mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:02:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Staffordka ne mara psov
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Staffordka ne mara psov  (Prebrano 16048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 19.10.2009 : 09:42:05 »

Tudi jaz sem pomislila na to, da je precej dominantna že takoj, ko je Staffika napisala, da morajo psièko vsi obiski èohati, ker jih drugaèe kar ne pusti iz šap...
Dobesedno isto je bilo z rotweilerko od mojega dedija. Da si jo moral obvezno èohat, èe si sluèajno nehal, je takoj sunkovito glavo dvignila in dominantno zagodrnjala, vedno se je morala prva èez vrata zrinit, okupirala je kavè, posteljo, celo renèala je na dedija, ko se je hotel uležat zraven... niè kaj prijetno ne.  Shocked  V bistvu je imela glavno besedo v hiši.
Nimam pa lastnih izkušenj z bolj dominantnimi pasmami in ne vem, v kolikšni meri se da to prepreèit.

Moja drugače nič ne godrnja, če nehaš. Malo te še pogleda če ne gre pa stran. Ni tako, da bi te silila, hotela sem povedati, da se kar ''ponudi'', če kdo pride na obisk. Ker tudi, ko leži na moji posteli in če se jaz uležem zraven, se premakne ali pa gre stran.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #31 : sobota, 12.12.2009 : 23:37:59 »

Tudi jaz imam eno vprašanje.

Danes je k nam prišla prijateljica iz Rusije (pri nas bo 14 dni) s seboj pa ima svojo psičko in pa mladiča starega 2 meseca.

Ko sem spoznala psičko in mojega Mikea je bilo vse ok, z Megy tudi (čeprav je lajala in jo zraven lizala...). Bili so skupaj v ograjenem prostoru seveda pod nadzorom in bilo je vse ok.

Kasneje pa sem psičko dala v drug prostor in prinesla mladiča. Oba Mike in Megy sta ga že na daleč zelo čudno gledala in cvilila. Prijatelj je prijel mladiča jaz Mikea in dala da ga povoha in mislim da bi ga ugriznil (je šavsnil proti njemu ampak sem ga takoj dala stran.)

Zdaj pa nevem zakaj je to naredil? Do zdaj nikoli ni pokazal kakšne agresije, edino kar ne mara so TUJE mačke, do naših je ok.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #32 : ponedeljek, 14.12.2009 : 19:32:17 »

Nimajo vsi psi radi mladičkov, nekateri so do njih še bolj agresivni kot do odraslih. Ne vem zakaj je tako, morda bi o tem kaj več povedal kdo, ki je bolje podkovan. Zelo pazi na mladička in ga  ne združuj z njima.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #33 : ponedeljek, 14.12.2009 : 20:34:36 »

Jih ne mislim več.

Čudno mi je zato, ker do sedaj ni bilo problemov z drugimi psi.

Z psičko pa se oba super razumeta in so tudi skupaj a le ko je kdo zraven.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Staffordka ne mara psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines