mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:39:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kolcanje
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolcanje  (Prebrano 25155 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« : četrtek, 08.05.2003 : 23:45:55 »

Eno vprašanje:ali se mladim kužkom pogosto kolca (po jedi) ali se to dogaja samo mojemu? upam,da to ni nobeno slabo znamenje.........hvala za odgovore!

LP janja

Še nekaj.........lahko pes je čokolinota? Tongue zgleda da je nanuku všeč, ker vedno,ko ga jem, prosi...... naj mu ga dam?

Ja ja....jem čokolinota tud jst...ma ne nism otrok.....malo bolj odrasel otrok
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1 : petek, 09.05.2003 : 07:39:34 »

Glede čokolinota: jaz ji sicer včasih dam mal čokolade vendar ni zdravo tako da mislim da tudi glede čokolinota ni vredu - nevem. Kar se pa tiče kolcanja: mojo Belo (4 mesece) včasih tak "vtrgava" da se mi prav smešna zdi. In dostikrat se ji prav po jedi kolca (sej men tut  Grin). Mene je prav šokiralo ko sem jo prvič vidla kolcat kr sem do pred tem mela samo mačka (še ga mam ) in pri njem nisem tega nikol opazla.

LP
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #2 : petek, 09.05.2003 : 10:09:59 »

Jap...kužko kolcajo.  Grin Ampak se to kasneje neha. Liza je tudi kolcala vsakih 5 minut nekje do petega meseca, potem se je pa kar samo od sebe nehalo.  Wink  Cheesy

LP, Eva
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : petek, 09.05.2003 : 11:25:48 »

Kužki pač kolcajo.
Čokolino pa ni primerna hrana za psa, razen če ji ga daš izjemoma.
  lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #4 : petek, 09.05.2003 : 12:32:34 »


Mladiči pogosto kolcajo, včasih je dovolj kakšen skok ali pa da se malo ustraši, pa začne kolcati.
Jaz pa predlagam namesto čokolina-keksolino ali rižolino. Če je še mladič, pa če mu paše mu kar daj, samo ne pretiravati.
Pa dober tek!

     lp erika
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5 : petek, 09.05.2003 : 13:44:47 »

Hehe, nasemu Darcku se je res pogosto kolcalo, ampak je nekaj casa kolcal, potem je pa nehalo samo od sebe. Pri kakih petih mesecih se je kolcanje zmanjsalo, pri kakih sestih pa cisto ponehalo. Kar se tice pa Cokolinota se pa strinjam, da ne pretiravat, kenedele? Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : petek, 09.05.2003 : 14:13:51 »

Čokolino ni primerna hrana za psa.Moji prijeteljici se je zgodilo,da  psica ni hotela jesti nič drugega kot čokolino.Od moje prijateljice psički,pa so se na zobeh naredile zobne obloge.Pa tudi psi čokolina ne prebavlajo dobro pa še večina psov ima po mleku drisko.jasno pa je da imajo vsi psi radi čokolino. Wink
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #7 : sobota, 10.05.2003 : 09:53:54 »

Ja no....hvala za odgovore.......sicer sem Nanuku dala samo za probat in je pojedel..glede mleka nima težav, pije tudi kozje, vendar v majhnih količinah... zaenkrat je na briketih, ker se mi zdi najbolj 'komot' pa še vse je not, kar rabi... Ne je pa dosti.....na technicalu piše da mora pojest enih 400g( ne vem prav točno, ma poje manj... in je malo suhljat... no ja, ma 3 mesce in ma nekej čez 11 kil......ma bo že zrasu!  

čokolade mu ne dam nikoli, ker nočem, da bi potem postal kot gospodarica-odvisen od sladkarij
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #8 : sobota, 10.05.2003 : 10:26:55 »

janja512, HVALA!!! Zakaj...??-tudi jaz sem že razmišljala o tem, da bi odprla temo na ta naslov, ker me je že kr mal panika grabila, ko sem gledala mojo Tošo kolcat... Kolcat začne, če hitro poje obrok, če se kaj ustraši, če se igra, ko jo kregam, ko.....,.....,......itd. itd. itd. Sem že mislila, da je to povezano s kako boleznijo Grin.
Se pa glede hranjenja tudi jaz kar držim tiste "tabele" na hrani. Potem pa itak vidim, ali ratuje "bajsasta" al' tko"normalno" zgleda za mladiča (to pa je seveda vedno malce okrogel trebušček, ko se naje  Cheesy). LP
Logiran
darka
gost
« Odgovor #9 : nedelja, 08.06.2003 : 12:26:46 »

moj pes je star 3 leta pa se vedno kolca a je to normalno? Huh
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #10 : nedelja, 08.06.2003 : 15:25:48 »

Kar se tice kolcanja - mladim psom se ocitno kolca, tudi Zivi se je.

Kar se tice cokolade - kakav, ki je v cokoladi, je lahko v vecjih kolicinah za psa strupen zaradi kofeinu podobne snovi (teobromin), ki jo vsebuje. Prav tako vse druge hrane in pijace, ki vsebujejo kofein in njemu podobne snovi. Zato cokolade cim manj oz. raje ne. Ce ga hoces razvajat s sladkim - kdaj pa kdaj si ze lahko privoscita, vzami raje sladkarije brez cokolade.
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #11 : nedelja, 08.06.2003 : 17:48:55 »

nas georg je star tri mesece in se mu po jedi tudi zmeraj kolca. Glede čokolinota te pa razumem. vsako jutro mu dam brikete in jih poje samo če so namazane s čokolinotom, same jih še povoha ne. Cool
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : nedelja, 08.06.2003 : 18:09:31 »

Sedemnajst let nazaj sem dobila prvega psa.
Ko je se jedel 4 obroke sta bila dva obroka cokolesnika in dva kuhana obroka. Ko smo presli na obrok manj in potem na dva je bil se vedno jutranji obrok cokolesnik. Tako sem tudi jaz zacela jesti zajtrk. Grin
Zobov ni imel gnilih, zdravstvenih tezav ni imel, tudi kakal je povsem normalno. Shocked
Cokolade je pojedal tudi ogromno. Bil je mali cokoladodetektor.  Shocked
Ko so nam ga zastrupili in smo se ze resnicno odlocali, da ga damo uspavat, sem naredila se zadnji test. Sla sem v trgovino in kupila mlecno Milko. Ce te ne bi pojedel, potem bi sel v vecna lovca.
No pa je vseeno zivel 11 let in se ni poslovil zaradi cokolade, ampak zaradi slabih kolkov.  Cry Cry

Naslednji pes, je zopet imel zivljenje s cokolesnikom in cokolado, prav nobene driske ni imel, pa zobnih oblog tudi ne. Shocked
Na zalost je moral zaradi raka na prostati obiskat prvega psa  Cry
Ajsa je stara 3 leta, jedla cokolesnik, ko je bila dojencek, v bistvu ga se zdaj kadar ga jem jaz.
Cokolado pa  Roll Eyes ce jo pustim na mizi je ni vec. Jezkov in puncevih tort raje ne stejem, da o tamalih Gorenkah z mletimi lesnik raje ne govorim, koliko jih je pojedla, ko sva se ucile cakat pred trgovino. Grin
Mleko, popije ga kar nekaj na dan, ce muc premisljuje pred svojo posodico z mlekom. Driska  Huh na sreco je zaradi teh jedi ni. Zobne obloge, jih tudi nimamo, ostale tezave tudi se ne. Wink

Kaj pa psi na kmetih vse pojedo, pa vseeno prezivijo, pa se na prekratki verigi so. Lips Sealed
Logiran
Teddy
gost
« Odgovor #13 : petek, 27.06.2003 : 15:39:25 »

čokolada lahko v prevelikih količinah ubije ali vsaj zastrupi psa-zato jaz svoji psički kupujem le pasjo čokolado. tudi Eukanuba jo ima, to ima še najraje. malce premislite tisti, ki delite s kužki Milko in Gorenjko. čokolino odsvetujem, potem že raje keksolino ali grisolino ali doma narejen mlečni zdrob. kar pa se tiče hranjenja mladička zgolj s briketi: ker samo ti ne zadoščajo odraslemu psu za prehrano, tudi moja psička ni bila hranjena le z njimi. dobivala je tudi sadje, zelenjavo, mlečne stvari, dokler jih je prebavljala (sedaj, ko bo kmalu dve leti stara, dobi le še sir in občasno skuto), kak rumenjak za dlako tudi priporočam. pa pasje piškotke s kalcijem. Smiley kolca pa še sedaj občasno, običajno kadar med divjanjem naokoli pozabi sapo zajeti. Smiley
Logiran
anna
gost
« Odgovor #14 : sobota, 26.07.2003 : 10:28:11 »

Tudi sama sem se rahlo prestrašila, ko je mala višavka začela kolcat. Zdaj vem, da že par požirkov vode pomaga odpraviti 'težavo'.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Kolcanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines