mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:07:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrbtenica-težave pri hoji  (Prebrano 42049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : petek, 27.05.2005 : 22:39:50 »

Geri in Andi obvestita nas, kako je šlo pri veterinarju in kakšno diagnozo bodo postavili...Jaz upam da je vse ok...

Andi, sem skoraj prepričana da če bo kdo, bo Matko znal pomagati Brinu... Wink

Držimo pesti za oba kosmatinca!!!

LP,
Diana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : sobota, 28.05.2005 : 11:12:20 »

Andi, vas pa se drzi smola! Tongue Drzim pesti, da bo Brin pobalin cimprej ok.
m.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #17 : sobota, 28.05.2005 : 13:41:19 »

Mel.. ta veterinar ni "naš" veterinar ampak ga samo nadomešča ko je na dopustu. Je pa res nula v primerjavi z Jurešem. Sem pa jo raje peljala k njemu kot da bi čakala na drugi teden- no očitno itak nima pojma! "Naš" veterinar se z dopusta vrne drugi teden, upam da bodo rezultati testov takrat že in bo on še enkrat pregledal Kajo. Bom poročala ko dobimo rezultete kako naprej...

Lp, Mojca

Psa pelji v Ljubljano k prof. Zorku v Mestni Log in ne dovoli, da šarajo po njem modeli iz Sežane, ki niso ortopedi. Psu je treba slikat hrbtenico in če ne bo nič pokazalo, narediti še kontrastno slikanje. Pa vse teste na erlihijo in borelijo... predvsem pa naj shujša, bolje, da je prelahek kot malo močnejši...
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #18 : sobota, 28.05.2005 : 13:45:49 »

Geri, je kaj novega pri vas?

Mi preživljamo pravo nočno moro doma. Včeraj, ko sem prišla iz službe, sem našla Brina sredi dnevne sobe, stal je čisto zgrbljen, očke pa tako žalostne. Ko sem pritekla k njemu ni niti zamigal z repkom, skušala sem ga premakniti, pa ni mogel narediti niti koraka ampak je padel na tla in cvilil. Seveda smo se takoj odpeljali v Ljubljano na kliniko, kjer so rekli, da ima prehodno koliko in da naj počiva. Res je, da se je med vožnjo stanje malce izboljšalo, vendar je hodil čisto počasi, noge so se mu tresle in bilo je videti, da ga boli. Ker ima velikokrat črevesne težave, smo tudi tokrat vse pripisali temu. Ko smo prišli domov je šel normalno na wc, tudi hodil je bolj hitro, vendar ko se je hotel povaljati na travi je zatulil in ni se mogel več dvigniti. Takoj sem poklicala dr. Matkota v Topolščico (hvala bogu za dežurstvo), ki je svetoval takoj Aspirin 500 in počivati do jutra. Zmenjena sva, da se zjutraj slišiva po telefonu, če bo potrebna operacija. Na srečo je bilo vse ok, ponoči sem mu sicer morala dati še 2 Aspirina, ker ga je zelo bolelo. Zdaj že cel dan spi, pri vstajanju mu moram pomagati tako, da mu dvignem zadnji del. Naročena sva v sredo da opravi nevrološki test in slikamo hrbtenico. Do srede pa seveda strogo mirovanje, kar se mi zdi pri Brinu skrajno nemogoče ampak bomo stisnili zobke.

Nikoli se ne neha...

Andi, ČE MU BOŠ DAJALA ASPIRIN, MU BOŠ SKURILA ŽELODEC! Pol se pa pripravi na težave. rews me čudi, da ti je matko svetoval aspirin?! Men tole malo spominja na Hernio disci. Daj mu raje Rymadil, saj ima isto funkcijo pa še na gibalni aparat deluje vzpodbudno, kar aspirin ne.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #19 : sobota, 28.05.2005 : 13:48:46 »


  Kaj je novega z Brinom? Undecided
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 28.05.2005 : 16:24:33 »

Skurila želodec? Matko ni tega nič omenil, ko sem ga vprašala če je lahko Lekadol (drugega nisem imela doma) je rekel, da samo Aspirin 500 1 tableto za 38 kg. Do srede pa naj mu ga dam po potrebi. Sem šla od soseda do soseda fehtarit za tablete, ker je bilo pozno zvečer. Hvala bogu za sirtaki, da se je usedla v avto in bila v 15 min pri meni. Apetit ima normalen in nič ni bruhal, tako da upam da mu ne bo udarilo na želodec. Je pa tudi on prvo izpostavil hernijo in še nekaj drugega.
Stanje se je malce izboljšalo, čeprav mu pri dvigovanju še vedno pomagam. Bomo videli kaj bo rtg pokazal.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #21 : nedelja, 29.05.2005 : 01:06:21 »

Meni je kolegica veterinarka strogo prepovedala dajati aspirin psu, saj je lahko več odmerkov smrtnih. Zelo agresivno za pasji želodec, Lekadol je veliko boljši, Naklofen tudi ni priporočljiv, a bi bil za hrbtenico idealen. Zakaj ne dajaš Rymadila? Ima vse lastnosti aspirina in je za gibalni aparat odličen. Če bi bila hernia, bi zdaj imela psa že paraliziranega, tam nimaš dosti časa do operacije... Vsekakor takoj v ponedeljek na RTG hrbtenice. Tablete proti bolečinam daj samo na poln želodec. Naj miruje. Mogoče si je le nategnil kako vez , pri kakem gibu. Upam, da ni spondiloza. 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : nedelja, 29.05.2005 : 07:38:24 »

Andi, glede na Brinove kronične težave s celotnim prebavnim traktom, bi ti tudi jaz Aspirin resno odsvetovala...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 29.05.2005 : 14:03:07 »

Punce, hvala za nasvete, vendar ob 10h zvečer ni bilo druge možnosti kot Aspirin ali Lekadol. DR. Matko je rekel, da se pri herniji pogosto zgodi, da bolečina po določenem času(urah) mine, prav zato pa sva bila zmenjena zjutraj, da se slišiva. Če se bo pred sredo "napad" ponovil bomo šli hitro v Mestni logk dr. Zorkotu, čeprav bi raje počakala na Matkota.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : ponedeljek, 30.05.2005 : 12:05:36 »

Če si prisiljen psu dati aspirin ( v kratkem času običajno sicer ne naredi neke škode, samo doze ne smeš prekoračiti, dolgotrajno dajane pa ima lahko hude posledice) mu lahko daš prej kakšno sredstvo za zaščito želodčne sluznice.
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 30.05.2005 : 19:25:45 »

Naš 2 letni No (rodovniški) ima diagnozo displazija kolkov D1 z brstenjem in okvara hrbtenice, priščipnjen živec zaradi zamika vretence(spuščanje No v preteklosti). Bili smo pri dr. Zorkotu v Mestnem logu, v pon. imamo kontrolo, jemlje Rimadyl, priporočil nam je operacijo hrbtenice, s kolki je pa tako, da ne menjajo dokler pes lahko hodi. Naš kuža je začel šepati, najverjetneje je zaenkrat to posledica hrbtenice, tako, da bi bila ta operacija nujna. Večina vas hodi k dr. Matkotu, kakšne izkušnje z Zorkotom? Kakšne izkušnje z operacijo hrbtenice, kolkov pri toliko ali več let starem psu? Pri mlajših naj bi bile operacije lažje, vsaj kolkov, ker naj bi jim lomili hrbtenico. Kako to, da je bila operacija kolkov pred leti okoli 400 000 sit, zdaj pa je dražja, za oba kolka miljon dvesto, zakaj sedaj več?

No pa še dobišem od današnjega pregleda po enem tednu jemanja Rimadyil in kontroli pri dr. Kuža ne več šepa, čet tri tedne imamo kontrolo, operacija bo nujna, samo takrat, ko bo začel drsati, to pa je odvisno od psa do psa Hvala
Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #26 : torek, 31.05.2005 : 09:11:33 »

55
Sama nisem bila nikoli pri dr. Zorkotu. Sam koliko sem videla po forumih je tudi dober ortoped. Se mi pa zdi, da si mogoče v dvomih, če si se odločila za pravega (mogoče se motim). Če ti to ne, da miru pa pojdi še do dr. Matkota in  se posvetuj še z njim. Sej za izgubit nimaš kaj, mogoče par SIT. Wink

vse naj tvojemu kužku

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : torek, 31.05.2005 : 09:15:47 »

A ste zraven Rimadyla dobili kaksen listek (stranski ucinki, uporaba itd.)? Je veterinar naredil kaksne teste (biokem. npr.) preden je predpisal Rimadyl?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #28 : torek, 31.05.2005 : 09:25:45 »



Zakaj testi Nanook? Je kaj takega na kaj bi morali biti pozorni pri jemanju Rymadila?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : torek, 31.05.2005 : 11:09:00 »

erika, ne da se mi iskati po temi in se enkrat brati vseh linkov http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=3684
tukajle je malo vec o stranskih ucinkih in o tem kaj lahko, cesa ne in kaj bi morali...
m.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines