mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:35:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #240 : sreda, 24.09.2008 : 09:08:47 »

Bom kar tule vprašala, če mi lahko pomagate  tisti, ki se bolj spoznate...
Torej, od mame pes je danes prinesel pred vrata kopito male srnice, do kolena. Ker sem pred nekaj dnevi zgodaj zjutraj sišala v neposredni bližini hiše pok, predvidevam, da pripada kopito takrat ustreljeni živali. Mamin pes je star in zelo slabo vidi, zato se z naše zemlje praktično ne premakne (radij cca 50m okoli hiše).
Ker pa to ni prvi primer in me to zelo jezi, naj povem, da sem v bližini hiše pred tem že dvakrat našla kup drobovine in kopit srnjadi. Ker je to območje tudi območje medveda (sem nedavno spet opazila sledi 200-300m stran), me skrbi, da se nam ne bo začel sprehajati pod balkonom.
Kaj lahko naredim? Kakor vem, morajo lovci pospraviti za sabo, ali se motim? Nikakor se mi ne zdi ok, da se mrhovišča nahajajo neposredno v bližini hiš. Kakšen je postopek lova in kaj storiti v primerih, s katerimi se srečujem?

Hvala za odgovore,
Eva
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #241 : sreda, 24.09.2008 : 10:15:59 »

arončka

Ker živiš na območju medveda, lahko zaprosiš za sofinanciranje ograje. Če rata, rata. Za več informacij bom pobrskala doma po stvareh in javim jutri.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #242 : sreda, 24.09.2008 : 11:02:38 »

Barbara hvala, ampak ne želim ograje, nam je jasno, da živimo v naravnem okolju, kjer bivajo tudi divje živali. Gre za to, da mislim, da so lovci na tem območju nemarni in bi morali pospraviti za sabo, ne pa da puščajo ostanke blizu hiše, da privabljajo divje živali. In tudi to, da streljajo v neposredni bližini ljudi.... Lips Sealed
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #243 : sreda, 24.09.2008 : 11:26:48 »

arončka,če je vaš dom v sklopu lovišča,se boste morali sprijazniti s tem,da bo kdaj v bližini pokalo.Jaz konkretno živim na območju gojitvenega lovišča in sem se pač morala navaditi,da občasno poka.Poleg tega imam štiri lovske pse-goniče,ki brez mojega nadzora ne smejo nikamor.Posebno pa še ne zdaj v času jelenjega ruka.V tem času pozno popoldne ne hodim več niti na sprehod z njimi,saj je po dolini že ob 16:30 videti divjad,ki pride na pašo.
LP Tjaša
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #244 : sreda, 24.09.2008 : 11:38:42 »

Ok, bo pokalo. Kaj pa, da mrhovino pusti ob cesti nekaj 10 metrov od hiše?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #245 : sreda, 24.09.2008 : 12:02:19 »

Manj kot 200 m od hiše (če se ne motim)  nimajo kaj pokat...

Če ne prej, ti napišem v petek ali soboto. Pri nas imamo 2 lovca v tečaju male šole in bosta deležna par vprašanj. Upam, da bosta znala odgovorit Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #246 : sreda, 24.09.2008 : 12:19:05 »

Joj oprosti,to sem pa pozabila napisati.Ne mrhovina nima kaj delati v bližini naselja.Eventuelno lahko to pustijo na mrhovišču,ki pa mora biti vedno dovolj oddaljeno.Medvedi so že tako radi prehitro v vasi z mrhovino ali pa brez.
LP Tjaša
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #247 : sreda, 24.09.2008 : 12:24:42 »

Ni problem le v lovcih... Pri nas okrog hise (ki je med njivami, travniki in pasniki na obmocju medveda in 2km stran od mrhovisca) kmetje na veselo gnojijo okrog s kosi kadavrov in črev (oni umrle živali in slabe dele od zakola zmečejo na gnoj)... In naj se nikar ne cudijo, ce mo medo lomastil tudi v vasi... Pa naj nikar ne stokajo v takem primeru. Sedaj smo veseli že, če nam gnoja ne naslikajo po fasadi hiše (pa je kar daleč stran od njiv - vmes je cesta in še dokaj gosto sadno drevje). Problem je v tem, da smo priseljenci in nam nagajajo, ker imajo seveda cas in voljo... (naše pse pa poskusajo predstaviti kot krvolocne (ker zivijo z nami v hisi in ne na ketni)... a to je ze druga zgodba in dokaj dolga). Veseli pa smo tudi, ker so lovci nehali streljati proti nasi hisi na nas in nase pse, ki so na nasi zemlji... Veseli pa smo tudi, ker so lovci nehali imeti strelske vaje ne dalec stran od nas blizu gozda... (so ciljali v A4 format liste in tudi nic zadeli - eden od teh lovcev sploh ni bil lovec in je dobil pusko od lovca, ki so mu ze vzeli dovoljenje, da je lovec in mu ga kasneje vrnili...). Da smo dosegli slednje je bil potreben konstruktiven pogovor, katerega ton iz moje strani ni bil normalen... (sem jim obljubila, da naslednjic poklicem policijo in da imajo za strelske vaje moznost legalnega strelisca). Z lovci iz teh vasi se zal ne da drugace.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #248 : sreda, 24.09.2008 : 12:35:43 »

Barbara,kmetje svojih poginulih živali ne smejo zakopavati v gnoj.Vsako poginulo domačo žival(govedo,ovce,koze,prašiče,kokoši,kopitarje)mora odpeljati higienska služba,ki potem lahko te živali tudi odjavi.Če si 100% da to delajo jih prijavi na veterinarsko inšpekcijo,pa bodo hitro nehali.
LP Tjaša
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #249 : sreda, 24.09.2008 : 12:55:11 »

Vem, da morajo kmetje svoje mrtve živali dati VHS, tudi oni to vedo. Ko je en kmet, ki ima malce več časa in se je odločil, da se spravi na nas, je rekel, da je naš Jakob pobil njegove koze (pa je bil Jakob 30min stran takrat v pasji šoli v Novem mestu). Smo se šli pogovorit s tem človekom takoj naslednji dan (je rekel, da so mu črvi v enem dnevu že čisto požrli kozo in da jo je zakopal; seveda je rekel, da je iz ene koze ratalo 10 mrtvih), pa se ni dalo, ker ni želel. Smo poslali k njemu policijo (smo se sami prijavili - 3-krat smo morali osebno na našo policijsko postajo, da so se priguncali), poslali še VURS, da bi ugotovil, kaj je na stvari in bi jim nato poslali še VHS, da naj ugotovijo vzrok smrti njegovih koz (ker so bili naši psi z nami čisto nekje drugje, imamo polno prič) in jim je rekel, da nas samo malo straši. Pa kljub vsemu ni nehal s strašenjem. Le toliko se je naučil, da ne reče več, da so mu koze poklane, ampak da jih le preganja. Ko je šla mami z njimi na sprehod, je poklical policijo, da Jakob spet preganja koze in so prišli k nam (glej ga zlomka, tudi mi poznamo predpise in so bili tudi policaju, ki je bil katastrofalno nesramen in je grozil, da bo postrelal naše pse, ki so bili v tistem trenutku zaklenjeni v hiši (bilo je cca. 1h po sprehodu) (da je pse že streljal in da jih še bo), tudi razloženi - se je potem skuliral, ko je ugotovil, da ga je lastnik koz fajn nategnil. Tako da sedaj lastnik koz ne klicariti niti več policije (pa čeprav je tam zaposlen njegov sin, s katerim nam je grozil...), temveč klicari mojo mami po telefonu in jo nadira ter ji grozi...

mene pa nek cca. 20-letni lovec gleda skozi rešpetin, ko grem s psmi na sprehod...

Tako je psi nas, če si priseljenec in če imaš rad živali in nimaš dlake na jeziku in se butlom ne klanjaš...

Ja, VHS bomo pošiljali prijave...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #250 : sreda, 08.04.2009 : 19:30:09 »

Mi lahko kdo, ki ze ima kaksno izkusnjo pomaga? V katerem zakonu (predpisu) razen v Zakonu o divjadi in lovstvu bi lahko nasla se kaksno omejitev v zvezi z nosenjem orozja in streljanjem? lp
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #251 : sreda, 08.04.2009 : 19:34:26 »

Mogoce Zakon o orozju? KLIK
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #252 : sreda, 08.04.2009 : 19:39:00 »

Hvala, sem ga glih najdla. Wink
Logiran

Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines