mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:52:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kdaj kopati mladicka
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj kopati mladicka  (Prebrano 21609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #30 : torek, 03.10.2006 : 19:45:29 »

Hvala!
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #31 : sreda, 18.07.2007 : 12:50:12 »

Mene pa zanima, kdaj bi lahko prvič skopala mladička dolgodlake čivave.? Od vzrediteljice ne bo prišel ravno umazan zato neke potrebe po kopanju (vsaj za enkrat) ne bo.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #32 : sreda, 18.07.2007 : 13:27:41 »

Skopaš ga, ko je umazan oz. ko se ti zdi umazan... Lahko tut prvi dan, če se povalja v kak gnoj recimo... Shocked  Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #33 : sreda, 18.07.2007 : 14:56:14 »

Vprašaj vzrediteljico kako - se pravi kdaj prvic, kolikokrat, kako pogosto, s katerim šamponom ji kopa ona, to je najzanesljivejši podatek, če si izbrala dobrega vzreditelja.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #34 : sreda, 18.07.2007 : 16:04:53 »

Jaz imam meddrugim tudi yorkija in moram povedati, da ga kopam s šamponom vsaj 1x na teden. Mali pesjan spi v postelji, ponavadi praktično skoraj na moji glavi, včasih se mi še z ritjo ponoči dobesedno na faco uleže in glede na to mi je pomembno, da je pesjanko čist. Ima tudi dovoljenje za gibanje po stanovanju povsod kjer mu paše od kavča do vseh postelj. Sigurno pa po vsakem sprehodu sledi splakovanje podvozja saj mali s svojo dlako pobere in pobriše prav vso svinjarijo. Psico bullmastifko pa kopamo približno 1x na pol leta. Po vsakem sprehodu ji obrišem ali splaknem tace in gobec. Res pa je da si ona večinoma umaže samo podplatke že zato ker ima kratko dlako pa tudi zato, ker je gospodična zelo pedantna in zelo pazi, da slučajno ne stopi v kakšno lužico ali blato razen če je neizogibno. Psica tudi ne spi v postelji, ker ima raje svojo gromozansko košaro. Pa še to, moja bullmastifka se zelo slini in zaradi tega je yorki večkrat čisto sprijet in slinast, kadar se igrata ali kadar spita skupaj. Včasih pa dobi tudi kakšen nepričakovani pljunek kadar se psica otrese recimo po pitju vode. Tako da je v mojem primeru in čudni kombinaciji pri izbiri pasem kopanje dolgodlakega majhnega psa potrebno. Uporabljam pa zelo kvalitetne šampone in balzame.
Logiran
Pia F.
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #35 : ponedeljek, 29.10.2007 : 17:00:08 »

Lp vsem skupaj!

Doma imam psičko mešanko, staro 2 meseca, ki sem jo dobila iz azila. Psičko je ugriznil večji pes, imela je dokaj veliko ranico, ki je sedaj suha, tudi kraste ni več na njej. Psička ima zelo neprijeten vonj, ker v azilu pač nihče ni mogel temeljito poskrbeti za njeno higieno in me zato zanima- če je ranica suha, lahko psičko skopam in umijem s pasjim šamponom?

  Najlepša hvala za vaše odgovore!
Logiran
*Sandra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #36 : nedelja, 16.12.2007 : 13:29:04 »

Zdravo Pia F. pomoje, da lahko umiješ kužija če se je rana res povsem zacelila drugače pa se posvetuj z veterinarjem. Za kužata pa uporabi šampon za občutljivo kožo, naredi zelo mehko in lepo dlako Wink
Logiran
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #37 : nedelja, 27.01.2008 : 17:56:17 »

moi goldi je star 3mesce pa pol! kdaj ga lahko prvič skopam?pa priporočate kakšn posebn šampon ali...? Cool  a mu dam 1x na dan za jest al zjutraj in zvečer? Smiley
Logiran
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #38 : nedelja, 27.01.2008 : 17:58:27 »

aia pa kakšne krtače naj uporabljam? naj ga vsak dan skrtačim? vbistvu ni moj prvi pes samo sm že malo ven in tega ker je 2leti od tega kar nimamo ovčarja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #39 : nedelja, 27.01.2008 : 18:58:23 »

Vse te stvari bi ti moral povedati vzreditelj. Najbolje, da vprašaš njega.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #40 : nedelja, 27.01.2008 : 19:41:47 »

Mi smo našega ZP skopali pri približno slabih 4mesecih, pred tem smo vprašali veterinarja za nasvet in je rekel, da ni problema, da ga lahko skopamo. Tako, da mislim , da bi ga tudi ti lahko skopala, razen če seveda nisi dobila drugačna navodila od vzreditelja.
Obvezno moraš uporabiti šampon za mladička, saj manj draži kožo in je posebej prilagojen za mladičke.
Mi smo do 8ga meseca starosti našega oskarja hranili trikrat na dan po naročilo veterinarja.
Zdaj pri devetih mesecih ga hranimo dvakrat na dan.
Za krtačo najbolje da uprašaš prodajalca, ki dela v trgovini z živalmi, saj ti bo znal najbolje svetovati. Ko bo njegov rep postal košat, mu morate kupiti tudi krtačo, ki je namenjena posebej za rep. Mi ga krtačimo dvakrat na teden.
upam, da sem kaj pomagala.
lp Teja. Smiley
Logiran
matiček
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #41 : petek, 20.11.2009 : 15:43:37 »

Živijo

Zanima me, če so kakšne posebnosti glede kopanja mladičev. Načelno psa raje obrišem z vlažno ali suho krpo, če gre, tudi skrtačim, ravnokar pa se je kužika (border collie, 10 tednov) povaljala v zverinsko smrdljivem mačjem dreku  >:(in mislim, da se kopanju ne bomo mogli izogniti.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #42 : petek, 20.11.2009 : 15:44:41 »

Šampon za mladiče, pa dobro sprat in dobro posušit. Pa nos zatisnit zraven  Grin Grin Grin
Logiran
matiček
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #43 : petek, 20.11.2009 : 19:43:34 »

Opravljeno. Zdaj šele vidim, da so to RES črnobeli in ne črnosvetlosivi psi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #44 : sobota, 21.11.2009 : 11:17:20 »

 Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kdaj kopati mladicka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines