mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:11:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Pes - najboljši prijatelj ali predvsem otrok?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes - najboljši prijatelj ali predvsem otrok?  (Prebrano 13145 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #15 : petek, 09.12.2005 : 10:58:20 »

Meni je skrajno počlovečenje to, da psa futraš z vilčko, drugače noče jesti. Par let nazaj je bilo to na naši TV, ko je ena punca to delala svoji psici pasme bull terier.
Lp
Logiran
Janaaja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #16 : petek, 09.12.2005 : 20:32:02 »

Zanimivo vprašanje. Po moje oboje. Pes je res dober prijatelj, ker te zmeraj posluša in nikoli ne ugovarja. Sledi ti povsod, prenaša vse tvoje "muhe". Najraje pa je v tvoji bližini. Torej,  kje lahko najdeš boljšega prijatelja?
Po drugi strani pa je res, kot otrok, saj mi skrbimo zanj, v vseh pogledih.
Ni mi pa všeč, ko imajo nekateri ljudje res pse, kot nadomestilo za otroke in tudi z njimi ravnajo, kot z dojenčki.
Jaz imam psa bolj zaradi prijateljstva, občutka, da je zmeraj nekdo z mano, da se pride pocartat, ko to želi, da ga jaz pocartam, ko to jaz želim, da uživam ob pogledu nanj, ko spi, je, se igra, ko divja v naravi...
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #17 : četrtek, 17.08.2006 : 13:23:20 »

tudi naš je kot da imamo majhnega otroka, vse mu povemo, se z njim pogovarjamo, mu pojemo v avtu, če ga je strah...mama skoz reče: Cani je prav naš otroček!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #18 : četrtek, 17.08.2006 : 14:37:42 »


Mogoce pa recejo da je pes clovekov najbolsji prijatel ker tudi ko je najtezje ostane- kar malo kdo od ljudi.
Pes te je vedno vesel pa ce prides domov, razkurjen ali srecen, nasmejan ali objokan.malo keri prijatelj ti nudi podporo v najtezjih casih. psu je pa nekako cisto vseeno al si bogat ali reven, vesel ali zalosten, porocen ali samski. in mislim da iz tukaj izhaja "najboljse prijateljstvo" - se ne ozira na to kasen si ampak ti nudi ljubezen ker ga nekako vodis skozi zivljenje

je pa moj pes moj otrocicek in hkrati najboljsi prijatelj. Wink
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #19 : sreda, 30.08.2006 : 08:35:56 »

Meni je naša tudi kod drugi otrok -moj sin je dosti bolan in naša psička tudi tako da če ne za enga pa moram za drugega skrbet in ga negovat
Logiran
amstaffka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #20 : sreda, 01.11.2006 : 18:22:45 »

Pes je sigurno človekov najbolši prijatelj. Kljub temu, da skrbimo zanj v vseh pomenih besede, pa mislim da psa ne gre počlovečit.
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #21 : četrtek, 02.11.2006 : 11:25:30 »

z tem se tudi jaz strinjam Wink
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #22 : četrtek, 02.11.2006 : 12:48:50 »

Hehe, moja mami pa pravi, da itak ni primerjave, ker sta psicki bolj pridni, kot sva midve s sestro Cheesy
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #23 : četrtek, 02.11.2006 : 14:13:52 »

Nisem brala predhodnih postov, lahko pa razložim čemu je pes moj najboljši prijatelj:
- vedno se me razveseli, tudi če sem slabe volje
- vedno me spremlja povsod, tudi na WC Roll Eyes
- vse mu lahko zaupam, pa ne bo nikomur nič naprej sčvekal
- če sem žalostna, se stisne k meni in me tolaži
- otrokom odnaša igrače, zato sta se jih navadila pospravljat   WinkGrin
- Je tudi osebni motivator - tudi če se mi ne da iti na sprehod me prisili da grem. Ko prideva nazaj pa sem tako dobre volje da sem premaknila to debelo rit  Grin

Pa še marsikaj bi se našlo, samo se mi sedaj ne ljubi razmišljat Roll Eyes
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #24 : četrtek, 02.11.2006 : 14:22:09 »


.
Ni mi pa všeč, ko imajo nekateri ljudje res pse, kot nadomestilo za otroke in tudi z njimi ravnajo, kot z dojenčki.Jaz imam psa bolj zaradi prijateljstva, občutka, da je zmeraj nekdo z mano, da se pride pocartat, ko to želi, da ga jaz pocartam, ko to jaz želim, da uživam ob pogledu nanj, ko spi, je, se igra, ko divja v naravi...

Pri nas s psom ravnamo kot z enakovrednim družinskim članom, lahko rečem kot z otrokom. Otroci so odrasli, vedno jim primanjkuje časa, praznino nama pa zapolni naš kosmatinec, zna pospraviti svoje igračke, ko bi se rad pocrkljal prinese svojo blazinicoin začne se čohljanje, uboga v glavnem vse, vedno je dobre volje kar je za bokserja samoumevno, nikoli ne odgovarja Wink Skratka je naš družinski član, je pa čisto odvisno od posameznika zakaj je pripeljal psa v hišo, pesjajak, na ketno....
Logiran
Ollie
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 09.05.2007 : 17:42:13 »

Znanimiva tema,pa tako zaprašena!  Shocked
Moj mali je zame tudi "moj jenč"  in zvečer na kavču zahteva crklanje dokler ne zaspi,je pa prav tako moj najboljši prijatelj...nihče me ne potolaži tako kot ta mali kosmatinec...pogovarjava se pa res ogromno in res veliko razume.Mogoče se bo komu zdelo smešno ampak jaz vrjamem,da pes sčasoma začne povezovati pomen določenih besed,predvsem je opazno pri nas doma kako razume imena...  Wink torej se meni pogovarjanje s psom ne zdi počlovečenje.
Poznam pa primer kjer gospa svojega Shih-tzuja ne pelje ven niti za 5 minut,ne da bi s seboj vzela eno specialno flaško,ker je njen mali takoj žejen.Seveda ven ne sme če dežuje in vestno pazi da ne bi česar vzeu v gobček...To je zame počlovečevanje psa,ko se mu odtujuje pasji nagon.  Angry
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Pes - najboljši prijatelj ali predvsem otrok?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines