mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:04:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: razglistenje  (Prebrano 22344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : torek, 27.11.2007 : 15:36:54 »

Ne glede na to, da zadeva ne spada v to temo, bi zelela na tem mestu opozoriti barbaro007 in ostale, ki bi morda nameravali takole prevzemati pse (ne vem, ali je kupljen ali posvojen, pa ni prevec vazno), da:

- se po zakonu psa pred dopolnjenim 9. tednom starosti ne sme odvzeti od psice (torej sta v prekrsku tako barbara007, kot tisti, ki ji je tako mladega psa dal);
- psa mora razglistiti in razbolhati ze lastnik legla in to veckrat, oz. predvsem razglistiti; naj bi bila psica ze pred kotitvijo brez notranjih in zunanjih zajedalcev, posebej pa je treba opraviti tretma z razglistenjem mladicev.

Ob takih sporocilih se sprasujem, ali kupcem res ni nic do tega, da bi pse kupovali pri ljudeh, ki skrbijo za psico in mladice vsaj tako, kot veleva zakon, ce se jim ze fucka, kaksnega psa dobijo in koliko dela ter stroskov bodo imeli z njim zaradi malomarnosti prodajalcev? V zakonu je poleg prepovedi oddaje premladih mladicev tudi clen o odpravljanju notranjih in zunanjih zajedalcev.
Res, vsak dan bolj narobe obrnjen svet.

Vse replike na tole naj gredo v katero od tem o nakupu psa, sem pa morala tukaj napisati zato, ker dvomim, da bi bilo prebrano kje drugje.
Logiran

barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #31 : ponedeljek, 03.12.2007 : 11:05:16 »

Se opravičujem, vendar je bilo nekje oz.  večih straneh napisano da se lahko vzame od matere pri 7, 8 tednih. Če je to pisalo v knjigi in na netu mislim da ni moja napaka! Poleg tega nevem zakaj ne bi vzela psa, ker vsak pes potrebuje dom in vsak si ga zasluži! In če tega niso naredili prej bom pa jaz naredila zdaj!  začela sem skrbeti za psa, ga imam rada pa ima gliste ali jih pa nima. Verjamem pa,  da bi mogoče res mogli še preden sem ga vzela, poskrbeti za gliste in cepljenje. In tud pojasnila sem situacijo veterinarju pa nisem dobila nobene kritike in noben ni rekel da kršim zakon!

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #32 : ponedeljek, 03.12.2007 : 11:49:39 »

Barbara007 preberi kar ti je Jana napisala, zelela je opozorit, da to ni vredu. Dejstvo je, da je bil zakon krsen in pika. Nihce pa ti ne ocita, da psa nimas rada, da za njega ne skrbis oziroma ne bos skrbela, itd.

Ampak to, da v zakonu tako pise ima svoj razlog.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #33 : ponedeljek, 03.12.2007 : 12:55:25 »

Tudi jaz sem mojega vzela en teden prej, vmes sem ga tudi šla rezervirat (prevozila tričetrt slovenije Wink ) . pa mi je blo kmalu žal,da sem ga vzela malo prej. če ne drugo, zaradi grizenja (kar smo na srečo odpravili). morda bi ga bratci in sestrice lahko naučili ( v dodatnem tednu) , kje je meja.  je pa bil razglisten 2 krat. prvo cepljenje smo pa opravili sami in seveda nadaljna razglistenja.  ljudje smo kakšni smo, včasih postavljamo svoje potrebe pred potrebe psa. jaz osebno zaradi navdušenja glede prihoda psa. sram sem pa tudi nekaj potegnila iz tega. za drugega psa....  no, radi pa se imamo vseeno  Wink
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #34 : torek, 04.12.2007 : 09:23:05 »

Ojla!

Včeraj je bila kužika na cepljenju proti steklini   in je dobila tudi tableto proti parazitom - Dehinel.
Navodila receptorke pri vetu so bila 1/2 tablete takoj, polovico pa čez 14 dni.  1 tableta je za 10 kg, mi pa tehtamo slabih 5 tako da mi je doziranje logično; mi je pa čudno zakaj je treba zadevo po 14 dneh ponoviti, ker na tabletah piše, da je učinkovit že en odmirek. Jaz bi ji tableto dala npr. čez 6 mesecev, kot preventivo, saj zajedalcev do sedaj ni bilo opaziti.

Kaj menite?

lp
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #35 : torek, 04.12.2007 : 11:42:55 »

Če je hišni pes, potem jaz dajem nekje na 3-4 mesece tableto proti zajedalcem. Samo za vsak slučaj, ker nikoli ne veš kaj vse se skriva na travnikih, gozdovih, pač na mestih kjer so bile tudi druge živali. In ker je pes v stanovanju in spi v postelji, je pač bolje preventiva.
Drugače pa če je bil že pes razglisten prej, potem mislim da ni potrebe sedaj po dvojnem odmerku.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 24.12.2007 : 18:36:09 »

Imam psicko staro 4 mesece in ima cca 11 kg. Ali ji lahko dam tableto in pol Dehinela ali bo prevec? Naj bi bila 1 tbl na 10 kg.

Hvala!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #37 : sreda, 26.12.2007 : 19:39:18 »

Jaz bi dala 1 tableto.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #38 : četrtek, 22.05.2008 : 19:35:44 »

 Smiley caw caw, imam eno vprašanje:

V ponedeljek greva z mopsekom na tretje cepljenje. Kaj mu moram dati tri dni zapored četrtinko Pratela? Torej petek soboto in nedeljo?

Hvala
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : četrtek, 22.05.2008 : 20:32:35 »

ne, pes dobi naenkrat celotno kolicino Pratela (ene 2 ali 3 dni prej). In sicer, 1 tabletka je za 10 kg tezkega psa. Ce ima pes 5 kg, bi dala jaz 1/2 tabletke.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #40 : četrtek, 22.05.2008 : 21:00:55 »

 Wink hvala bina, no potem bom dala 1/4, ker mopsek tehta 1,95kg.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #41 : četrtek, 04.12.2008 : 02:36:01 »

Nekaj me zanima. Kako dozirate pasto za gliste čisto majhnim (lahkim) mladičem?
Se pravi mladič ima 400g (ali manj), na pasti pa so označbe po kg oz celo po 2kg. Hočem reč, da se to kar težko dozira in me zanima kako to delate tisti, ki imate legla z majhnimi pasmami?
Kako pomembno je natančno doziranje? Mislim, ali lahko predoziraš mladička če mu stisneš preveč paste, recimo za 1kg težkega kužka?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #42 : petek, 12.12.2008 : 21:22:54 »

Jaz jim vedno zaokrožim na ta način, pa ni blo nikoli težav, tak da kr daj za 1kg, pa imava pse priblizno enake velikosti ne.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #43 : torek, 10.03.2009 : 16:51:47 »

Lepo pozdravljeni:
Naš psiček ODI je srednji pudelj, zdaj je star 6,5 mesecev. Cepljen je bil ob starosti enega meseca, včeraj 9.3.2009 pa smo opravili cepljenje proti steklini. Po cepljenju je dobil  tableto proti zajedalcem katero smo mu dali potem doma po eni uri od cepljenja.
Danes 10.3.09 pa je pri kakanju kar padalo od njega,,, glist kolikor hočeš Sad.

Kot sem v temi Naš Odi že opisal smo iztrebke prej redno kontrolirali / tudi zaradi morebitne driske saj stamnujemo v stanovanju in pazimo da je z njegovo prebavo vse OK/ , vendar glist nismo opazili.

Ker smo popolnoma novi kar se psičkov tiče / prvi psiček in šele dva meseca je pri nas/ in nimamo veliko pojma o tem, sem seveda danes takoj poklical v veterinarsko ambulanto in dobil pojasnilo, da je pač ODi v sebi imel gliste, katere so zdaj uničene z užitjem te tabletke. Prav tako mi je pojasnila da bi bilo dobro čez 14 dni ali en mesec ponoviti še z eno tabletko,, potem pa ko je kuža odrasel itak treba cca. vsake tri mesece dajati tableto za razglistevanje.

Kot pravim ODi je pri nas dva meseca, v tem času m tabletk nismo dajali saj nismo niti vedeli da jih je treba dajati preventivno, vprašanje pa je tudi koliko in kdaj, č mu jih je sploh  dala vzrediteljica, čeprav je rekla da je razglisten.

Veterinarka je tudi povedala da je to normalno,, prav tako sem to potrdilo dobil od sodelavke, ki pa mi pravi da ona svojemu kužku daje eno tabletko letno po cepljenju pa je vse OK.

PROSIM, da mi čimbolj temeljito pojasnite kako je s temi glistami pri psičkih.

kako in kaj in kdaj dajati tablete

In kako je s temi tabletami: Ali so to le za gliste ali tudi za bolhe in ostalo kar psiček pobere zunaj. Je pa hišni kužek, spi in crklja se po vsem kar je mehko / kaVČ POSTELJA IND......     Popraska se pa le po vratu, vsake toliko časa,,,,,,

V priučakovanju vaših odgovorov vas prav lepo pozdravljam in hvala
Logiran
venera8
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 02.09.2009 : 14:49:26 »

Živjo, mene pa zanima kdaj se mladičku prvič da zdravilo proti glistam oz. zajedalcem?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines