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #23 : nedelja, 09.01.2005 : 16:42:07 »

Ojla!

A lahko malo osvežim tole temo?
Kako lahko bioterapija pomaga psu s kroničnim vnetjem mehurja-ko ne pomagajo niti antibiotiki? In kako v tem primeru izgledajo terapije?

Hvala za odgovor!
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #24 : nedelja, 09.01.2005 : 17:22:16 »

V takih primerih se ojaca imunski sistem, da se telo samo zacne boriti proti vnetju (laicno povedano). Direktno pa se vpliva tudi na sam mehur, da se vnetje, ko je v aktivni fazi, zacne umirjati. Potem pa vlogo prevzame imunski sistem. Pri kronicnih obolenjih je skoraj vedno potrebno vec zaporednih terapij. Pod eno terapijo se smatra stirikraten obisk v stirih zaporednih dneh. Naenkrat traja od 10 minut, pa tudi do 3/4 ure, odvisno od razlicnih dejavnikov. Potem se naredi premor (14 dni, 3 tedne ali 1 mesec) in se spet ponovi 4x zaporedoma v 4. dneh.
Nikoli pa med bioterapijo ne priporocamo opustitve veterinarskega zdravljenja, kajti bioterapija je dopolnilna pomoc telesu.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #25 : ponedeljek, 10.01.2005 : 08:37:08 »

Dani!
Zanima me, če imaš kakšne izkušnje oz. si že slišala kako bioterapija deluje pri epileptičnih napadih!? Je uspešna? Smiley
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 10.01.2005 : 09:44:13 »

Oks, nisem Dani ampak lahko malce prišepnem zraven. Družinski prijatelj ima sina, starega 5 let. Epileptični napadi so bili tako hudi, da so prizadeli možganske celice. Fantek je predlansko leto začel obiskovati Domančiča in v dveh letih je imel samo 2 lažja napada.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #27 : ponedeljek, 10.01.2005 : 10:13:56 »

hmmm...torej zgubiti nimam ničesar, če probam še bioterapijo?Kako pa izgleda ta terapija...pridem s psom tja...in kako naprej. Nekje sem zasledila, da je brezplačna. To res drži? sram
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #28 : ponedeljek, 10.01.2005 : 11:27:23 »

oks: tudi z epilepsijo imamo izkusnje, pri ljudeh in pri psih. Stanje se mocno izboljsa, po rednih ponavljanjih terapij vecinoma psom ni potrebno vec jemati zdravil (seveda se je o ukinitvi prej potrebno posvetovati z veterinarjem). V nekaterih primerih se napadi nikoli vec ne ponovijo, v nekaterih pa se ponavljajo samo se izjemoma ali v zelo dolgih razmakih, praviloma pa so veliko blazji.
Pri nas se drzimo Domancicevih navodil, da so terapije brezplacne. Uporabniki nagradijo terapevta po lastni presoji in na svoj nacin. Najvecja nagrada je vedno izboljsanje bolezenskega stanja ali popolna ozdravitev cloveka ali zivali.
Za terapije se je potrebno predhodno narociti na 041 683 411.
S psom je treba priti 4x zaporedoma v 4. dneh. To se smatra za eno terapijo. Tudi pri epilepsiji jo je treba ponavljati nekaj casa v rednih casovnih razmakih - na 14 dni, na 1 mesec - odvisno od tezavnosti stanja.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #29 : ponedeljek, 10.01.2005 : 14:57:16 »

Ojla!

A lahko malo osvežim tole temo?
Kako lahko bioterapija pomaga psu s kroničnim vnetjem mehurja-ko ne pomagajo niti antibiotiki? In kako v tem primeru izgledajo terapije?

Hvala za odgovor!
Moja prijateljica je imela NO, ki je imela kronicno vnet mehur. Dajala ji je vsak dan 2 dcl koprivivega caja po brizgi in se je stanje lepo popravilo. Kopriva pri ledvicah in mehurju dela cudeze. poskusi se ti.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines