mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: razglistenje  (Prebrano 22338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #45 : sreda, 02.09.2009 : 15:43:54 »

- po zakonu psa mora razglistiti in razbolhati ze lastnik legla in to veckrat, oz. predvsem razglistiti; naj bi bila psica ze pred kotitvijo brez notranjih in zunanjih zajedalcev, posebej pa je treba opraviti tretma z razglistenjem mladicev.

Glede na to, da se sama igraš "vzrediteljico", bi to morala vedeti sama.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 03.09.2009 : 13:00:47 »

venera8, moj predlog bi bil, da poklices veterinarja in se z njim posvetujes o celotnem tretmaju mladicev in psice, ker je treba razglistiti tudi psico, ce je niste pred kotitvijo, mladici pa ne smejo dobiti preparatov v tabletah, kot odrasli psi, temvec pasto.

Brejo psico razglistimo:
- po sestem tednu brejosti
- v drugem tednu po porodu in
- ponovno cez dva tedna.

Mladice razglistimo:
- 10. dan oz. v drugem tednu po porodu, med 10. in 14. dnem
- ponavljamo vsakih 14 dni, dokler niso mladici stari 8 ali 10 tednov,
- potem enkrat na mesec, dokler niso mladici stari pol leta,
- kasneje enkrat do dvakrat na leto.

Upam, da je vec znanja o drugih stvareh, povezanih z leglom.
Logiran

venera8
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 03.09.2009 : 15:01:48 »

Jana, hvala za nasvet. Brez skrbi, ostalo znanje je odlično 5  Smiley
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 15.10.2009 : 19:25:13 »

Lep pozdrav. Mene pa zanima, ce se gliste prenasajo na cloveka?
Moj Pik ima gliste,ze 2 tedna se "drajsa" po riti in zdaj sem danes videla da ima gliste,majhni so okoli 1cm. Jih je pa blo kar dosti v iztrebku. Jutri grem veterinarju po tableto,me je pa sedaj prestrasila soseda,ki pravi,da se gliste prenasajo na cloveka???  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 15.10.2009 : 19:35:53 »

Ja, gliste se prenasajo na cloveka. Najprej jih fasejo otroci.
Ni pa to kaksna strasna stvar. Ce ugotovis, da imas gliste (je pac treba svoj kakec pogledat), dobis v lekarni tablete za razglistenje ljudi in je stvar resena.

Je pa treba redno razglistiti zivali (tako pse kot macke). Mal visje v tej temi je cel nacrt razglistenja psov.
Zadeva spada k osnovnemu poznavanju zivljenja s psom ali mackom.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #50 : četrtek, 15.10.2009 : 19:39:43 »

Jaz bi k napisanemu dodala samo to, da isto velja tudi za pse/mačke, ki bivajo izključno notri.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 15.10.2009 : 22:05:55 »

Aha,sem prebrala vse. Ok,upam da jih ne fasem,ker ce jih vidim,bom bruhala zraven  Shocked . blek  bruham
Ko sem brala eno zgoraj,15cm glista.... o moj bog!  Huh
Logiran
AnGeŁ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #52 : torek, 20.10.2009 : 21:07:04 »

imam problemček.... Undecided
Zjutraj ( cca. 20 dni nazaj)  preden sem psičko peljala na cepljenje sem ji dala tabletko proti glistam. Opravile smo cepljenje in se odpeljale domov....med tem pa mi je psička bruhala v avtomobilu....zdaj pa so se pojavile majhne težavice npr. danes že cel dan ima rahlo napet trebušček in mama pravi, da jo je videla drsati se po riti ampak to samo enkrat in tega ni počela več.
Zdaj pa me skrbi, da je takrat izbruhala tudi tabletko...bi morala po novo ali to ni nič narobe?
Je pa minilo vsaj 45 minut od zaužitja tabletke in dokler ni bruhala....a je možno da se je v tem času že  "raztopila"?

lp Ana
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #53 : torek, 20.10.2009 : 23:01:38 »

Ana, nič ni narobe, če jutri še enkrat ponoviš in ji daš tabletko. Predpisano količino za določeno težo psa. Drugače pa je priporočljivo tabletke proti glistam dati par dni pred samim cepljenjem.
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #54 : petek, 20.11.2009 : 14:33:12 »

Zivjo. Pred 10imi dnevi je bil pes cepljen in je dobil tudi za razglistit. Včeraj je bil čipiran in cepljen proti steklini in je že spet dobil tablete za razglistenje. Je to ok da dobi po 10 dnevih že spet tablete? Veterinar ne dela danes, pa nevem, če je pozabil da je že zadnič dobil tablete, ali je ok da jih tko hitro dobi (star je 4 mesece in en teden).
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #55 : petek, 20.11.2009 : 19:07:54 »


Malo više je Jana napisala razpored razglistevanja. Meni se ti tvoji datumi ne ujemajo čisto ampak predvidevam
da je bil prvič cepljen proti kužnim boleznim in sedaj proti steklini pač avtomatično dobil zraven tabletke - malo
težko si vaterinarji zapomnijo vse to komu so dali tabletko in komu ne.. sedaj po 10 dneh še ni potrebno, bo pa kmalu
pa jo takrat uporabi.
 

Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #56 : petek, 20.11.2009 : 20:19:13 »

ja mi smo ga prej ta tretjic cepili (nevem tocno za kaj se cepi) in zraven razglistili, ker je veterinar rekel, da se ne sme cepit istocasno kot steklino...tko da smo ga cez 9 dni za steklino in ze spet dobili zraven za razglistit. bom potem pocakala, da mini mesec dni.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines