mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 10:34:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tek s psom  (Prebrano 24470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 19.01.2011 : 15:01:29 »

Z rednim tekom lahko začneš že zdaj, a v manjših količinah, oz. ne tako dolgo. Pol urce na da, s postanki, recimo, sploh če je hiperaktivna.
Vezi in kolke si bo pa bolj uničla z neprestanim skakanjem kot pa z tekom v mejah normale.
Tako da ni nobenih ovir Tongue
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 03.01.2013 : 23:49:57 »

Kako je pa s tekom v gozdu? Midva s psico prakticirama tako, da jaz tečem svoj tempo, ona spuscena in teče zadaj (trenutno stara 6mesecev), če jo dam na povodec, jo moram "vlečt", tako pa se vsaj utrudi, ko teka za mano Smiley naredima pa dnevno priblizno 6-7km, tempa 5min/km
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : petek, 04.01.2013 : 10:48:04 »

Pazi, da ne pretiravaš in pri psu pridelaš poškodbe. Absolutno pa tako mladega psa nimaš kaj vleči, ampak moraš svoj tempo prilagodit njemu. Tudi, če je spuščen a ne more držat tvojega tempa. Ali skrajšaš tek ali ga upočasniš ali psa doma pusti še za vsaj pol leta.

Do vsaj enega leta starosti ni priporočljivo psa silit v neki ponavljajoči gib, ker se še razvija. Tudi otroci ne hodijo v fitnes bildat...
 Undecided
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #33 : petek, 04.01.2013 : 12:05:24 »

Vsekakor je to prehitro in povsem napačen pristop. Počakaj do enega leta starosti. Potem pa počasi začnita. Pri 6 mesecih je absolutno prehitro. Verjemi, vse vaju bo počakalo. Da pa bosta do tarkat zdrava, je pa odvisno od tebe. Z uničenimi kolki in drugimi sklepi ne bosta potem mogla nikamor več tečt.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #34 : petek, 04.01.2013 : 12:14:35 »

super, hvala obema za nasvete..boma ostala pri živahnejšem sprehodu..mogoče rahel tek 1x na teden..hvala
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : petek, 04.01.2013 : 12:19:02 »

kakšne pasme pa je psica?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #36 : petek, 04.01.2013 : 12:22:14 »

Lahko kak rahel tek tudi vsak dan, ampak kratek, ne pa nekaj km skupaj. Otroci na maratonu tečejo 200 m. Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #37 : petek, 04.01.2013 : 12:23:09 »

kakšne pasme pa je psica?

Nola  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : petek, 04.01.2013 : 14:17:59 »

Aha  Smiley
Sem zato vprašala, ker psi nekaterih pasem bi mogoče celo bili zmožni pri 6 mesecih preteči dnevno po 6 km - čeprav je to za mladega psa zelo veliko. Dolžina bi bila v redu, če bi bil del hoja del tek - prilagojeno zmožnostim psa. Pa mogoče vmes kakšen postanek za igro, kratko vajo poslušnosti....Na splošno psi slabo prenašajo hiter enakomeren tempo na dolge razdalje - celo odrasli, če niso prej pazljivo natrenirani. Paziti je treba, da pes teče z veseljem - ko se začne vleči za nami vemo, da smo pretiravali. Pa še nekaj je treba vedeti: nekateri psi so rojeni tekači in v teku uživajo, drugi pa nikakor in nikoli ne.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #39 : petek, 04.01.2013 : 14:30:41 »

Zaj boma tek vkljucevala v igranje, vaje poslusnosti..res hvala za nasvete, da nisma pretiravala in naredila več škode kot koristi..to za kolke sem imel v mislih da je predvsem za večje pasme..moja ja srednje velikosti..zato sma zacela malo hitreje tečt Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #40 : petek, 04.01.2013 : 15:58:14 »

Celo mačke imajo lahko displazijo... Srednje veliki psi jo lahko komot imajo/dobijo. Je pa res, da jo lažje prenaša 13 kg težek pes kot pa 50 kg recimo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : petek, 04.01.2013 : 16:28:06 »

Samo displazije ne dobijo zaradi teka. Pri teku po nezahtevnem terenu pes krepi mišice, krepke mišice pa pomenijo da bo imel ta pes tudi če ima displazijo zaradi nje manj problemov.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #42 : petek, 04.01.2013 : 17:00:11 »

...hja pa ne premlad in če je mogoče še malo nagnjen...
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #43 : petek, 04.01.2013 : 21:51:16 »

Pa še nekaj je treba vedeti: nekateri psi so rojeni tekači in v teku uživajo, drugi pa nikakor in nikoli ne.

Eno tako iz druge skupine imam jaz.  Tongue Ko začneva s tekom, je prvih 100 metrov vsa navdušena in vztraja zaradi samega pričakovanja, kaj sledi.. Njeni učki sprašujejo: "Kaj se greva, kaaj??" In ko ugotovi, da to ni igra, da je tek, zabremza in hodi počasneje, kot bi sicer, če bi pač udarili hitro hojo.  Evil
Težko jo je animirati vmes, ker potem jaz izgubim tempo (če mi ga sploh uspe pridobiti), pa tudi zato, ker je učinek animacije zgolj trenutni. Da bi pa z žogo v roki tekla, se mi zdi pa precej žlehtnobno.. Pa glede na to, kako jo navija ob pogledu na žogo, bi veliko prezgodaj ostala brez prave energije.. predse pa tudi ne gleda ta čas.. Ne verjamem, da bova kadarkoli uspeli preteč 1 kilometer v kosu.. Šprinterka moja  Kiss
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #44 : petek, 04.01.2013 : 22:13:16 »


Sem zato vprašala, ker psi nekaterih pasem bi mogoče celo bili zmožni pri 6 mesecih preteči dnevno po 6 km - čeprav je to za mladega psa zelo veliko. Dolžina bi bila v redu, če bi bil del hoja del tek - prilagojeno zmožnostim psa. Pa mogoče vmes kakšen postanek za igro, kratko vajo poslušnosti....Na splošno psi slabo prenašajo hiter enakomeren tempo na dolge razdalje - celo odrasli, če niso prej pazljivo natrenirani. Paziti je treba, da pes teče z veseljem - ko se začne vleči za nami vemo, da smo pretiravali. Pa še nekaj je treba vedeti: nekateri psi so rojeni tekači in v teku uživajo, drugi pa nikakor in nikoli ne.

potem pa vprašanje-imam srednjo šnavcerko, zdaj staro skoraj 9 mesecev...občasno, ko imam manj časa jo peljem na sprehod s kolesom...nazadnje sva šli zagotovo okrog 5 km ali malo več in ona je ves čas navdušeno laufala-malo pred mano malo za mano, na delu kjer je makedam in jaz s kolesom nisem mogla tako hitro, je uspela še kakšnega ptiča prepodit..
pa na splošno obožuje če greva s kolesom...je to še vseeno preveč za tako mladega psa?
hvala za odgovor...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Tek s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines