mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:39:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55316 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #225 : četrtek, 05.10.2006 : 07:02:21 »

Brez heca, smo imeli tudi eno tako, ki je s kolesom peljala na sprehod svoj trop "civavic". Ni slo za civave no, ampak za mesancke, zelo majhne. Najvecji je bil priblizno za 2/3 tibetanskega terierja. Meni je slo tako na smeh, ko se je vseh kajpavem (dvomestno stevilo definitivno) zapodilo vanj, vsi so bili spusceni seveda, cel trop. Grin Kaj se je kasneje zgodilo z njimi, ne vem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #226 : četrtek, 05.10.2006 : 07:15:07 »

malo  off topic. Cheesy
....jaz bi  zadnjič  kmalu  umrla  od  smeha.
Tista  babura  iz  naše vasi , ki ima  enega  pičipokija(  tistega  ki  sem ji  ga  jaz  v  potok  brcnila)  ima sedaj  še  enega..... 
In  ta  novi je    še bolj  korajžen  kot  un  tastar (  un  jih je  že  tolikokrat  fasal  , da  mu je  že  malo  ego  padu... hehe ).
In zadnjič  šetka  po polju...  normalno  oba  spuščena.  (  jaz  sem jih  pa gledala  iz  vrha  hriba)...  in " pičipokita"  šnufata  in  šnufata...  kar  na  enkrat  pa  maček(  res  mačurina  taprava-  tak  rdeč Grin)  sred  polja......  Ko je  maček  zajagal  una  dva  miniaturca Grin Grin...  vsak  v  svojo  stran  sta    tekla  in  cvilila....  babura  pa  tud(  in  to  kakšne  krike  je  spuščala Shocked Grin...  ko  pavijan  Grin).
In  sedaj po  celi vasi  trobi,  da je  njena  psa  stekla  lisica  napadla Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #227 : četrtek, 05.10.2006 : 07:17:34 »

Upam, da so cepljeni. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #228 : sobota, 14.10.2006 : 11:08:28 »

Citat
Ne razumem, zakaj tako zelo poudarjas, da gre za "javno cesto". Pa kaj potem?

Že spet "ne razumeš" ničesar od tistega, kar ti ne ustreza razumeti. Cesto poudarjam, ker ti govoriš o gozdu, kamor pa jaz nikoli nisem šla. Kjer se sprehajam, gozda sploh ni. Zato ga v postu nisem omenila in vsak dobronameren bralec bi to opazil. To sem poudarila že prejšnjič, ti pa spet in spet o gozdu. S tem si dokazala, da nisi dobronamerna. Iskala si nekaj, na kar bi se obesila in s čimer bi dokazala, da imaš "prav". To je nezrelo in patetično že nasploh, za skrbnico rubrike pa še posebej.

Zato omemba števila tvojih postov. Tudi če ne bi bila skrbnica rubrike, bi pri svojih tako številnih izkušnjah na forumu lahko imela bolj odrasel in manj pikolovski odnos. S svojim drobnjakarskim cefranjem sleherne moje besede si pokazala, da meniš, da je tvoje mnenje pomembnejše in pravilnejše, ter da se lahko spraviš na nekoga samo zato, ker si skrbnica. Ali pa ker ne misli tako kot ti. Noben drug forumaš ni odreagiral tako, pa gotovo niso vsi proti lovcem, zato se lahko kot skrbnica zamisliš nad svojim ravnanjem. 

Menim, da je forum tu zato, da povemo svoje mnenje. Jaz sem nestrpna do lovcev, ti si pa nestrpna do forumašev v rubriki, za katero skrbiš. Pa še zamegljuješ debato o glavni temi, ker skušaš predstaviti, kot da sem pomembna jaz, kje se sprehajam, kolikorat na dan, koliko psov imam in podobno. To ni predmet te teme - žalostno, da te moram na to opozoriti jaz, nepopolna in nesposobna lastnica psov. A čeprav najdeš kup očitkov (kdor išče, ta najde!), to ne spremeni dejstva, da pobijanje živali ni OK, čeprav trenutno še obstajajo zakoni, ki to dovoljujejo.

Pobijanje je celo del problema, ki ga forumaši obravnavajo(mo) že v drugih temah: da številni ljudje nimajo pravilnega odnosa do psov, da ravnajo z njimi, kot da so stvar ali še huje ... Ali ne velja to tudi za celoten živalski svet? Kako bomo pa dosegli lepši odnos do psov in mačk, dokler bomo pustili, da druge živali se pa lahko legitimno pobijajo in da je to celo neke vrste šport? In če se bodo celo skrbniki na forumu raje spravljali na ta stavek ali ono besedo drugega forumaša, namesto da bi se spravili nad problem?

Cesto pa poudarjam tudi zato, ker cesta ni lovski revir in mi nima lovec tam kaj ukazovati.

Citat
In zakaj kar naprej neke primerjave ala "a lovskih psov in avtomobilov se pa divjad ne boji"? Pa koga briga, a se divjad tega boji, saj vendar govorimo o spuscenih psih, ane.

Primerjave zato, ker lovski psi, ki divjad preganjajo (in lovci, ki jo nato ubijejo) tisti, ki prestrašijo divjad, ne pa jaz, ki po cesti hodim mimo in jo včasih od daleč vidim. In ker se je neetično, kot počnejo to lovci, na videz zavzemati za dobrobit divjadi (češ, sprehahjalec s psom jo bo prestrašil), potem pa divjadi sam delaš še veliko hujše stvari.

Fino bi bilo, če bi Damayanti objavil še kakšne slike pobite divjadi s strani ljudi. Seveda so tudi tele slike grozne (čeprav za zdaj nismo zasledili dokazov, da je to ravno delo kakšnega psa, kajneda), ampak še bolj grozno je, da to počnejo tudi t.i. "ljudje". S puškami in posebej treniranimi lovskimi psi. Ob to se pa nihče ne obregne. Tudi ti ne, Nanook. Nasprotno, še reklamo delaš, kako je fino pri lovcih in s tem si res dokazala neverjetno zrelost. In humanost. Zato mi odgovori: je pobijanje divjadi zate grozno samo, če to naredi pes?

Pa eno vmesno vprašanje lovcem: logično je, da radi zbirajo slike divjadi, ki jo je (domnevno) ubil pes, ker s tem odvračajo pozornost od pravega problema, pa še lažno predstavljajo, da jih za živali "skrbi". Zato me čudi, da takih slik ni več in da vedno gledamo samo ene in iste dve ali tri. Čeprav lovci gotovo vestno poslikajo vse tisto, kar niso pobili sami.

Zanimivo bi bilo primerjati, koliko živali na leto pobijejo lovci, koliko pa psi. Žal pa tega seveda noben lovec ne bo dal od sebe.

No, puška ali pes - v obeh primerih je kriv človek. Jaz obsojam oboje. Ti, Nanook, pa obsojaš, da hodim s psi po makadamski cesti, da nisem šla domov k lovcu preverjat glede rogov na steni, da številčim i.pd. ter vodiš o tem dolge debate. Tudi prav. Si se pač odločila, da ti je to pomembnejše od pobijanja živali s strani lovcev in njihove hinavščine, da jim gre pri tem za dobrobit živali. Vsak lahko sam odloča, kaj mu je pomembno v življenju. S tem pa tudi pokaže, kdo in kaj je.

Citat
Ne vem kako skrbis za pse in me ne zanima. Mene zanimajo divje zivali v gozdu in vznemirjanje teh na racun "razdivjanja" psov.

No, tule si se sama postavila na laž. Če te ne zanima, kako skrbim za pse, kaj se potem vtikaš v to, koliko jih imam, kolikokrat jih sprehajam ... Govoriš celo o tem, da bi jih morala oddati! Ter kar takole na daleč in pavšalno razsojaš, da je moja odločitev o posvojitvi dveh brezdomčka "napačna", pa nimaš najmanjšega pojma o tem, kako zanje v resnici skrbim. Kdor me pozna, že ve. Moj veterinar tudi. Tebi pa ne bom polagala računov in se s takim pokroviteljskim nastopom samo smešiš.

Z njim pa tudi pokažeš, zakaj je visenje na forumih tvoj hobi. Ker v resničnem življenju takšnega vmešavanja in pravičniškega razsojanja nihče ne tolerira. Na forumih je pa vsak zelenec lahko kavbojc.

Meni ne pride na misel, da bi ti odrejala, kaj počni s svojim psom in kolikokrat, ali pa da ga oddaj. Kdo ti daje pravico, da ti to odrejaš meni, ki me nisi nikoli videla? Sama si pa občutljiva že, če omenim, koliko postov imaš.

Laž je tudi, da te zanimajo divje živali v gozdu. kajti proti lovcem nisi še nobene rekla. In ker zate pobijanje s puško, divje preganjanje s psi (kajpak treniranimi in lovskimi), zalezovanje v posebej za to postavljenih opazovalnicah in organizirane plenilske gonje, čemur pravijo celo šport, itd. ni vznemiranje. Razdivjanje ljudi v gozdu je OK, sprehajanje ljudi in psov po cesti pa ne. (Jaz svoje pse 'zlaufam', torej razgibam, ne pa 'razdivjam'). Ti pač misliš tako, ni problema. Problem pa nastane, ker misliš da se lahko spraviš na vsakega, ki ne misli kot ti. 

Citat
Kar se pa tice tvojih zdravstvenih tezav-me ne zanimajo, niti malo. Vseeno mi je, zakaj psov ne mores imeti na povodcu. Pac, pravis da jih ne mores. Sama sem mnenja, da so spusceni lahko edino psi, ki jih imajo lastniki pod kontrolo.

Mene pa ne zanima, ali te zanimajo. V življenju se stvari pač spreminjajo in hotela sem povedati samo to, da sem odgovorno sprejela v svoj dom in svoje življenje tri pse ter da to ni bila nobena napaka. Ti pa neodgovorno in zlonamerno iz tega izpeljuješ, da če jih ne morem imeti na povodcu, to avtomatsko pomeni, da jih tudi nimam pod kontrolo. Ali sodiš morda po sebi in po svojem psu? Če imaš ti lahko psa pod kontrolo samo, če ga imaš na povodcu, bi pa mogoče ti morala razmisliti o napačni odločitvi in oddaji.

Da te bodo moje zdravstvene težave zanimale, ne pričakujem že zato, ker tebe ne zanima še tisto, kar bi te moralo. Recimo korektno in kakovostno vodenje tele rubrike.

Moji psi ostajajo striktno ob meni in ne preganjajo divjadi. Včasih planejo iz šavja ob potoku ptice in kužki stečejo za njimi. Ko jih pokličem, se pa takoj vrnejo. Ne zapodijo se iz krvoločnosti ali napadalnosti, temveč ker so v mestu preganjali golobe in se jim je dobro zdelo, da jih preženejo in so potem oni "taglavni". Med golobe so zato vedno pritekli igrivo, s poskakovanjem ki spominja na mladega kozlička in ki ga vsak psičar dobro pozna. Ja, ja, saj vem, vse to te ne zanima. (Ne razumem le, zakaj potem moje poste, v katerih te nič ne zanima, bereš?)

Ne zanima te očitno tudi problematika že zdaj prenatrpanih zavetišč, če boš namreč kar vsevprek odrejala, da naj tisti, ki ne ustreza nekim tvojim predstavam, pse preprosto odda. Jaz pa menim, da bi morali nasprotno, čim več psov posvojiti in z njimi seveda odgovorno ravnati. Zase vem, da sem odgovoren lastnik, kaj pa o tem meniš ti, vidiš, pa ne zanima mene.

Pa še nekaj, veliko je ljudi, ki psov niti ne morejo kakvostno sprehajat - invalidov, upokojencev itd. Njim so včasih psi edina sreča, ki jim je preostala, edino bitje, ki jim daje toplino, morda celo razlog, da ostajajo pri življenju in skrbijo zase. Ti bi vsem tem kar prepovedala pse, kaj? No, me ne čudi, ko pa na nekem drugem mestu ugotavljaš, da psi niso koristni.

Citat
V splosnem lovstvo vznemirja divjad z razlogom, k nima s setanjem psov, zato ker ne morejo bit na striku, absolutno nobene veze.
Primerjamo jabka in hruske. Saj je oboje rastlina, res je.

Res je. In zakaj potem v temo, ki sem jo začela jaz in je jabolko, tlačiš hruške?

Citat
Pisanje po forumih pa je, recimo, moj hobi. Prostega casa je bolj malo, vsekakor pa premalo, da bi se obremenjavala s teboj. Skoda energije

Tole je le izjava na papirju, resnica pa je jasna vsakomur, ki je prebral, kako si razcefrala moje mnenje, na osnovi pooplnoma napačnih predpostavk (o stvareh, ki jih ne veš in jih ne moreš vedeti) ter celo na osnovi stvari, ki jih jaz sploh nisem pisala. Jaz govorim, da imajo lovci doma na stenah trofeje, kar je splošna resnica in o tem sploh ne more biti debate, ti pa, da jaz pri konkretno opisanem lovcu gotovo nisem bila doma. So to tiste bistvene stvari, za katere ti ni škoda časa? In ali je to morda dokaz, da se ne obremenjuješ z menoj?

Citat
nisi sprasevala celotnega ziv. kraljestva in prav tako ne mores trditi, da se te zivali ne bojijo.

Res tehtna pripomba. Ne, nisem spraševala živalskega kraljestva, ali si ga ti in zato lahko trdiš, da se me bojijo? Tiste, ki jih vidim, se pa pasejo, torej se me ne bojijo. Gotovo pa se me bojijo veliko manj kot lovcev in lovskih psov, ki jih v t.i. lovopustu, katerega so si lepo odredili kar sami, zverinsko preganjajo in brutalno pobijajo. Potem se pa še lažejo, da je njihova osnovna funkcija in razlog njihovega obstoja skrb za živali.

Kot sem že napisala, za živali naj skrbijo tisti, ki v tem, če morajo že kakšno iz zdravstvenih ali drugih razlogov res ustreliti, ne bodo videli športa.

Citat
Se pravi, je argumentacija taksna. Jaz s svojimi spuscenimi psi, ki ne morejo bit na povodcu, sigurno manj vznemirjam zivali kot pa lovci in traktorji.

Hm, res pa je, da traktorji preorjejo njive, torej so koristni, lovci pa v osnovi pomagajo pri oskrbi gozdov, ekosistema, ce zelis, in so koristni. Hm... kako pa so koristni moji psi, ki ne morejo bit na povodcu in se morajo zletat? Prav nic niso koristni.

Da, argumentacija je natanko takšna. Pozabila si pa napisati, da gre za spuščene pse, ki ostajajo z mano, na cesti, ki nikoli ne zbežijo, ne sledijo divjadi, poznajo ukaz 'skupaj', tudi ukaz "spusti", če bi bilo treba, ter obvladajo odpoklic. In še enkrat, ker to tako rada pozabiš, ki niso v gozdu.

Ne zavzemam se, da bi psi bili spuščeni, če preganjajo divjad in jih lastnik nima pod nadzorom, zato mi ne skušaj tega podtikati. Več forumašev je napisalo, da pse obvladajo tudi brez povodca. Morda torej tisto o 1% ne drži najbolj. Če bo kateri od mojih psov pokazal tendenco preganjanja in pobijanja, bo privezan. Ko bi vsaj še za lovce veljalo isto!

Oprosti, tvoja pripomba o nekoristnosti psov je res na nizkem nivoju. No, tebi je recimo pes koristen zato, da lahko o psih razpravljaš po forumih. Tudi meni so moji kužki še kako koristni. Podarili so mi veliko lepih trenutkov v naravi (to je pa moj hobi), naučili so me veliko o odnosu človek-žival, o odnosu živali v tropu, o pasji inteligentnosti in zvestobi, pa tudi o ljudeh, kot si ti. Vsak dan znova me presenečajo in so koristni tudi zaradi tega. Pri otrocih utrjujejo ljubezen do živali, jih učijo odgovornosti za neko živo bitje, lahko jih tudi varujejo. Številnim lastnikom so (netrenirani) psi rešili življenja. Imamo pa tudi izučene pse reševalce, ki ne rešujejo življenj samo lastnikom. Pa vodnike slepih itd. In že zgoraj omenjene invalide in upokojence. Da, tudi ti boš nekoč stara in morda nemočna!

Po drugi strani, koristnost lovcev-pobijalcev (odločila sem se, da bom uvedla nov izraz, ki bolje odraža naravo lovcev: lovatorji) je utvara in ne obstaja. Sem že večkrat napisala, ampak kot rečeno, ti razumeš samo tisto, kar ti ustreza: da bi skrbel za živali, jih hranil, uravnaval eko-sistem itd. ni potrebno barbarsko skupinsko lovatorstvo kot šport

Kar zadeva tvojo prijateljico, lovatorko brez puške: ko bodo vsi lovatorji brez pušk in ne bodo pobijali za zabavo ter se ne bodo več samo pretvarjali, da delujejo v dobrobit živali, ampak bodo to resnično počeli, bom pa lov(atorstvo) podpirala tudi jaz.

S tem je ta debata s tabo z moje strani zaključena. Povedala sem vse, kar je bistveno, in žal mi je vsake minute, ki sem jo potratila za razlaganje svojih stališč (kar sploh ne bi bilo potrebno, če ne bi bila tako namenoma in tako na silo napačno interpretirana). Nedvomno boš analizirala vsako pičico in spet našla obilo materiala za svoj hobi, ampak moja stališča so zdaj nedvoumna in boš lahko odslej glede njih polemizirala le še sama s seboj ali z drugimi forumovci. Pa lep pozdrav!

Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #229 : sobota, 14.10.2006 : 11:51:46 »

hipoteza: da je možno vzpostavit korelacijo ljubezen do orožja - seksualna zavrtost - nasilnost - alkoholizem - homofobija.

vprašanje: ali ima dejstvo, da je več lovatorjev moškega spola, kaj veze s potrebo po (seksualni) potentnosti, ki presega dejanske (seksualne) zmožnosti lastnika penetrativnega organa?

trivia: v ameriški državi michigan so slepi ljudje lahko lastniki strelnega orožja in imajo pravico, da se odpravijo na lov s strelnim orožjem tudi brez spremstva oseb, ki nimajo hendikepiranega vida.

mnenje: strelno orožje je v sodobnem svetu perverzija par exellence.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #230 : sobota, 14.10.2006 : 13:07:57 »

Kiki, ne vidim razloga, da bi bila tale tvoja debata z zadnjim postom zaključena. Zakaj pa, saj si tudi sama mnenja, da smo tukaj zato, da izmenjujemo svoja mnenja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #231 : sobota, 14.10.2006 : 19:18:09 »

Ne, resno ne razumem, zakaj je tako pomembno, da je cesta, po kateri si hodila, javna. Jaz imam rada gozd in gozdove, zato tudi omenjam.

Citat
S tem si dokazala, da nisi dobronamerna. Iskala si nekaj, na kar bi se obesila in s čimer bi dokazala, da imaš "prav". To je nezrelo in patetično že nasploh, za skrbnico rubrike pa še posebej.

Zato omemba števila tvojih postov. Tudi če ne bi bila skrbnica rubrike, bi pri svojih tako številnih izkušnjah na forumu lahko imela bolj odrasel in manj pikolovski odnos. S svojim drobnjakarskim cefranjem sleherne moje besede si pokazala, da meniš, da je tvoje mnenje pomembnejše in pravilnejše, ter da se lahko spraviš na nekoga samo zato, ker si skrbnica. Ali pa ker ne misli tako kot ti. Noben drug forumaš ni odreagiral tako, pa gotovo niso vsi proti lovcem, zato se lahko kot skrbnica zamisliš nad svojim ravnanjem.

Menim, da je forum tu zato, da povemo svoje mnenje. Jaz sem nestrpna do lovcev, ti si pa nestrpna do forumašev v rubriki, za katero skrbiš. Pa še zamegljuješ debato o glavni temi, ker skušaš predstaviti, kot da sem pomembna jaz, kje se sprehajam, kolikorat na dan, koliko psov imam in podobno. To ni predmet te teme - žalostno, da te moram na to opozoriti jaz, nepopolna in nesposobna lastnica psov. A čeprav najdeš kup očitkov (kdor išče, ta najde!), to ne spremeni dejstva, da pobijanje živali ni OK, čeprav trenutno še obstajajo zakoni, ki to dovoljujejo.

No, tule si se sama postavila na laž. Če te ne zanima, kako skrbim za pse, kaj se potem vtikaš v to, koliko jih imam, kolikokrat jih sprehajam ... Govoriš celo o tem, da bi jih morala oddati! Ter kar takole na daleč in pavšalno razsojaš, da je moja odločitev o posvojitvi dveh brezdomčka "napačna", pa nimaš najmanjšega pojma o tem, kako zanje v resnici skrbim. Kdor me pozna, že ve. Moj veterinar tudi. Tebi pa ne bom polagala računov in se s takim pokroviteljskim nastopom samo smešiš.

Z njim pa tudi pokažeš, zakaj je visenje na forumih tvoj hobi. Ker v resničnem življenju takšnega vmešavanja in pravičniškega razsojanja nihče ne tolerira.

Na forumih je pa vsak zelenec lahko kavbojc.

Meni ne pride na misel, da bi ti odrejala, kaj počni s svojim psom in kolikokrat, ali pa da ga oddaj. Kdo ti daje pravico, da ti to odrejaš meni, ki me nisi nikoli videla? Sama si pa občutljiva že, če omenim, koliko postov imaš.

Laž je tudi, da te zanimajo divje živali v gozdu. kajti proti lovcem nisi še nobene rekla. In ker zate pobijanje s puško, divje preganjanje s psi (kajpak treniranimi in lovskimi), zalezovanje v posebej za to postavljenih opazovalnicah in organizirane plenilske gonje, čemur pravijo celo šport, itd. ni vznemiranje. Razdivjanje ljudi v gozdu je OK, sprehajanje ljudi in psov po cesti pa ne. (Jaz svoje pse 'zlaufam', torej razgibam, ne pa 'razdivjam'). Ti pač misliš tako, ni problema. Problem pa nastane, ker misliš da se lahko spraviš na vsakega, ki ne misli kot ti.

in tako dalje in tako naprej

Vsaj polovica sporocila s temo niti nima kake posebne povezave, nanasa se predvsem name. Kdo zamegljuje kaj... Smiley Ne mislit, da bom citirala tvoje analize mojega znacaja in demantirala vse skupaj. He he he, ti kar uzivaj v analiziranju. Namesto odgovora na tvoje analize, bom preprosto razlozila svoje mnenje o lovstvu, spuscenih psih, kontroli, povodcih, in pri tem, ja, uporabila tvoje sporocilo (sporocila). Ti se pa zaradi mene lahko ubadas z menoj kolikor hoces.

Grin

Se ti pa opravicujem, ce si dobila obcutek, da si pomembna, to vsekakor ni bil moj namen. Tvoje sporocilo je zgolj odlicna iztocnica, saj sem v njem nasla kar nekaj stvari, ki so veliko sirse, kot si morda mislis. In zato so vredne komentiranja, ne zato, ker bi bila ti zame pomembna. Pa brez zamere.

Citat
Pobijanje je celo del problema, ki ga forumaši obravnavajo(mo) že v drugih temah: da številni ljudje nimajo pravilnega odnosa do psov, da ravnajo z njimi, kot da so stvar ali še huje ... Ali ne velja to tudi za celoten živalski svet? Kako bomo pa dosegli lepši odnos do psov in mačk, dokler bomo pustili, da druge živali se pa lahko legitimno pobijajo in da je to celo neke vrste šport? In če se bodo celo skrbniki na forumu raje spravljali na ta stavek ali ono besedo drugega forumaša, namesto da bi se spravili nad problem?

Pobijanje zivali je zelo sirok pojem, morda celo presirok za tole temo, zatorej se bom v nadaljevanju omejila na pobijanje in preganjanje divjih zivali s strani spuscenih psov-brez nadzora.

Vecina ljudi, vsaj po mojih izkusnjah, nima pravilnega odnosa do zivali nasploh. Sem ne padejo le tisti, ki z zivalmi ravnajo kot s stvarmi, temvec tudi tisti, ki s svojo neizmerno ljubeznijo zivali dusijo, v prenesenem pomenu. Vsi tisti, z Bambi sindromom, ki se vedno verjamejo, da je svet zivali tak kot ga predstavljajo Disneyeve risanke.

Lovstvo kot tako ni sport, vsaj ne bi se ga smelo jemati kot takega. Z lovom na zivali kot hobijem, sportom, se ne strinjam. To pa se ne pomeni, da lovstvo enacim s sportom samo zato, da bi lahko rekla, da se z lovstvom ne strinjam.

V bistvu je tudi to, da ti zival prestrasis, kar huda stvar, ceprav se vecina tega ne zaveda (Bambi sindrom?). In se enkrat, lovstvo ima svoj namen, ki pa ga velika vecina ne vidi oz. ne zeli videti. Zato je zame primerjava o kateri pises ti, popolna bedarija.

Nam so razlagali, kako se ugotovi kdo je ubil zival, pa se zdaj ne spomnim tocno kako gre zadeva. Vsekakor pa se da na podlagi trupla zivali ugotoviti, kdo je bil tisti, ki je zakrivil njeno smrt. Sama sem trdno prepricana, da je kar precej trupel posledica pasjih nagonov (ceprav se potem okrivi npr. risa).

Roko na srce, lovci so pomembni, morda ne tako zelo kot marsikdo rad pove, prav tako pa ne tako nepomembni, kot jih marsikdo predstavi. Tistih par, ki jih osebno poznam, vidi zadevo celostno-holisticno-cel gozd, ne pa samo ljubkega Bambija, polhca, topotajocega zajcka... In ravno ta pogled je tisto, kar veliki vecini navadnih smrtnikov manjka.

Citat
Ko takemu človeku poveš, da sam pač ne moreš peljati treh mišičasih in razigranih psov na povodcu, sama pa iz zdravstvenih razlogov ne morem tako hitro teči, da bi jih v zadostni meri razgibala, je njegov odgovor: "Potem pa ni treba imeti treh psov." Res pravi ljubitelj živali.

Tole mi je neizmerno vsec, odlicna iztocnica in ZAL tako razmislja OGROMNO ljudi.
NIKOLI, ampak res NIKOLI razlog, da pes NI na povodcu, ne sme biti ta, da se ga na povodcu pac ne da peljati. NIKOLI! Pes je lahko spuscen (->ni na povodcu) le zato, ker ima narejen odpoklic in je komplet vzgojen, ne pa zato, ker ga nekdo ne more peljat na sprehod na povodcu. Morda ti, Kiki, v tem ne vidis razlike, jaz pa jo. Meni je prav vseeno kako kdo lahko ali ne more peljat psa na povodcu. Ce njegov pes ni vzgojen kompletno, nima narejenega odpoklica, potem nima kaj skakat naokrog brez povodca. Basta.

Vseeno mi je, zakaj pes ne more biti na povodcu. Naj bo to hiperaktivnost, vihravost, velikost (halo?!) ali kaj tretjega. Ce ni vzgojen, ce nima narejenega odpoklica, potem spada na strik. Pa se zaradi mene lahko lastnik prelomi ali pa ga pes vlaci gor in dol. Njegov problem. Tu pridemo do odgovornega lastnistva, do pravilne izbire pasme/psa, in seveda vzgoje, vlaganja energije, casa in denarja v psa in tako dalje. Ni moj problem, ce si nekdo omisli 40kg mrcino, ki je potem ne obvlada in ga ta vlaci na povodcu... Lastnik pa jo zato spusti, ker enostavno "ne more vec". Sori, to ni moj problem. Sam si je nabavil tako zival, ce ima probleme, naj jo ima na striku, magari z nagobcnikom, naj jo spusca v ograjenih prostorih (pa ce najame cel prostor),... vendar naj s svojim psom NE obremenjuje okolice, kajti ni okolica tista, ki mu je naprtila psa. Sam si ga je izbral, sam se je odlocil, da ga bo imel-torej naj poskrbi, da okolica ne bo trpela. To je prvo. Ce trpita on ali pes ali oba, naj krivdo pripise sebi.
Zato tudi "ne padam" na razna jokcanja, da "so sli po civavo, pa je bokser tako luskano gledal, da so rajs kar tega vzeli", potem pa jim je pesjan s svojo zivahnostjo zrasel cez glavo in so ga, zaradi ljubega miru (domacega!) pac zaceli na sprehodih spuscat, da se je zlaufal (in nadlegoval vse zivo in mrtvo...). Ni moj problem, da so oni sli v nakup psa z manj kot eno sivo celico v glavi in domov privlekli cisto kontra pasmo kot so si najprej zamislili. To ne pomeni, da je kaj narobe s psom ali pasmo, nekaj pa je hudo narobe z ljudmi, ki na tak nacin kupijo psa in kasneje celo pricakujejo, da bo okolica njihovo "domiselnost" tolerirala. Zaradi takih in podobnih patronov so marsikdaj lastniki psov na podobnem glasu kot lovci.
Ja, tako ravnanje zgoraj obsojam, ce se prepoznas v napisanem-tvoj problem. Moje mnenje je, upam, jasno.

Citat
Mene pa ne zanima, ali te zanimajo. V življenju se stvari pač spreminjajo in hotela sem povedati samo to, da sem odgovorno sprejela v svoj dom in svoje življenje tri pse ter da to ni bila nobena napaka. Ti pa neodgovorno in zlonamerno iz tega izpeljuješ, da če jih ne morem imeti na povodcu, to avtomatsko pomeni, da jih tudi nimam pod kontrolo. Ali sodiš morda po sebi in po svojem psu? Če imaš ti lahko psa pod kontrolo samo, če ga imaš na povodcu, bi pa mogoče ti morala razmisliti o napačni odločitvi in oddaji.

Ne, v bistvu ne izpeljujem nicesar. Sicer sem pa ze zgoraj opisala svoje mnenje.

Se citiram: "Zal ljubezen ni dovolj in ce ne mores kvalitetno skrbeti za toliksno stevilo zivali, kot si jih zelis, jih imas pac manj. S tem ne mislim, da ti ne zmores kvalitetno skrbeti za svoje tri pse, ampak jamranje, da imas tri, pa da jih ne mores peljat na povodcu... Sori, mi ne potegne."

Ne, res mi ne potegne izgovor, da ne mores peljat psov na povodcu in so zato spusceni. To, da ne mores peljat na povodcu treh psov NIKOLI ne sme biti razlog, da so spusceni. Spusceni naj bodo, ker si to zasluzijo, ne ker jih lastnik ne more peljat na povodcu.
Kaksni so tvoji psi, ko so spusceni, me ne zanima. Internet vse prenese, teorija je eno, praksa pa nekaj drugega.

Prav tako sem mnenja, da si lahko posameznik privosci toliko zivali, kolikor jih lahko primerno preskrbi. Jim nudi vse, kar potrebujejo, ne da bi bile pri tem za kaj prikrajsane, ne da bi se mucile. Nikakor pa ne more domov privleci kupa zivali, za katere ne more kvalitetno skrbeti, ampak ga zene ljubezen do njih. Ce imas zivali res rad, potem bos ravnal tako, da bo dobro zanje in domov ne bos privlekel vrst, za katere ves, da jim sam ne mores nuditi primerne oskrbe (da sploh ne "uspevajo" v ujetnistvu). Enako velja za stevilo zivali (psov, mack, konj, rib, ptic,...). KVALITETA zivljenja nad KVANTITETO zivali, VEDNO! To je moje mnenje. Glede na tvoje komentarje lahko sklepam, da se s tem ne strinjas? Prav.

"Ce ne mores obvladati psa/psov, jih pac NE imej. A ni to simpl?" Glede na tvoje ogorcene odgovore in podtikanja sklepam, da se s citiranim delom ne strinjas. Mar to pomeni, da svojih psov ne obvladas?

Citat
Zato mi odgovori: je pobijanje divjadi zate grozno samo, če to naredi pes?

Meni je pomemben razlog pobijanja. Preganjanje in pobijanje divjadi, ker se mora pes pac razlaufat in tega ne more pocet na povodcu, je zame popolnoma nepotreno in tak pes je zrel za odstrel.

Vzdrzevanje populacije divjadi (s pobijanjem) v zanjo zdravih mejah je zame popolnoma dopustno.

Pobijanje divjadi v sportne namene (in ne zaradi vzdrzevanja populacije) je zame nedopustno.

Pobijanje medvedov, ker je sosedova Micka v sanjah videla, da bo na petek trinajstega medved vdrl v klet in popil vino, je zame nedopustno.

Na tole:
Citat
No, tule si se sama postavila na laž. Če te ne zanima, kako skrbim za pse, kaj se potem vtikaš v to, koliko jih imam, kolikokrat jih sprehajam ... Govoriš celo o tem, da bi jih morala oddati! Ter kar takole na daleč in pavšalno razsojaš, da je moja odločitev o posvojitvi dveh brezdomčka "napačna", pa nimaš najmanjšega pojma o tem, kako zanje v resnici skrbim. Kdor me pozna, že ve. Moj veterinar tudi. Tebi pa ne bom polagala računov in se s takim pokroviteljskim nastopom samo smešiš.
sem ti mislim da ze odgovorila zgoraj?

Mene zanima divjad in kako nanjo vplivajo psi, ki se morajo kobajagi razlaufat. Tvoji psi me ne brigajo, kaj si mislim o kvaliteti in kvantiteti pa pise zgoraj. Zal, zame nisi pomembna.

Citat
Če imaš ti lahko psa pod kontrolo samo, če ga imaš na povodcu, bi pa mogoče ti morala razmisliti o napačni odločitvi in oddaji.

Tole je se en tak zanimiv delcek. Da, moj pes je na povodcu in ga imam takrat pod kontrolo. Moj pes, ce je spuscen, ni pod mojo kontrolo, saj njegov odpoklic ni 100% (kaj jaz smatram pod tem, sem ze napisala) in si ne zasluzi biti spuscen. Vendar tudi ce bi imel 100% odpoklic, dvomim, da bi se setal naokrog spuscen, to pa zaradi drugih psov, ki jih je bilo v 10 letih kar nekaj in ki so predstavljali vecjo ali manjso nevarnost svojemu.
Nadalje-kljub temu, da je moj pes vedno na povodcu, je hkrati tudi zlaufan, Jaz namrec nimam tezav z vodenjem psa na povodcu, nimam tezav s sprehanjem, tekom, igranjem,... vse s psom na povodcu.

Odlocitev za psa nikakor ni bila napacna, saj je kvaliteta njegovega zivljenja (po mojem mnenju) nadpovprecna. Ce ne zaradi spuscenih sprehodov, pa zagotovo zaradi prehrane. Grin

Ako sodimo kvaliteto oskrbe po tem ali je lahko pes spuscen in pod kontrolo ali mora biti na povodcu in pod kontrolo, potem mirne duse lahko recem, da bi moralo svoje pse oddat 95% ljudi, ki jih poznam.

Citat
Da te bodo moje zdravstvene težave zanimale, ne pričakujem že zato, ker tebe ne zanima še tisto, kar bi te moralo. Recimo korektno in kakovostno vodenje tele rubrike.

Da ne bo nesporazumov-za ostale; nisem skrbnica te rubrike. Grin

Citat
Ne zanima te očitno tudi problematika že zdaj prenatrpanih zavetišč, če boš namreč kar vsevprek odrejala, da naj tisti, ki ne ustreza nekim tvojim predstavam, pse preprosto odda. Jaz pa menim, da bi morali nasprotno, čim več psov posvojiti in z njimi seveda odgovorno ravnati. Zase vem, da sem odgovoren lastnik, kaj pa o tem meniš ti, vidiš, pa ne zanima mene.

Spet zanimiv delcic. Smo presli z divjadi in lovstva na zavetisca. Kako je ze slo tisto o Nobelovi nagradi, Kiki?

Skratka moje mnenje o zavetiscih, ki so prenatrpana, je naslednje. Ni problem v pomanjkanju posvojiteljev, problem je v prekomernem stevilu psov in konstantem produciranju novih. Iskanje novih in novih posvojiteljev je le posledica, potrebna pa je preventiva in sicer sterilizacija psic, kastracija psov, skratka preprecevanje legel. Ni res, da mora psica imeti enkrat mlade.

Kiki seveda vehementno mece besede pod moje prste, a ce si preberete celotna sporocila, boste kaj hitro ugotovili, da nikomur ne odrejam nicesar. Je pa res, in za tem stojim, da menim, da si VSAK pes, neglede na to ali je rodovniski, mesanec ali kaj tretjega zasluzi kvalitetno oskrbo in v primeru, da te ne dobi, je edina opcija iskanje osebka, ki mu bo kvalitetno oskrbo pripravljen nuditi. Zavetiscarcki niso vredni nic manj kot rodovniski in si zasluzijo enako oskrbo kot jo imajo ti v svojih druzinah (ob predpostavki, da imajo kvalitetno oskrbo, jasno). Ce posvojitelj NE ustreza zahtevam psa, je po moje boljse, da ga NE posvoji, kot pa da trpita oba. Sama vem, da bom psa v zavetiscu izbirala previdno-v smislu, da ne bom izbrala psa, za katerega bom prepricana, da bi bil zame prevelik zalogaj. Za primer dam lahko svojo mamo. Je penzionist z artritisom, tezko hodi, se sklanja itd.. Popolnoma neprimeren bi bil zanjo vecji, vihrav, hiperaktiven pes, Nesrecen bi bil on, nesrecna bi bila ona. Vem, da ga ne bi mogla vodit na dolge sprehode in bi bil prikrajsan. Zanjo bi bil idealen (moje mnenje) starejsi manjsi mesancek, ki ni hiperaktiven, ne potrebuje nevemkako napornih sprehodov in se rad crklja. Ko/Ce se bo kdaj odlocila za zavetiscarcka, ji vsekakor ne bom dovolila, da v bajto pripelje taksnega, ki ji ne bo ustrezal. A je dovolj na dolgo in siroko razlozeno, kaj jaz menim o zavetiscih, zapuscenckih, posvojitvah in kvaliteti (ki je nad kvantiteto)? Upam da je, drugace namrec ne znam razlozit.

Citat
Pa še nekaj, veliko je ljudi, ki psov niti ne morejo kakvostno sprehajat - invalidov, upokojencev itd. Njim so včasih psi edina sreča, ki jim je preostala, edino bitje, ki jim daje toplino, morda celo razlog, da ostajajo pri življenju in skrbijo zase. Ti bi vsem tem kar prepovedala pse, kaj? No, me ne čudi, ko pa na nekem drugem mestu ugotavljaš, da psi niso koristni.

Neverjetno, zdaj smo od tega, da psom zelim kvalitetno zivljenje in da menim, da si ga vsak zasluzi (tudi zavetiscarcki) presli k temu, da bi jaz pse kar prepovedala. Pocasi pocasi Kiki, saj nisem PETA (pa ne Wilson). Grin

Zakaj so psi, ki so spusceni, pravzaprav koristnih? Sama sem mnenja, da je pes, kot vrsta, v bistvu parazit. In iz tega izhaja tudi to, da sem mnenja, da so v primerjavi s traktorji in nadlegovanjem zivali (divjih), psi popolnoma nekoristni, zato tudi preganjanja ne moremo opraviciti z njihovo potencialno koristnostjo. Ker je ni. Smatram namrec, da pes ne sme obremenjevati okolice, neglede na to, kaksno funkcijo ima. Sem spadajo vsi od A do Z (lovski, rusevinarji, lavinski psi, lovski psi, policijski, vojska,...).

Mislim, da sem obdelala vse glavne teme v tvojem sporocilu. Na tvoja podtikanja in provokacije o meni osebno pa ne bom odgovarjala. Zal. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #232 : sobota, 14.10.2006 : 19:26:01 »

Se opravicujem za malce nepregledno pisanje in tipkarske napake, pisala sem v beleznico, pa je vse raztegnilo. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #233 : sobota, 14.10.2006 : 19:37:52 »

Aja, morda se dodatek glede lovstva. Jap, mene lovstvo vedno bolj zanima, glavno krivdo bi po moje lahko pripisala ravno kolegici, ki se je "vpisala med lovce" in je/bo lovka. Drugo pa je tudi moj firbec. Pa spljuvajte kolikor hocete. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #234 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:09:28 »

Da mi lovci niso najljubša pasma na svetu, ste razbrali že iz naslova. Ampak o tem seveda ne bi pisala na pasjem forumu, če zdaj ne bi začeli s svojo agresivnostjo ogrožati že psov.

Zadnjič sem se sprehajala po osamljeni makadamski poti, ki vodi do nekega spomenika. Ker so okrog gozdovi in travniki, sem imela oba psa spuščena, hodili smo pa po poti. Pripeljal se je nek tip, s seboj je imel psičko in povedal je, da je lovec (najbrž za primer, da tega nisem že sama razbrala iz frajerske mačo zelene oprave, množično navešene z raznimi trakovi za patrone in podobnim).

Moja NO se navadi psom, ki jih srečamo, niti ne približa, ker je bila nekajkrat grdo napadena in sploh ne gre zraven. Če pa jo pes izzove (renči, pokaže zobe...), pa steče k njemu in ga opozorilno nahruli. Prav to se je zgodilo tudi s psico tega lovca. Malo sta se preganjali naokoli, nato pa je moja, ki še nikoli nikomur ni nič naredila, kot ponavadi mirno prišla nazaj k meni. Lovec je začel pa peniti in besneti, da "naj se le pazim" in da "bom že videla, naslednjič se ne bo tako končalo!"

Kaj torej prihodnjič? Bo ustrelil mojo psičko? Morda celo mene? Ali je možno, da takšnim neobvladanim, koleričnim primitivcem naša država dovoljuje nositi orožje? In za povrhu delujejo še pod pretvezo, da so prijazni do živali in da jim v bistvu oni samo pomagajo? Oprostite, zame so ljudje, ki potrebujejo orožje, da imajo občutek, da jih je nekaj v hlačah, dosti slabši od živali. Te namreč ne pobijajo iz zabave. Lov je atavizem iz časov jamskega človeka, sedaj smo - pa če jim to ugaja ali ne - v enaindvajsetem stoletju in bi se lahko že nehali pretvarjati, da je to normalno. Ali celo potrebno!

Vprašala bi tudi, kakšni so ti prijatelji narave, ki v divjino, po poti, po kateri sem jaz s psoma prišla peš, pridivjajo z avtomobilom, v velikih oblakih prahu. Ali divjadi(v kolikor ni že vsa pocrkala od smeha) bolj moti takšen brezobziren vdor hrupa in izpušnih plinov, ali moja psa, ki nimata nobenih lovskih nagonov in že ob pogledu na kokoš skoraj padeta v nezavest?

To pa pri nas ni osamljen primer. SOsed ima prijaznega kužka, ki včasih hodi z nami na sprehod, drugače pa je večinoma spuščen in ga pozna celotno naselje. Imajo precej zemlje in zaradi dostopa do neke parcele je nek drug sosed sprožil z njim spor. Ta drugi sosed je pa lovec in je nahujskal predsednika lovske družine (ali kakorkoli tem svojim hordam iz pradavnine že pravijo), da se je prišel pritožit, da kuža tega prvega soseda napada srne in da če ga bodo videli na poljih, ga bodo ustrelili. To seveda ni res (če kdo napada srne, so to ubijalci lovci), ampak zdaj mora ubogi kuža ves dan sedeti zaklenjen v hiško, saj ni dvakrat za reči, da bi ga sicer res ustrelili. Vse to pa zaradi nevoščljivosti nekega lovca, in seveda zaradi zemlje. (Pred tem sporom je pa kuža vse življenje prosto letal naokoli in nikoli ni noben lovec "opazil" da on napada srne...)

O lovcih in lovu se lahko debatira - ali je to res potrebno, civilizirano, človeka sploh dostojno... Gotovo nismo vsi istega mnenja, toda zakonodaja trenutno ta barbarizem (žal) dovoljuje in tako pač je. (Če pa pozna kdo kakšno društvo za odpravo lova, se bom takoj vključila).

O izkoriščanju statusa lovca za zasebne namene - za grožnje sosedom, njihovim psom, sprehajalcem - pa ni nobene debate. TO JE NEZAKONITO IN TEGA NE BI SMELI DOVOLITI.

Zanimajo me vaše morebitne izkušnje z lovci.



Seveda, lovci so pobijalci, vaši krasni kužki pa to že niso... Itak... Poznam dosti lovcev in njihovo delo je vse kaj drugega kot pobijanje... Sem sppada skrb za divjad, prinašanje hrane, gradnja gozdnih cest in poti, reja že skoraj iztrebljenje divjadi (npr fazanov) in podobno... Večina lovcev gre na lov zato, da gredo v naravo in ne namreno pobijat in iztrebljat živeli, kot si mogoče misliš, Kiki... Če o nečem nimaš pojma, bodi raje tiho, ne pa da kvasiš traparije...
Psa pa moraš imeti v gozdu pripetega, ker plaši divjad... Česar pa nihče ne upošteva... Tudi lovci morajo imeti pse pripete, ko niso na lovu... Za lov pa potrebujejo lovski psi poseben izpit... Psi so mrhovinarji in lovci in še pri tako krasnih družinskih pasmah kot je npr. zlati prinašalec ali irski seter, se lahko hitro zbudi lovski nagon in se zapodijo za kakšno nemočno živaljo... Kaj se zgodi potem, pa nihče ne ve...

Lovci pa ustrelijo pse samo, če so res nevarni za okolico in pobijajo divjad (in se obnašajo kot plenilci)... OK, verjetno obstajajo tudi kakšne izjeme, vendar ti so butci za katere ne velja izgubljati besed... Jaz še nisem slišala, da bi kakšen lovec ustrelil psa kar tako iz veselja... V nasprotju s prepričanjem je med lovci veliko ljubiteljev živali in niso morilci ali karkoli... Saj tudi oni ne smejo streljati vseokoli, sam toliko in takrat ko je to izrecno dovoljeno...

Za moje pojme so lovci (in poznam jih res dosti) veliko večji ljubitelji živali (ker res skrbijo zanje) kot pa vsi pasjeljubci, ki si kupijo maltežana ali kaj podobnega, samo da se havlijo, kako imajo psa...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #235 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:27:00 »

Me veseli, da je nekdo spet oživil to temo.
Tetameta, strinjam se s steboj, razen v nekaterih niansah.
Prvič: Iz lastnih izkušenj, med lovci niso popolnoma in čisto vsi takšni, kot jih opisuješ. Na žalost. In ravno zaradi nekaterih izrodkov se lahko tako pomembno poslanstvo, kot ga imajo lovci, izjalovi v trenutku.
Drugič: med pasjeljubci tudi nismo vsi takšni, ki bi pse nekontrolirano sprehajali po gozdu. Jaz osebno sem zagovornik povodca povsod, vselej, vsak trenutek. Se pa strinjam, da je puščanje psa po gozdu neodgovorno obnašanje lastnika.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #236 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:38:34 »


Prvič: Iz lastnih izkušenj, med lovci niso popolnoma in čisto vsi takšni, kot jih opisuješ. Na žalost. In ravno zaradi nekaterih izrodkov se lahko tako pomembno poslanstvo, kot ga imajo lovci, izjalovi v trenutku.
Drugič: med pasjeljubci tudi nismo vsi takšni, ki bi pse nekontrolirano sprehajali po gozdu. Jaz osebno sem zagovornik povodca povsod, vselej, vsak trenutek. Se pa strinjam, da je puščanje psa po gozdu neodgovorno obnašanje lastnika.


Seveda, da vedno obstajajo izjeme (izmečki in izrodki)... Vendar pa jih vseeno ni toliko, da bi ustvarili tako negativno sliko o lovstvu, kot jo ima Kiki in še nekateri... Folk si kar nekaj zpiči v glavo, ne da bi sploh vedel, za kaj gre... In potem se kregajo in šopirijo po raznih forumih... Vsi so prepričani, kako so lovci morilci... To mi pa dvigne pritisk... Še bolj pa to, da se potem vedno prikazujejo kot žrtve in sploh ne pomislijo, da so mogoče naredili kaj narobe, ko so pustili psa, da prosto teče po lovišču (gozdu- tu ne mislim Rožnika ali Gradu- čeprav je divjad tudi tam)...
Spuščanje psa po gozdu je neodgovorno, se strinjam s tabo, drobtinica... Če bi bilo še vsaj več takih lastnikov okoli, pa bi bilo tudi težav manj... Moj pes je v gozdu VEDNO na povodcu, še posebej, ker je lovski pes (gonič) in nimam izpita za lov, nit je ne mislim uporabljati za lov in zato nočem, da se mi pripeti kakšen neljub dogodek...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #237 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:44:52 »

Dober odgovor. Sploh v delu, ki se nanaša na puščanje psa brez povodca. Jaz zagovarjam naslednje: gozd je dom divjadi in basta. Psu pa je dom tisti, ki mu ga določi vodnik. Ali je to stanovanje (kot v mojem primeru) ali ograjen vrt, ali dvorišče s prostim prehodom v hišo, ali pesjak. In tega zaradi mene lahko brani kolikor hoče.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #238 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:57:40 »

Sama sem mnenja, da smo že tako zafurali naravni ekosistem, da brez lovcev ne gre. Tudi si nekako ne predstavljam zaščitne ograje zraven vsake ceste, ki bi divjadi preprečevala prehod in srečanje z avtomobilom. Smo le toliko posegli v naravo, da so ovire povsod, zveri premalo za vzdrževanje ravnotežja. Oziroma, mogoče tole ravnotežje ne bi preneso raznih naselji, njivic na robovih gozdov. Avto pa nikakor ni sredstvo za omejevanje populacije. Med mojimi dobrimi prijatelji je le en lovec. Imam pa občasne debate z njimi. Predvsem me moti njihov odnos do zveri - volkov, če smo natančni. Ampak to je popolnoma druga tema, ni za ta forum.

Hočem povedat, da so lovci zaradi nekaterih "svetlih" izjem na popolnoma slabem glasu. Ker rabimo nekoga, ki vzdržuje število divjadi. Kaj pa nekateri posamezniki počnejo, je pa drugo. In ne smemo samo na podlagi njihovih dejanj soditi vsem lovcem.

Psi lovci pa so totalna odgovornost lastnika. Poznam eno psičko, ki je vzor lovsega psa. In dva razbojnika, ki to nista. Ampak ne vidim razlike med tem, da se en tak razbojnik zažene za srno, ali pa moj pes. Posledice (recimo, da ne obvladata odpoklica) so enake. Vsaj panična srna. ZATO je moj pesek vedno na povodcu. Odpoklic ali pa "pridi" vadimo izven gozda. V gozdu vadimo poleg, sedi...  Pes se ravno tako na sprehodu utrudi, če mora delat. Ni vse v tekanju naokoli.

Rada imam vse živali. Psa imam zato, ker je udomačena vrsta. In ker se zavedam, da je to firbčna žival in njen firbec lahko komu škodi, je na povodcu. Vedno! In upam, da bo vedno več takih pasjeljubcev Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #239 : sreda, 10.01.2007 : 08:26:33 »

Danes je bil v oddaji Dobro jutro na TVS1 pogovor z varuhom pravic živali na temo splošne prepovedi lova v Sloveniji ter o tablah, katere je predsednik Društva za osvobodiev živali postavil na svoji kmetiji in s katerimi lovce opozarja, na na njegovem terenu niso zaželjeni s puškami.

Ne vem če se da, niti ne znam sem prpopati linka od oddaje.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines