mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:59:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: oguljena dlaka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: oguljena dlaka  (Prebrano 5426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« : petek, 03.06.2005 : 08:17:46 »

Naši Joli so se začeli pojavljati otiščanci na komolcih. Shocked Shocked
Ko smo jo kupovali, smo bili opozorjeni na to stvar pa tudi sami smo vedeli kaj se lahko pripeti. Kupili smo mehko ležišče in primerno veliko za dogo, da bo vse o.k., pa se je dama raje igrala z njim in ga grizla, kot pa počivala na njem. Takrat, ko smo doma, jo kontroliramo in lepo leži gor, ko pa je sama, (ko smo v službi), pa verjetno raje počiva poleg njega.  Roll Eyes
Dali smo ji tudi jogi, pa tudi tega ne pusti pri miru, ga raje cufa, kot pa počiva na njem, pa dekno, pa blazino itd... Stara je 9 mesecev in ni več v tisti fazi, da bi vse zgrizla, ker druge stvari lepo pusti pri miru, ima dovolj igrač, da bi se lahko igrala... Vendar ne... ležišča so tako okusna Angry Angry
A lahko kdo svetuje, kaj naj storimo, da bo spala prostoru namenjenem njej za spanje in pa kako naj z otiščanci, mislim da bi se jih dalo odpraviti, ker so se ravno začeli pojavljati in to samo na komolcih prednjih nog. kakšna krema, olje... Huh
hvala in lp
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1 : petek, 03.06.2005 : 12:31:56 »

Živjo Jola!
Ravnokar sem brala temo o oglujenih pasjih blazinicah in je tam rečeno nekaj tudi o oguljenih komolch ipd. ter o kremah s katerimi mažejo. preberi si, mogoče pa najdeš kaj koristnega! Wink

LP, Sara
Logiran
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #2 : petek, 03.06.2005 : 13:27:30 »

Sem prebrala, bomo probali z raznimi kremicami, pa bomo videli, kaj bo...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #3 : petek, 03.06.2005 : 13:29:45 »

jola-
mi pri naši gospodični za  oz. proti otiščancem uporabljamo kremo Elastopad, ki je namenjena tudi blazinicam. Zmehča kožo na komolcih... Undecided
Samo kolikor vem, imajo skoraj vse velike pasme te probleme - otiščance.
Lp
Logiran
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.06.2005 : 09:01:51 »

Gina 1
mi pri naši gospodični za  oz. proti otiščancem uporabljamo kremo Elastopad, ki je namenjena tudi blazinicam. Zmehča kožo na komolcih... Undecided
a potem ji dlaka normalno zraste nazaj, tam kjer je imela otiščanec in se ji ne dela ponovno, če preventivno mažete?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:52:06 »

Ne, dlaka sicer ne zraste nazaj, mi v bistvu mažemo komolce preventivno, saj tako malo omiliš nastanek otiščancev, da bi pa čisto preprečil, pa mislim da ne gre.  Undecided
Lp
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #6 : ponedeljek, 06.06.2005 : 12:39:54 »

Podobna tema je že odprta v rubriki zdravje -> Odrgnine

lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #7 : ponedeljek, 06.06.2005 : 13:41:22 »

Mi imamo pa cisto drugo tezavo, kot jih opisujete v tejle temi... ne najdem bolj ustrezne teme, zato lepo prosim, ce se komu kaj sanja o tem, da me napoti.  Undecided

Danes sem opazila na zgornjem delu stegna mocno razredceno dlako (tako, da se vidi koza). Ta predel je velik približno 1x5 cm in koza na tem območju ni bela, ampak rjava, kot bi bila umazana. Sem mu umila s samponom in ugotovila, da ni umazana, ampak mora biti nekaj drugega narobe.  Sad

Po novem imamo veterinarja dokaj dalec in ta teden ne bomo utegnili do njega, me pa zelo skrbi in bi rada vsaj priblizno vedela, s cim imam opravka. Sicer ne vem, ce je to kaj povezano, ampak mozno je, da ima pes oslabljen imunski sistem, ker okreva po operaciji tace... Ampak to se ni pojavilo na operirani taci, temvec na nasprotni. Huh

Vnaprej hvala za pomoc... sram
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: oguljena dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines