mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:54:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali  (Prebrano 28595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #75 : nedelja, 15.11.2009 : 16:30:41 »

Moksa, si pripravljena sodelovat al te samo zanima?

V prve bojne linije praviloma politiki ne gredo niti pomotoma... Roll Eyes

Mišljeno kot kazat obraz, zbirat glasove, utirat pot tistim, ki potem prodirajo dalje. Kot politik mišljeno, če se znaš smejčkat, bit neskončno prijazna z vsakim itd...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #76 : nedelja, 15.11.2009 : 17:16:57 »

Sodelovati samo do take mere, da mi ne okrne še tisto malo časa ki ga imam na razpolago za svoje živali in ostale zadeve - sem pa prepričana, da se najde način za pomagati brez pretiranega časovnega angažmaja  Wink Čez to ne grem, pod nobenim pogojem, ne več.

Mišljeno kot kazat obraz, zbirat glasove, utirat pot tistim, ki potem prodirajo dalje. Kot politik mišljeno, če se znaš smejčkat, bit neskončno prijazna z vsakim itd...
Se zadnje mesece učim tudi tega, po sili službenih razmer, ne gre pa vedno dobro od rok Azn
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #77 : nedelja, 15.11.2009 : 17:47:24 »

Torej, ko, če, kdaj itd. imamo ZS.  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #78 : ponedeljek, 16.11.2009 : 01:50:37 »

In? A se bo kdo zganil in kaj naredil?

Ceprav to ocitno ni vec neposredno tema o zastrupitvah v Sezani, sporocam vsem, ki vas skrbi, ali se je v Sezani kdo zganil, sleddece:

1. Nase drustvo (Drustvo prijateljev zivali S. Primorske) se JE zganilo. O dogodku smo bili s strani obcanke obvesceni prvi, in to takoj v zacetku novembra.
2. Ukrepali smo takoj - obvescena sta bila tako policija kot tudi pristojni urad veterinarske inspekcije.
3. Skupaj z obcanko smo zbirali podatke o dogodku, v sodelovanju z vet. inspekcijo smo napisali in izobesili obvestila, pridobili nove price ipd.
4. V sodelovanju s kriminalisti smo poskrbeli, da sta na analizo sli tako zastrupljena kroglica kot truplo poginule zivali.
5. Se vedno smo v stiku s policijo, inspekcijo, veterino, in seveda z obcani, ki so nam bili v velikansko pommoc - brez njih in njihove pripravljensti prijaviti dogodke policiji, hoditi po terenu s kriminalisti, kontaktiranja vursa, medijev ipd.  ne bi slo.
6. Stanje je trenutno tako: tlefoni mi se vedno zvonijo veckrat na dan, obcani mi porocajo, kako se stvari odvijajo, dobivamo tudi nova porocila o zastrupitvah, ki so se dogajale ze pred casom, klicejo me tudi ljudje, katerim so nedavno nazaj izginile muce, in se bojijo, da so bile zrtve zastrupitev. Zastrupitev dobiva zelo velike razseznosti, (zivalskih) zrtev je veliko .... Dela je torej cez glavo. Vendar obcani z nami sodelujejo, prav tako bi zelela pohvaliti vse vpletene, predvsem:
- sezanske policiste (super ste! Smiley )
- kriminaliste (ki so bili zelo zavzeti, tako na terenu, kot tudi nasploh)
- pristojno vet. inspektorico iz Kopra
- in seveda obcane, se posebej tisto, ki je po novem tudi nasa clanica Wink
Velik interes je tudi s strani medijev. 

Zelo zelo sem zadovoljna in pravzaprav tudi ponosna, da smo toliko dosegli. Mislim, da je to lep primer uspesnega sodelovanja med vsemi vpletenimi. Upam, da bo raziskava uspesno potekala se naprej (mi smo in bomo se naprej pomagali po svojih moceh) in da bodo tudi v prihodnje pristojne sluzbe podobne situacije vzele resno.

Oproscam se, ker se zaradi zdravstvenih tezav in preobilice dela z zgoraj navedenim nisem utegnila javiti prej. Zal ni casa za porocanje.

lp
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #79 : ponedeljek, 16.11.2009 : 09:00:38 »

Za konkreten primer pa: sem vesela, da je prišlo vsaj do te stopnje, da policija nekaj (karkoli že) dela. Da ni tako kot v določenih krajih naše prečudovite dežele, kjer se moraš na 112 še vedno kregat, da "ja, dežurni veterinar se bo vozil zaradi enega povoženega mačka sem!".

Bravo punce!  Afro  bravo
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #80 : ponedeljek, 16.11.2009 : 09:28:47 »

Brav Nika 2, sem v časopisu prebrala, da je DpžSP ukrepalo in da po Sežanskih blokih visijo zakonska določila o kaznovanju v takih primerih in nasveti o S/K.

Sem pa žalostna, ker sem tudi prebrala, da so zaradi pomanjkanja dokazov oprostili osumljenca, ki je ujel skobčevko, ji odsekal obe nogi, kljun, iztaknil oči in jo tako pustil, da je poginjala...
Logiran
Žanka
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 16.11.2009 : 10:09:36 »

Brav Nika 2, sem v časopisu prebrala, da je DpžSP ukrepalo in da po Sežanskih blokih visijo zakonska določila o kaznovanju v takih primerih in nasveti o S/K.

Sem pa žalostna, ker sem tudi prebrala, da so zaradi pomanjkanja dokazov oprostili osumljenca, ki je ujel skobčevko, ji odsekal obe nogi, kljun, iztaknil oči in jo tako pustil, da je poginjala...
Če je bilo pomanjkanje dokazov, potem osumljeni ni več osumljen!! To je potrebno vedeti. Đa primer ki ga poznam, nekdo je nekoga krivo ovadil, da je nekaj storil, po sodnem procesu, kjer so ovrgli vse trditve ovaditelja, še celo njegove priče so trdile nasprotnio, se je sodba glasila: oproščena zarradi pomanjkanja dokazov!!!!!!
In ne recimo oproščena zaradi krive ovadbe!! Za tako odločitev sodnika bi morala ta oseba ttožiti ovaditelja za krivo ovadbo. Skratka, če nekdo javi sodišču, da si nekaj naredil, pa ti dokažeš, da te tam sploh ni bilo, si oproščen zaradi pomanjkanja dokazov.
Evo, tak mamo
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #82 : ponedeljek, 16.11.2009 : 12:41:21 »

Sem pa žalostna, ker sem tudi prebrala, da so zaradi pomanjkanja dokazov oprostili osumljenca, ki je ujel skobčevko, ji odsekal obe nogi, kljun, iztaknil oči in jo tako pustil, da je poginjala...

O my god!!! Cry Cry Cry  Raje ne govorim o tem, kaj bi si ta zaslužil!!! jezen jezen jezen
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #83 : ponedeljek, 16.11.2009 : 14:08:15 »

zaslužil bi si, da z njim naredijo prav tako, kot je on naredil ubogi ptički.
Glede na to, da nima kljuna, bi mu lahko odsekali kak drug "stran štrleči" del...
Groza!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #84 : sreda, 25.11.2009 : 11:09:29 »

Obvestil o pogresanih, zastrupljenih ipd. zivalih je vedno vec.
Primer se ocitno vlece ze kar nekaj let, ampak zdaj je pac izbruhnil v bolj obsezni obliki.
 
Pred tednom dni baje spet najdenega nekaj strupa.

Situacijo spremljamo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #85 : sreda, 25.11.2009 : 11:11:13 »

Groza, pa se ne da tega norca izsledit in obtožit? Angry
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #86 : sreda, 25.11.2009 : 11:13:35 »

Policija in kriminalisti ga se iscejo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #87 : sreda, 25.11.2009 : 11:14:48 »

Ja, upam da ga čim prej najdejo, pa da se ne bi še kdo kej takega spomnil!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #88 : sreda, 25.11.2009 : 17:50:36 »

Dobre novice - pravkar izvedela:

- Obcina Sezana (kateri je bilo siccer do sedaj treba dopovedovat, kaj so njene dolznosti in kaj se s prostoziveckami naredi) se je po vseh pripetijah in haloju, ki smo ga zagnali zaradi zastrupitev, odlocila, da bo sla v akcijo na pravi nacin Smiley Tako obcina kot zavetiscar sta poklicala naso clanico in jo prosila za kontakte hranilcev muc in jo prosila, ce lahko izobesi obvestilo, da bo potekal odlov muc. Muce je zavetisce ze zacelo loviti! Jupi!! - Bravo obcine in bravo zavetiscar!

- Zganilo se je se nekaj obcanov iz Sezane in policiji prijavilo najdbe strupov. Policiji je bila tako predana se ena porcija strupa, da gre na analizo!! Med temi pridnimi obcani je bil tudibivsi policist, ki je gotovo pristopil na pravi nacin in bo morda tudi to pomagalo ... Cool
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #89 : sreda, 25.11.2009 : 19:41:28 »

Super! Smiley
Upam, da  jim kmalu uspe najti zastrupljevalca in da bodo uspešni z mucami! Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines