mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:33:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje  (Prebrano 49726 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : četrtek, 13.05.2010 : 16:00:41 »

Ja ampak to s klopi je pa čisto res. Prav vse klope poberejo psi, za nas jih ne ostane nič. In vsaj iz naših belih psov jih je lažje pobrati kot pa da bi jih iskali po obleki in laseh. Če kakšen uide, ga pa frontline&co pospravi.

In tudi to, da naj psa, ki ga ni marala in ga nikoli ne bo marala, čimprej odda, je edino smiselen odgovor.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #166 : četrtek, 13.05.2010 : 16:12:36 »

Ma ke bala. Potem pa je moja psica, ki vztrajno štrajka in kaže zobe klopom Evil ali pa ji frontline preveč deluje, ker si moram jaz vztrajno špricati vsaj obutev in hlačnice...in to kljub temu, da orje ledino v travi Grin
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #167 : četrtek, 13.05.2010 : 19:07:04 »

Ja ampak to s klopi je pa čisto res. Prav vse klope poberejo psi, za nas jih ne ostane nič.

Točno. Odkar hodim po gozdovih s psi, še nikoli nisem dobila klopa (pa jih seveda nimam iz tega razloga).
Mimogrede, kaj uporabljate proti klopom? Mi smo zaenkrat še pri Advantixu, ker relativno deluje, ampak me skrbi, ali niso ti strupi večje tveganje od verjetnosti, da bi dobil okuženega klopa. Sploh ker tudi ta zaščita ni 100 %.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #168 : četrtek, 13.05.2010 : 20:51:26 »

OMG...Jane še pri frizerju ne bom več brala, pa saj to je za  bruham  . 
Bi bilo smešno, ja - če ne bi cel kup ljudi takih nebuloznih nasvetov smrtno resno jemal. Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
evelinas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 208


WWW
« Odgovor #169 : četrtek, 13.05.2010 : 21:16:15 »

 
Bi bilo smešno, ja - če ne bi cel kup ljudi takih nebuloznih nasvetov smrtno resno jemal. Sad
Točno tko!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #170 : četrtek, 13.05.2010 : 22:23:56 »

Ja ampak to s klopi je pa čisto res. Prav vse klope poberejo psi, za nas jih ne ostane nič. In vsaj iz naših belih psov jih je lažje pobrati kot pa da bi jih iskali po obleki in laseh. Če kakšen uide, ga pa frontline&co pospravi.
S tem se ne strinjam in vztrajno pulim klope iz moža in otrok butnglavc bruham predaja, kljub psu, ki gre pred nami na sprehod. Trenutni pes je sicer majhen in ne more pobrati toliko, pri velikih žal tudi nisem zaznala bistvene razlike.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #171 : četrtek, 13.05.2010 : 22:26:50 »

Ne se hecat s klopi, dajte se "repelentirat"! Roll Eyes Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #172 : četrtek, 13.05.2010 : 22:32:56 »

Mi jih imamo na vrtu. Nemogoče se je VSAK dan, ko greš na vrt po večkrat špricat s tem hudičem.
Imamo pa jih na vrtu odkar smo imeli tavelike pse in zdi se mi, da se v času, ko smo bili brez, niso izselili Angry.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #173 : četrtek, 13.05.2010 : 22:38:37 »

Pol je pa fajn proti meningoencefalitisu cepljenje (zdravil namreč ni in ko ga enkrat fašeš se samo čaka, kaj so bo ''sčaralo''), proti boreliji so pa tako antibiotiki (cepiva pa ne).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #174 : četrtek, 13.05.2010 : 22:43:24 »

No, saj jih nimamo toliko da smo črni od njih Tongue, je pa dejstvo, da smo preverjeno že kakšnega pobrali tudi na vrtu. Kar pa po drugi strani niti ni čudno, saj živimo tudi precej blizu gozda.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #175 : četrtek, 13.05.2010 : 22:46:27 »

Sej dost je eden da kaj fašeš, žal.

Nisem panik po duši, ampak od vaj na infekcijski naprej sem cepljena Wink Ziher je ziher  Cool
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #176 : četrtek, 13.05.2010 : 22:50:33 »

Tudi mi živimo ob gozdu in sva obe z mami cepljeni proti meningitisu. Drži par let, tko da je za potrpet Wink Si vsaj mirnejši če kakšnega fašeš.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #177 : petek, 21.05.2010 : 13:42:22 »

In tudi to, da naj psa, ki ga ni marala in ga nikoli ne bo marala, čimprej odda, je edino smiselen odgovor.

kdo pa je rekel, da je s tem delom kaj narobe? No, razen z "čim prej".
Seveda pa gredo navadno te hitre oddaje "ker se ga mora čim prej znebiti" tako, da gre pes pac k prvemu kozlu, ki pride mimo. Zato nasvet, ki spodbuja na čim prej, meni NI ok. Najbrz bi bilo veliko bolje (point osvescanja doticno te bralke in vseh drugih, ki so si to prebrali), da bi poleg "cim prej" zapisali, da je za psa pac odgovorna in ker pes k njej ni prisel prostovoljno (idiotsko darilo njene hcerke) ali si sam zbral ta dom, je na njej, da ga - ce ga ne more imeti zaradi kakrsnegakoli razloga ze - odda primernemu lastniku in ne pac prvemu, ki bi ga imel za gnoj cuvat. In mene moti, da se taksne odgovornost ne pojasni (veckrat).

Da, me pa moti sam primer/pismo bralke - torej dejstvo, da hcerka privlece psa k mami, ki zivali ne prenese in mama nato v casopisu sprasuje po tem, kako naj se ga znebi .

se posebno me vedno v dobro voljo spravijo zacetni stavki v stilu "oh draga Sofija, ne vem na koga se obrniti razen nate, sem ze cisto obupana". A bejz? Sej ne da v SLO deluje vec kot 10 drustev, ki razpolagajo z nasveti in informacijami, ali pa imamo recimo inetrnet ali pa - ce ze vse drugo odpove - poklicemo npr. veterinarja. Mislim, tak folk, ki napise taksno pismo je dalec od obupa, saj do tistega trenutka ni naredil NIC, da bi situacijo izboljsal/resil.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #178 : petek, 21.05.2010 : 14:03:25 »

Ma kaj vi resno mislite, da to bralci pisma pišejo?  Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #179 : petek, 21.05.2010 : 14:05:30 »

Cats, ne vem za konkreten primer, lahko ti pa zagotovim, da taksnih in podobnih pisem ne pisem sama sebi, imam jih pa skoraj vsak dan v mail predalu Roll Eyes
Logiran

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines