mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 12:35:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred psi
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred psi  (Prebrano 17164 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #30 : sreda, 24.08.2005 : 08:50:46 »

Pri nas pa se je včeraj na sprehodu zgodil čudež. Naš Torči se je igral z labradorko, ki je več kot še enkrat večja od njega. Shocked Grin Cheesy Sicer igra ni bila ravno uspešna zaradi prevelike razlike v velikosti, a igrala in podila sta se kot zmešana.  Wink Upam da bo s časoma le izgubil ta strah.  Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #31 : nedelja, 28.08.2005 : 13:32:19 »

Mi smo bili na morju, in je bila tam tudi ena maltežanka. Bingo jo je najprej zelo nalajal, in narenčal, ampak ob naslednjem srečanju sta bila že prijatelja. Smiley

Hm, sem razmišljala da bi šla spomladi z Bingotom v šolo(za male pasme). Kako mislite da bi to vplivalo nanj-bi se navadil na pse, ali pa bi se jih morda še bolj bal??  Huh
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #32 : nedelja, 28.08.2005 : 13:55:23 »

Hm, sem razmišljala da bi šla spomladi z Bingotom v šolo(za male pasme). Kako mislite da bi to vplivalo nanj-bi se navadil na pse, ali pa bi se jih morda še bolj bal?? Huh

Jessy Torči se jih je še bolj bal, ker so bli vsi večji od njega. Mogoče bi se prej pozanimala kakšni bojo njegovi sošolci.. Roll Eyes Ne vem lahko pa da bo on sprejemal drugače.. Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #33 : nedelja, 28.08.2005 : 13:56:28 »

No ampak je pa res, da je bil Tori takrat še zelo mlad, mogoče bi zdaj reagiral drugače. Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #34 : ponedeljek, 29.08.2005 : 21:56:51 »

Hm, glede na to, da je to šola  za male pasme, bodo večinoma tolikšni kot on. Samo me skrbi, da bi se potem še bolj bal, ali pa da bi prišlo do kakšnih konfliktov tam...
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #35 : četrtek, 01.09.2005 : 09:08:28 »

Hm, glede na to, da je to šola za male pasme, bodo večinoma tolikšni kot on. Samo me skrbi, da bi se potem še bolj bal, ali pa da bi prišlo do kakšnih konfliktov tam...

Pozanimaj se pri organizatorjih preden greš tja. Probaj! Meni je Ga.Stariha rekla, da ga bomo na začetku le držali, da bo gledal kako se drugi igrajo. Potem ko bojo drugi ostali na vrvici, pa se enega spusti in seveda našega no v tem primeru tvojega, da se najprej onadva spoznata. Vedno počasi in strpno, ker tako spoznavanje lahko tudi traaajaaaa. Ne smemo obupat!! In seveda nebi, saj se nam gre za to, da naši kužoni izgubijo strah a ne!? Torej ko se prične igra (ni nujno da prvo uro ali drugo - lahko se kar nekaj časa le ovohavata) ga malo pustimo se igrati, potem ga spet privežemo, da le opazuje druge kužke kako se igrajo.. Tak postopek nadaljujemo toliko časa, da bo sam kuža dobil občutek, da je vse skupaj le igra in da mu nihče nič noče. Seveda mu njegove soigralce sproti menjavamo, da počasi spozna prav vse v skupini in na koncu ga spustimo, da se igra z njimi. Postopek lahko traja, ampak meni je Sabina rekla, da je skoraj 100% zagotovljen. Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines