mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:41:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boleče mišice  (Prebrano 21625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« : petek, 06.11.2009 : 22:55:04 »

 Pišem že malo iz obupa, če bi morda imel kdo kak pameten nasvet in idejo.

Moja psica (še ne 2 leti stara) ima težave z bolečimi mišicami. Primankuje ji nekega encima (ugotovljeno s krvno sliko), posledica je šepanje, oz. po sprehodu se zelo težko  vstane, ko se malo zaleži. Nima erlihije, ščitnica je ok, kolki in komolci niso.

Kakšne ideje? Dr. Matko je sumil na zgoraj omenjene stvari ( vse preiskave negativne), naslednji korak bi naj bil CT, ker bi lahko bil morda revmatitis. Glede na vse preizkave, ki so negativne ( da ne omenjam negativnega stanja v denarnici), mi CT nič kaj ne diši, ker ta diagnostika je res hudič.

V glavnem, pojma nimam kaj manjka mojemu psu, če ima kdo kako idejo, prosim na plan z njo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 07.11.2009 : 07:45:03 »

Katerega encima ji primanjkuje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #2 : sobota, 07.11.2009 : 22:07:40 »

Eee, dobro vprašanje. V ponedeljek se slišimo z Dr. Matkom, pa si bom zapisala, ker si teh stvari ne zapomnim. Sem bila itak prepričana, da je erlihija, pa mi je ta podatek ušel iz spomina.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : sobota, 07.11.2009 : 22:18:52 »

Pa sicr ste testirali samo erlihijo ali tudi ostale klopne?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #4 : petek, 18.12.2009 : 23:56:28 »

malo pozno odgovarjam, pa vendar. Testirali smo samo erlihijo. 

Stanje je trenutno sledeče: psica je bila na terapiji z Meloxidylom, kar ji je pomagalo, šepala takrat ni. Sedaj po 14 dnevih ima spet težavi pri vstajanju zvečer. Po nasvetu veterinarja ji dodajam L karnitin. Je živahna, igriva, (kar prej ni bila) ampak vseeno jo bolijo mišice, če se normalno giblje (normalen sprehod).

Šlo bi naj za avtoimuno bolezen. Ko bo poteklo 6 tednov dodajanja L karnitina, gremo na kontrolo. Nič kaj dobro ne kaže.

Po veterinarjevih besedah, bi morali narediti biopsijo mišic, da bi ugotovili kaj točno se z njimi dogaja. Vendar bi ta zdravila naj v vsakem primeru pomagala.

Tako, še vedno smo brez točne diagnoze, še vedno z bolečimi mišicami.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #5 : petek, 18.12.2009 : 23:57:32 »

Aja še to sem pozabila napisat, biopsijo mišic delajo baje samo v Ameriki. Super fajn.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 19.12.2009 : 00:56:24 »

Meloxidyl je analgetik, kolikor jaz vem. Se pravi, da samo olajša bolečino, zdravi pa ne...
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #7 : sobota, 19.12.2009 : 19:22:37 »

Piše v navodilih, da je nesteroidno protivnetno zdravilo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sobota, 19.12.2009 : 21:13:58 »

seveda zdravi, tako kot vnetja zdravi tudi rimadyl.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 20.12.2009 : 00:42:50 »

Piše v navodilih, da je nesteroidno protivnetno zdravilo.
seveda zdravi, tako kot vnetja zdravi tudi rimadyl.
Nisem vedela, zdaj vem nekaj več Smiley
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #10 : petek, 28.05.2010 : 08:30:03 »

tina.g, kako je sedaj z vašo psičko? Ali ste naredili biopsijo mišic? Kaj pa testiranja DNK, ali bi to kaj pomagalo?

Naš 6-letni labradorec ima podobne težave, smo bili tudi pri Matkotu, pa sumi, da so težave v mišicah, okostje je ok, toda encim, ki kaže na težave v mišicah, je 4x povečan, zdaj čakamo še na izvide glede revme. Naš pes izgublja mišično maso, mišice mu kar izginjajo... tudi nam predpisal l-karnitin za 3 mesece, pa to, da bi bilo potrebno narediti biopsijo mišic, ki jo delajo baje samo v Ameriki, kot si že rekla. Sad

Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #11 : petek, 28.05.2010 : 21:05:31 »

Jaz mislim da je nujno naredit teste za erlihijo in borelijo! Nikakor samo eno od obeh, ker so simptomi zelo podobni, sploh kar se tiče bolečin v mišicah, sklepih. Značilnost erlihije je tudi izginjanje mišične mase... In obe povzročata avtoimunske bolezni. Ampak nihče ne naredi test avtoimunskih faktorjev...
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #12 : sobota, 29.05.2010 : 07:31:41 »

Borelija in erlihija - test je bil negativen. Ščitnca je ok. Sladkorna - negativno.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #13 : nedelja, 30.05.2010 : 21:27:37 »

Ja, pri nas je bilo isto. Vse negativno, tudi revmatoidni artritis med drugim. Ampak naša ni izgubljala mišične mase.

Mi po matkovem nasvetu nismo delali biopsije. Ker če je avtoimuna bolezen niti ni tako važno kaj je, ker z imunosupresivi pač zaviraš delovanje imunskega sistema. Mi smo šli na pizkušanje, če bi to pomagalo. Psica je dobila predpisan Medrol za pol leta. Dozo smo počasi zmanjševali, zdaj še ima cca 14 dni terapije pred sabo. Stanje se je izboljšalo, izvidi so bili nazadnje bp, encim ni več povišan.

 Je pa doživela vmes med terapijo totalni kolaps, ni se mogla vstat, ni  mogla obdržat svoje teže na nogah, kar padla je, če si jo postavil na noge. Smo spet povečali dozo za nekaj časa in je pomagalo. Sem brala o avtoimunih boleznih pri ludeh, in je zanimivo pri neki bolezni izpostavljeno, da se stanje drastično poslabša, preden se izboljša. Mogoče je bilo pri njej tudi tako.

Matko je mnenja, da bi morala biti ok, tudi v prihodnje. Sama pač vem, da se avtoimune bolezni zahrbtne. Upam, da ima prav.

Zdaj ko nehamo s terapijo bomo šli spet na kontrolo in upam, da se bo za vedno rešila Medrola.

Sem jo pa začela malo bolj gibat pred kratkim, pa je še vedno vse v najlepšem redu. Edino lena je in brez kondicije.

Smodlask, upam, da sem kaj pomagala in, da kmalu ugotovite, kaj je narobe.

Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #14 : nedelja, 30.05.2010 : 21:29:36 »

pizkušanje=piizkušanje

pri ludeh= pri ljudeh
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines