mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:38:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tek s psom  (Prebrano 24448 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« : petek, 13.11.2009 : 20:41:07 »

hellou

te teme še ni, se mi pa zdi zelo zanimiva in razširjena

zanima me, kakšne razdalje pretečete s svojim psom, kakšno imate povprečno hitrost, s katere pasme psom tečete, po kakšnem terenu . . . Smiley Smiley

skratka čim več zanimivih informacij Smiley

lp, medy

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : sobota, 14.11.2009 : 12:29:04 »

poglej si CANICROSS v odseku ''svet tekmovanj'', če imaš dostop do tja.
jaz tečem z malo žverco od psa, ravno prejšnji vikend sva zmagala v Italiji Wink
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 15.11.2009 : 01:02:05 »

čestitam Smiley

midva z mojim šnavcerjem tečeva bolj rekreativno Smiley
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 15.11.2009 : 01:15:11 »

zelo zanimiva zadeva tale canicross, me je kar malo navdušlo

sam škoda ker bo že kmalu zima
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : nedelja, 15.11.2009 : 02:10:00 »

pozimi tekem ni, bodo pa spet spomladi...
te tvoj kuža vleče na teku?
kakšne hitrosti pa vidva dosegata?
koliko km laufata itd... Smiley

zima tudi ni nič strašnega, midva z Maikom sva zadnji trening pred tekmo naredila kar po snegu Wink
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 15.11.2009 : 23:18:15 »

hehe

hja, vleče ravno ne (na začetku dokler še ni utrujen malo, potem pa čedalje manj), je pa ves čas pred mano

običajno greva traso okoli 5,70 km, hitrost imava pa okoli 12-13 km/h, z eno pavzo (po potrebi kakšna več)

letos sva mogoče prehitro začela teč polno razdaljo pa se mu je vmes malo zagravžalo vse skup, zdj je pa ok

res pa da zadne čase greva raje na planinske izlete, zarad vremena predvsem  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.11.2009 : 14:15:32 »

Jaz in mož tečeva s huskyco. Imava vlečno oprsnico in vrv za tek. Če teče z mano greva nekje 10-11km/h, z možem pa okoli 14km/h. Na začetku kar vleče, čeprav se prilagaja tempu, odvisno s kom teče. Tečemo pa odvisno, od 6-15 km dnevno, včeraj je šel naprej mož 13 km, nato pa še jaz 7 km.

Meni je to pisano na kožo, sem tekla še preden je prišla Alba k hiši, zadnja tri leta pa je v to padel še mož.
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #7 : torek, 17.11.2009 : 11:51:54 »

lepo lepo Smiley

moj ma male tačke grejo kilometri bol počasi gor Smiley

men je tudi prav super če gre moj z mano, mi ni dolgčas, se lahko z njim pogovarjam Smiley Smiley
Logiran
Tara*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 18.04.2010 : 13:01:56 »

Mene zanima kaj naj nardim ker me Tara vleče in me potem use mine?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #9 : nedelja, 18.04.2010 : 13:08:43 »

Mene zanima kaj naj nardim ker me Tara vleče in me potem use mine?

Tara*, napiši malo več.
Pasma psičke, pa ali imaš pravo opremo za canicross (posebno oprtnico in - če se ne motim- elastičen povodec, ki se pritrdi za pas)? Predvsem pa, koliko je psička šolana in ali te vleče tudi na sprehodih?

Če želiš teči z njo tako, da teče ob tebi, mora najprej brezhibno znati poleg, ko hodita. Potem poskusita s tekom - isti ukaz, lahko v začetku samo par korakov, potem ukaz Pooooleg, ko se ustavljaš. Tek potem podaljšuješ, ona pa naj vedno ostane v položaju Poleg.

Če poleg še ne zna, seveda priporočam najbližjo kvalitetno pasjo šolo.

Če pa se želiš ukvarjat s canicrossom, kjer pes teče pred tabo, se bo pa kakšen drug oglasil, ki o tem ve več. Wink

Lp, 5ra
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #10 : nedelja, 18.04.2010 : 14:44:57 »

Kje se dobi to elastično vrvico za tek?
Logiran
Tara*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 19.04.2010 : 17:14:16 »

Tara je nemški bokser in poleg zna ampak me useeno vleče na sprehodih in ko hočem it tečt.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 19.04.2010 : 17:35:43 »

Hi hi. Narod se pri teku velikokrat sprašuje kako psa naučit da vleče, tule pa to moti Wink
Malo heca...

Načeloma je to, da te vleče dodatna pomoč, mora pa obvezno vedet levo, desno, počasi, stoj. Pa če ti še kaj pride prav, da se ne polomiš  Tongue

Psa pa se ne uči vaje poleg, ko se gre na sprehod, ampak sproščene hoje na nenapetem povodcu. To pa ni vaja poleg. Hoja na nenapetem povodcu je manj bolj sproščena in manj toga. Psu ni potrebno bit 100% skoncentriran na nas, ampak samo, ko začuti, da se vrvica napenja, zmanjšat to napetost.
...no, razen če hojo na sproščenem povodcu imenuješ "poleg"... Pri nas temu rečemo recimo "zraven", poleg je pa "poleg".
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #13 : torek, 20.04.2010 : 07:12:19 »

Omenila bi še, da pri teku ni nujno, da pozna pes levo, desno, ker hitrosti vseeno niso take. Za kolesarjenje je pa to nuja Smiley. Tara to da pes vleče je pozitivno, če pa je pes premočan zate oziroma, nimaš dovolj moči in kondicije zna biti zadeva včasih tudi nevarna. Ampak dejstvo je, da ne bo vlekel, če greš teči 5 km ali več celo pot, ker ne bo zmogel. Ali pa pojdita na začetku teči v klanec, kjer je pomoč psa izredno dobrodošla, on pa se bo še malo bolj utrudil. Potem pa nadaljujta po ravnini. Če imaš kje možnost take proge.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #14 : torek, 20.04.2010 : 09:32:10 »

Ravno spodaj se pogovarjamo, da je tak pes, ki vleče, super. Upam, da bom zdaj znala pravilno citirati.

Citat: alba
Se pa seveda pozna dober pes. Aleš je tekel pol minute na kilometer hitreje kot kdaj koli prej brez Albe, pa je izredno dober tekač.

Mojega psa žal preveč zanima dogajanje levo in desno, tako da z njim ne tečem. Bi si pa z veseljem sposodila enega vlečnega psa za kakšen hitrejši trening. Nad tempom tele Albe z moškim članom družine sem naravnost navdušena. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines