mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:27:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tableti pred cepljenjem!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tableti pred cepljenjem!  (Prebrano 19622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« : torek, 24.05.2005 : 22:20:44 »

Lp, mene zanima koliko časa pred cepljenjem mora dobiti pes tablete (npr. za steklino) Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : torek, 24.05.2005 : 22:28:10 »

Lp, mene zanima koliko časa pred cepljenjem mora dobiti pes tablete (npr. za steklino) Huh
Ponavadi kakšen dan ali dva.

Lp jana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #2 : torek, 24.05.2005 : 22:35:59 »

Kaksne tablete, za zajedalce? Res dan ali dva prej? Nam jih veterinar vedno da po cepljenju Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : torek, 24.05.2005 : 22:44:43 »

Kaksne tablete, za zajedalce? Res dan ali dva prej? Nam jih veterinar vedno da po cepljenju Huh
Jap, proti zajedalcem. Da se pes očisti zajedalcev, da cepivo bolj prime.

Ja, saj jih mi tudi dobimo skupaj s cepljenjem stekline. Ampak psu je pa tablete potrebno dati pred cepljenjem Wink

Lp Jana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : četrtek, 26.05.2005 : 18:03:45 »

Ja tudi nam je rekel najboljše kakšen dan pred celjenjem ali pa takoj na tisti dan ko jih dobiš torej na dan cepljenja je tudi še dovolj!
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #5 : sreda, 14.09.2005 : 06:19:28 »

Vem, da mora pes pred cepljenjem dobiti tablete za razglistenje. Zanima me, če jih mora redno dobivati tekom leta- Atos je dosedaj dobil tri v 4 mesecih (3 krat cepljen), pa me zanima kako naprej Huh
Lp, Urša
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #6 : sreda, 14.09.2005 : 08:52:29 »

Meni je rekla veterinarka dva, tri dni pred cepljenjem. Pred vsakim cepljenjem. Moj Kal je bil že 4x cepljen (ima 10 mesecev) pa sem mu vsakič dala tabletko - oz. četrt, glede na kilažo. In me je tudi veterinarka vprašala, če sem mu dala kaj za razglistit. Prvič mu nisem dala, pa me je poslala domov.
lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 04.02.2006 : 15:53:03 »

dajem se tukaj isti post, ker tistega pri veterinarjih nekateri ne vidijo (Jana, če ne smem, pa zbriši):

Imam dosti slabo izkusnjo z določeno veterinarsko ambulanto z Gorenjske (verjetno Gorenjci vedo katero) in bi jo rada delila z vsemi, ker se mi zdi, da bi moralo čim več ljudi vedeti, h kakšnim veterinarjem vozimo naše kužke.

Imam 3,5 mesecev staro psičko. Pred novim letom smo jo peljali na zgoraj omenjeno veterinarsko ambulanto, da bi jo razglistili. Ko sva prišle, nama je dala ampule Stronghold in rekla, da ampule učinkujejo za zunanje in notranje zajedalce. Dvakrat sem vprašala, če je tudi za gliste, ker sem najprej prišla samo po tabletko. In so pritrdili. V redu. Pač neka (za mene) nova stvar in če oni rečejo, da učinkuje, potem že mora biti tako. Naslednji dan sem klicala na veterino, da se še enkrat prepričam o tem, če Stronghold učinkuje proti vsem notranjim zajedalcem (na forumu sem prebrala, da to ni res pa tudi vzrediteljica mi je rekla, da ne ve, če je to res). In so pritrdili, da je res. Pa sem si spet rekla, da, če oni rečejo, da je res, potem mora biti. Potem je prišel datum za ceplenje proti pasji kugi. In greva v isto ambulanto in naju vpraša, če je razglistena. Veterinarju razložim, da je dobila Stronghold. In je rekel, da je v redu in jo cepil. Psica je po cepljenju dobila hudo drisko in smo jo zato peljali na Veterino v Domžale, ker je kar je pač bližje. Veterinar tam naju je vprašal, če je dobila tabletke proti glistam in ko sem rekla, da je dobila Stronghold, me je kar malo grdo pogledal in rekel, da Stronghold ne učinkuje proti nekaterim glistam. Psica je  tam dobila še enkrat Stronhold in tabletko proti glistam (to je bilo v torek). Danes zjutraj sem na moje veliko presenečenje dobila v kakcu ostanke gliste (meni se je zdela ogromna). Torej je bila psica cepljena brez da bi bila razglistena...

V glavnem, sem jezna ina razočarana nad določeno ambulanto. Pa sem trikrat vprašala pa vsakič je bil drug veterinar (ali kdorkoli se oglasi na telefon) in vsi so rekli, da Stronghold učinkuje za vse notranje zajedalce. To so zame osnove veterine (bi morala vedeti tudi jaz. Ker nisem, sem vprašala njih) in če tega ne obvladajo...

V ponedeljek jih še pokličem, da slišim, kaj imajo za povedati, potem pa mene in mojih psov ta ambulanta ne bo več videla.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #8 : sobota, 04.02.2006 : 16:07:12 »

Živjo!

Pes naj bi preventivno dobival tbl proti glistam vsake 3 mesece. Ne samo ob cepljenjih.

LP
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 04.02.2006 : 16:11:11 »

Kako bi bil lahko pes razglisten na 3 mesece, če je zdaj stara 3,5 meseca (sem napisala starost v postu)?

Psica je bila prvič razglistena že v leglu. Drugič bi morala biti 28.12. in takrat smo šli po tabletke, dobili pa Stronghold namesto njih.

Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #10 : sobota, 04.02.2006 : 16:25:25 »


Vsake tri mesece velja za kasneje v pasjem življenju. Ko je pes odrasel.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 04.02.2006 : 16:47:05 »

Sem mislila, da je bil post odgovor na mojega...  Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #12 : sobota, 04.02.2006 : 16:48:13 »

Kakor je meni znano je Stronghold  učinkovit proti notranjim zajedalcem - srčne gliste, katere pes dobi od komarjev. Tako, da za razlistanje to ne pride v poštev. Meni so tud veterinarji svetovali, da mora dobiti tablete vsaj 2-3 dni pred cepljenjen, ker naj drugače cepivo ne bi prijelo, če bi imela kake zajedalce.  Sem pa dala moji preventivno tablete tri mesece po zadnjem cepljenju in tako bom delala tudi vnaprej, ziher je ziher Grin....lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 04.02.2006 : 16:50:49 »

Ja, to zdaj vem... Na navodilih pa itak vse tako strokovno piše, da jaz ne razumem kaj preveč in sem se zanašala na veterinarje.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #14 : sobota, 04.02.2006 : 17:04:25 »

Ja žal vsi veterinarji očitno ne vedo tega, pa so ti kar neki dal in trdil, da je to tud za razglistanje, očitno niso dovolj poučeni  Sad.. Mene no moje Aske tam pač ne bi več videli v takem.   
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Tableti pred cepljenjem!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines