mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:51:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boleče mišice  (Prebrano 21695 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #15 : torek, 01.06.2010 : 10:43:14 »

Tina.g, hvala za odgovor. Mi še čakamo izvid za revmo.
Je pa nekaj drugega čudno...danes sem ga peljala k našemu lokalnemu vetu, da bi mu še enkrat vzamejo kri za testiranje na klopne bolezni, če slučajno prejšnjič hitri test ni pokazal vsega.

Pogledali so mu splošno krvno sliko, toda zdaj encim kreatinin sploh ni povečan, ima ga ravno na gornji meji, pred enim tednom, ko so mu kri pogledali pri Matkotu, je bil ta encim 4x povečan, imel ga je skoraj 400 enot, normalno je  mislim da od 50 - 90?
Poslali smo še kri vseeno še v Avstrijo na test za boreliozo, anaplazmo in še DNK mu bodo pogledali, da izključijo/odkrijejo dedno miopatijo pri labijih (HMLR). Cenovno je test za klopne bolezni bolj ugoden kot pri nas.

Ena druga ortopedinja iz LJ, ki sodeluje z našim lokalnim vetom, sumi, da je mogoče  miopatija tudi lahko posledica poškodb na vratnem delu hrbtenice, Matko pa prejšnji teden sploh ni slikal hrbtenice Sad...No, bomo videli, kako se bo izteklo po vseh teh testiranjih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : torek, 01.06.2010 : 11:03:52 »

Kreatinin ni encim. Mislis kreatin kinaza? Povisan kreatinin je lahko tudi zaradi slabsega delovanja ledvic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #17 : torek, 01.06.2010 : 12:13:03 »

Uf, zdaj pa ne vem, mislim, da je matko gledal CK torej Kreatin kinaza, oz. encim, ki kaže na to, da je nekaj v mišicah narobe.
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #18 : torek, 01.06.2010 : 12:14:47 »

Kaj pa je kreatinin?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : torek, 01.06.2010 : 12:31:52 »

Hm, verjetno CK (CPK), ja. Kreatinin pa je produkt presnove, ki ga potem ledvice prefiltrirajo iz telesa.

Hm, sem se enkrat sla cez temo.. A jaz prav razumem, da ima tina.g "premalo" tega encima, smodlask pa prevec? Se pravi, njuna psa. A sta oba labradorca?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #20 : torek, 01.06.2010 : 14:22:50 »

Ravno prejšnji teden so se znanci poslovili od svoje labradorke zaradi splošne odpovedi mišic. Prvi dan ji je odpovedal zadnji konec, drugi dan so delali razne preiskave, tretji dan pa je vse odpovedalo... Je pa še bila mlada psička, 3 lete stara.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #21 : torek, 01.06.2010 : 14:24:51 »

Zoia je bila to rodovniška labradorka?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : torek, 01.06.2010 : 14:28:40 »

Zoia, kaj mislis z vse odpovedalo? Vse misice (tudi srcna) ali komplet vsi notr. organi ali kaj tretjega?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #23 : torek, 01.06.2010 : 18:04:47 »

Tale tema je zdaj postala podobna kot tale na linku,  ki sem jo odprla še preden sem videla, da ima nekdo tudi neke težave, delno podobne našim in da obstaja tema boleče mišice.

Samo jaz niti ne vem, ali so mišice od našega labija boleče ali pa gre za degeneracijo in šibenje, bolj fokusirana tema glede slednjega je tu : http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36871.0.html

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #24 : torek, 01.06.2010 : 18:33:33 »

Nanook, odpovedale so vse mišice, psica ni mogla več vstat in so jo evtanazirali. O rezultatih preiskav pa pojma nimam

alexy, ja sam ne vem od kerih vzrediteljev.
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #25 : torek, 01.06.2010 : 18:36:34 »

Zoia, a lahko mogoče izveš, kaj so pokazale preiskave?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #26 : torek, 01.06.2010 : 21:37:14 »

Pa od katerega vzreditelja..lepo prosim Kiss
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #27 : sreda, 02.06.2010 : 00:13:41 »

Bom za vzreditelja vprašala ob priliki, za rezultate pa niti sami točno ne vedo, ker je šlo za en kup preiskav na hitro, predvsem pa zelo čustveno, saj je bila psička nekak terapevtski pes za hčerko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : sreda, 02.06.2010 : 09:47:28 »

Vzrokov je lahko miljon, ena od mojih psic je imela podobne znake - izgubljanje moči in tudi mišične mase, samo bolj počasi je šlo. Je pa bila nazadnje tako švoh, da je lahko samo počasi hodila, ni pa mogla skočiti niti 10cm. Šele kasneje, ko so se pokazali še drugi znaki, smo ugotovili, da ima težave s ščitnico (pri večini psov se te najpraj pokažejo na koži, pri naši pa je najprej udarilo na mišice. Vem še za eno kraševko, ki niti vstati ni mogla več)

take hitre odpovedi pa so lahko tudi posledica kapi (se pa večinoma potem postopno izboljšajo)
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #29 : torek, 15.06.2010 : 20:43:58 »

Moja psica je imela povišan encim, kateri, pa mi je ušlo zdaj trenutno. Moji mišična masa ni šla, samo šepala je, sčasoma pa se je zelo težko vstala, ko se je telo po sprehodu ohladilo. Pa mojo so mišice definitivno bolele, je zacvilila, če si jo tipal. Pa je zelo neobčutljiva na bolečino drugače. Aja pasme pa je bullterrier.

Jaz sem zasledila tudi bolezen miestenia gravis ali nekaj takega, ki tudi povzroča podobne znake in se lahko tragično konča z odpovedjo mišic. Ve kdo kaj o tem?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Boleče mišice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines